Strona 8 z 168 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Jakoś mi te felgi spasowały wizualnie (białe nadwozie), kupiłem... i okazało się, że ocierają o zaciski, teraz pozostaje problem zwrotu, ale prezentują się naprawdę ładnie

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze próbował jakieś niestandardowe felgi założyć i może się pochwalić zdjęciem albo chociaż opinią?

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Mam pytanie: gdzie można znaleźć felgi 17" pasujące do Giuli 2.0T (czerwone zaciski), nasze sklepy albo nie mają takich felg w ofercie albo nie dają gwarancji, że będą pasować.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Mam już zimowy komplecik. Wzór ten sam, tylko 18"


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Mam pytanie: gdzie można znaleźć felgi 17" pasujące do Giuli 2.0T (czerwone zaciski), nasze sklepy albo nie mają takich felg w ofercie albo nie dają gwarancji, że będą pasować.
    sprawdze na dniach czy moje MAKi 17ki z giulietty veloce beda pasowac.
    wg mojego oponiarza - felgi tak, opony nie, wiec bede musial kupic szersze kapcie na te 17ki jak beda ok
    dam znac

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Mam pytanie: gdzie można znaleźć felgi 17" pasujące do Giuli 2.0T (czerwone zaciski), nasze sklepy albo nie mają takich felg w ofercie albo nie dają gwarancji, że będą pasować.
    Nie będą pasować .

  7. #77
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    mogę już oficjalnie potwierdzić, że SĄ 17ki pasujące do veloce 2.0T - mają ET, rozstaw śrub i przestrzeń na Brembory dokładnie taką, jakiej potrzeba.
    Dziś sprawdziłem na zimówkach z giulietty, felga to MAK Nitro Ice Titan 7.50 x17 5x110 ET35 otwór piasty 65.1
    takie:
    https://www.alusy.pl/falu,0,58941/ma...n-et35-00.html

    zakładam, że wszystkie felgi 17' "brembo friendly" do giulietty veloce/qv będą pasować do tej giulii - szpara między felgą a zaciskiem jest tutaj centymetrowa, w giulieccie to były z 3mm (ale tego nie wiem na 100%, pewien jestem tylko MAKów tych moich)

    Poniżej fotkaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1650.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	67.0 KB
ID:	236328

    w sumie teraz widze ze ta fotka dosc nieszczesliwa ) nic na niej nie widac - ale slowo daje, ze felga pasowala krecila sie i nic nie obcieralo


    czy ktoś może mi sensownie powiedzieć, czemu nie mogę zastosować także opon z giulietty veloce? (sottozero 225/45/17 91H). W instrukcji Giulii są podane 225/50/R17 94W.
    -Jak rozumiem ta do Giulii powinna być nieco większa o wyższym profilu - co się stanie jak będzie mniejsza? Wskaźnik prędkościomierza mnie nie interesuje, nie patrzę na niego za dużo
    - 94W vs 91H. Tu jest niby duża różnica, ale czy na pewno? po pierwsze nie ma zimówek "W", więc zakładam że "V". Obie alfy mają vmax 245kmh, nie zamierzam przekraczać 180 zimą - czy w takim razie indeks prędkości potrzebny mi faktycznie V/W? 210KMh nie styknie?

    nośność 94 vs 91 - 670 vs 615 kg. - tu jak rozumiem podzielenie masy/4 raczej nie jest najlepszym doradcą ) pytanie czy nośność 91 w giulii veloce jest wystarczająca, aby nie rozerwało opony przy mocnym przyspieszeniu bądź co bądź cięższym o 200kg od giulietty autem?


    bardzo Was proszę o sensowną odpowiedź, nie w stylu "jak chcesz jeździć na nośności 91 to od razu zapakuj trumnę do bagażnika" - konkretnie chce wiedzieć, czemu mam wydawać teraz 3000 zł na nowe opony z TPMS.

    dzieki
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 13-10-2017 o 16:13

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Giulia powinna mieć ET 35.

    Kalkulator ET i opon http://uniwers.vot.pl/et/index.php
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 13-10-2017 o 19:02

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    no dobra, i co się będzie działo jeśli felga będzie wystawać 5mm dalej na zewnątrz? (zakładając, że obie mają 7.5 szerokości) bo jest płycej osadzona?

    a jeśli chodzi o opony - opona będzie "niższa" o 45mm w stosunku do zalecanej 17ki z instrukcji, czyli ok 7% - to za dużo?
    nośność (91 vs 94) i prędkość (H vs W) mają tutaj jakieś duże znaczenie, czy te indeksy i tak są zawsze dobierane na wyrost?

    chociaż widzę, że za dużo tu trochę kompromisów z oponami (bezpieczeństwo) jednak:
    - 7% mniejsze opony niż zalecane to sporo - może wariować np Forward Collision bo będzie źle zliczał prędkość (nie wiem czy z tego korzysta)
    - H to znacznie mniej niż W, niby nie będę przekraczał 180 kmh a H jest 210, ale w kombinacji ze słabszą nośnością może się to potęgować
    - 91 vs 94 - tu też spokojnie dźwigną auto ze mną i pasażerką, ale w kombinacji z resztą trochę szkoda przy 280 konnym aucie narażać czyjeś życie

    Więc opony raczej kupię nowe (więc pewnie będę miał na sprzedaż ćwierć sezonowe Pirelki Sottozero 3 założyłem je w marcu albo kwietniu i zdjąłem w maju )
    Natomiast co do felg się będę upierał - 5mm na ET skoro kręcą się bez problemu wokół Brembo chyba nie robi dramatu?
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 13-10-2017 o 19:16

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Obręcz +- 2 to niewielki problem. Dopasowanie średnicy i szerokości w dopuszczalnym % również nie stanowi problemu. Należy pamiętać ze system ESP, ABS itp są kalibrowane do danych rozmiarów kół i twardości zawieszenia.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory