Strona 34 z 168 PierwszyPierwszy ... 24252627282930313233343536373839404142434484134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #331
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Jeszcze jestem na zimie 4x 245/40 19. Dopiero dzisiaj mi wysyłają lato, bo nie miał michelin 275/30 19 na stanie. Zdam relację jak założę. Natomiast dzixon miał zestaw z Q i nie raportował problemów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  2. #332
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    "RF nie mają sensu"
    "Jeszcze jestem na zimie 4x 245/40 19"
    no i tyle w tym temacie
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #333
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Dlaczego RF nie mają sensu? Bo słyszę wiele zdań ale jak przychodzi do uzasadnienia to konkrety są bardzo rozmyte.
    1. Komfort. RF dużo gorzej niż klasyczna opona
    2. Ciężar masy nieresorowanej. RF są cięższe.
    3. Osiągi auta. RF na których wyjechala moja giulia z fabryki, są podsterowne, nie mają przyczepności, nie dają informacji o granicy przyczepność/uślizg.

    I to są generalnie wady rf, o których mówią inni urzytkownicy. Natomiast moje doświadczenie jest takie, że w listopadzie na zimówkach michelin, miałem dużo więcej frajdy z jazdy, komfortu, pewności do zachowania auta w zakręcie, niż latem na bridgestonach rf. Mało tego, byłem bardzo rozczarowany giulią w porównaniu do 159 Q4, która była na dobrych oponach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #334
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    A nie straciłeś na dynamice? Jest Ok?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wolę przyczepność w zakrętach nad czas do 100


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  5. #335
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "RF nie mają sensu"
    "Jeszcze jestem na zimie 4x 245/40 19"
    no i tyle w tym temacie
    Możesz rozwinąć? Nie rozumiem Twojego podsumowania...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  6. #336
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Moje podsumowanie jest takie, że wypowiadasz się bardzo autorytatywnie (patrz: "RF nie mają sensu" jakby to była prawda objawiona a nie subiektywna opinia) jakbyś od stu lat zajmował się oponami, a sam jeździsz w kwietniu przy +20 na zimówkach Taki lekki dysonans.
    Poza tym weź Pan usiądź na spokojnie i nie odpisuj w biegu, scal posty, bo lekki bajzel.

    Dla mnie na ten przykład RF mają sens bo
    1) nie ma zapasu ani sensownej opcji fix&go na takiego kapcia 19"
    2) jak opona zostanie uszkodzona przy prędkości, to jest większa szansa że nie lecisz do rowu tylko się ratujesz
    3) masa nieresorowana pewnie jest mniejsza niż przy Twoich większych felgach i bardzo (IMO przesadnie) szerokich oponach, podobnie z komfortem jazdy na plus
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #337
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zająć stanowisko odnośnie każdego punktu:
    1. Komfort to rzecz względna, może RF są sztywniejsze ale przecież wszyscy jeździmy tu autami o zacięciu i charakterystyce sportowej, jak widzę i czytam, istotne są dla wielu różnice w przyspieszaniu do 100 zamykające się w drugim miejscu po przecinku - co uznaję za wartości mierzalne ale nieistotne nawet z punktu szybkości przejazdu z A do B. To dużo gorzej od klasycznej to jest ile? Czy miara typowo polska ("od ch..ja", "od tego drzewa w p..du"). Raz szukamy lepszej przyczepności i pewnego prowadzenia, zarówno w twardym zawieszeniu jak i lepszych oponach by za chwilę powiedzieć, że komfort do d..y. Trochę to niespójne.
    2. O ile cięższe? To, że są cięższe to wiem ale kiedy to odczuję? Po 100 tys.? A masa nieresorowana całego układu - wpływają na nią również felgi, jedne są lżejsze drugie cięższe.
    3. Osiągi Twojego auta mogą być zupełnie niezwiązane z faktem montażu RF w fabryce. A może to kwestia dopasowania sobie ciśnienia do własnych potrzeb? To może zmienić charakterystykę auta (oczywiście w jakiś granicach rozsądku), poza tym prawdziwa sportowa opona, np. slick, po spuszczeniu powietrza i tak stoi z minimalnym ugięciem, bo ma tak sztywny bok. I daje się odczytać kiedy przestaje trzymać tylko trzeba je poznać.
    Zgodzę się, że można się zastanawiać nad RF lub klasyką przy zakupie kolejnego kompletu po zużyciu pierwszego ale biorąc pod uwagę powyższe, zdanie "RF jest bez sensu" uważam za nadużycie lub spowodowane spojrzeniem z jednej strony. To co napisał przedmówca o zaletach w razie awarii też należy zaliczyć do plusów. Wcześniej miałem (w 159) zarówno RF jak i zwykłe opony i w zasadzie nigdy nie odczułem jakiegoś dyskomfortu, zwiększonego apetytu na paliwo czy też gorszego prowadzenia, a jeżdżę raczej ofensywnie i szybko ale jednocześnie płynnie, z reguły po tych samych trasach więc porównuję w podobnych warunkach. Jedno co mogę stwierdzić po niespełna 5 tys. Giulią, że jest mniej wrażliwa od 159 na koleinach. To tak przy okazji.

  8. #338
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Co do reakcji na koleiny to też o tym pisałem i w 159 bardzo duży (negatywny) wpływ na to miała zmiana opon na szersze. Giulia po koleinach na oponie 225 jedzie idealnie, może też na szerszej jest gorzej jak w 159 (z tego powodu ja bym na przód nie dawał szerszej opony, jak już to na tył).
    Z podsterownością w Giulii spotkałem się dwa razy ale w dwóch egzemplarzach na zupełnie innych kołach (w mojej i w demówce na 18" zimówkach) ale zachowanie było takie samo - zero ostrzeżenia, po prostu nagle jedzie prosto jak ja chcę w bok. Ponieważ to inne auta to nie wiem, czy to kwestia samych opon czy może akurat Q4 dało moc na przód i taki był negatywny skutek...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #339
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Jak ktoś się boi wpadnięcia do rowu przy przebitej oponie, fair play, niech jeździ na rf. Jak nie umie użyć uszczelniacza i kompresora, fair play, niech jeździ na rf. Szkoda jedynie jest ograniczać potencjał drzemiący w gilulii.
    Zapominacie w swoich wywodach, że mówimy jedynie o zmianie opon a nie utwardzaniu zawieszenia i zmianie felg. Bez sensu takie wywody.
    Jest +20, a 11 dni temu, jak zamawiałem opony, były jeszcze w mojej okolicy przymrozki w nocy, daruj więc sobie takie błyskotliwe wycieczki.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  10. #340
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No wiadomo, jak ktoś wyraża swoje zdanie odmienne od objawionego, to na pewno czegoś nie umie, w tym przypadku użyć fix&go. Zmianę masy resorowanej poruszyłeś sam, co do zmiany felg to chyba nie zakładasz opony 275 na felgę OEM z Veloce 8".
    Widzisz, dla mnie np. fix&go nie ma sensu żadnego, bo co najwyżej ratuje przed przygodą typu gwóźdź. Większa buba, czy jakiekolwiek uszkodzenie boku opony - dmuchaj se tym kompresorem tydzień, i tak nigdzie nie pojedziesz. Dlatego albo RF, albo pełnowymiarowy zapas (co jest mocno niepraktyczne, czy wręcz niemożliwe w Veloce, bo nie ma na to nawet miejsca) albo laweta/mobilny serwis. Z tych wszystkich rozwiązań mi najbardziej pasuje RF, bo jedziesz dalej - do celu lub do przystanku (hotelu, motelu, cywilizacji), gdzie czekasz na assistance a dzieci nie ryczą w niebo głosy na mrozie/upale i takie tam.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory