Strona 35 z 168 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #341
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    No wiadomo, jak ktoś wyraża swoje zdanie odmienne od objawionego, to na pewno czegoś nie umie, w tym przypadku użyć fix&go. Zmianę masy resorowanej poruszyłeś sam, co do zmiany felg to chyba nie zakładasz opony 275 na felgę OEM z Veloce 8".
    Widzisz, dla mnie np. fix&go nie ma sensu żadnego, bo co najwyżej ratuje przed przygodą typu gwóźdź. Większa buba, czy jakiekolwiek uszkodzenie boku opony - dmuchaj se tym kompresorem tydzień, i tak nigdzie nie pojedziesz. Dlatego albo RF, albo pełnowymiarowy zapas (co jest mocno niepraktyczne, czy wręcz niemożliwe w Veloce, bo nie ma na to nawet miejsca) albo laweta/mobilny serwis. Z tych wszystkich rozwiązań mi najbardziej pasuje RF, bo jedziesz dalej - do celu lub do przystanku (hotelu, motelu, cywilizacji), gdzie czekasz na assistance a dzieci nie ryczą w niebo głosy na mrozie/upale i takie tam.
    Zakończ osobiste wycieczki, skoro nie masz dystansu do siebie, a bawi Cię tylko robienie idioty ze mnie i rozmawiaj o oponach.
    Dyskusja jest o rf kontra dobra opona klasyczna a nie o moich oponach czy felgach.
    225/40 19 rf jest cięższa, ogranicza osiągi auta, jest głośniejsza przez przenoszenie wibracji na nadwozie i jest dużo mniej komfortowa od 225/40 19. Nie jest to tylko moje subiektywne odczucie, czy jak wolisz to nazywać, „prawda objawiona”, a refleksja każdego, kto pozbył się rf ze swojego auta na rzecz DOBREJ opony klasycznej.
    I teraz. Przez ostatnie 80000 km przejechane 159 i qiulią, nie złapałem kapcia. Jak dla mnie nie ma sensu każdego dnia pozbywać się wszystkich benefitów klasycznej opony dla jednego benefitu rf i całego bagażu niedogodności, dla tego jednego kapcia na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  2. #342
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A dlaczego do 19" nie dają fix&go tylko zawsze RF w Giulii? Są w ogóle zestawy fix&go o odpowiedniej wydajności (dostosowane do objętości)? Ja w 159 też jeździłem na żywioł na zwykłych oponach i bez zapasu/lewarka czy fix&go i przygody nie miałem.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #343
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Q też ma rf???
    Moja teoria jest taka. AR kopiuje tutaj bmw z lansowaniem rf, bo widzi, że w usa gawiedź to jara, a usa jest rynkiem ważnym dla giulii.
    W slk mam kompresor i butelkę szuwaxu do lepienia 255/40 18, a zapasu nie ma. Pokazuje to, że można żyć bez zapasu i bez rf.
    A na fotce uszczelniacz do kół nawet 22”.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #344
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sorry, nikogo odczuć nie neguję ani tym bardziej nie uważam za błędne, tylko jak we wszystkich dziedzinach, są plusy i minusy. Nadal nie dowiedziałem się, o ile cięższa jest RF od klasyka, o ile zmniejsza osiągi, nie będę pytał się, o ile zmniejsza komfort bo to każdy odczuwa inaczej. Drgań spowodowanych konkretnie RF też jakoś nie znam. Chciałbym zaznaczyć, że poza Alfą dużo jeżdżę innymi autami porównywalnej wielkości i mocy, również niektóre na RF niektóre na klasykach (brak zapasu, a nawet miejsca na dojazdówkę to znak naszych czasów).
    A tu chyba dosyć obiektywne spojrzenie:
    https://www.oponeo.pl/artykul/run-fl...e-zainwestowac
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 24-04-2018 o 07:29

  5. #345
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Wolę przyczepność w zakrętach nad czas do 100


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Rozumiem, ale czy odczułeś jakaś różnice w dynamice, przyspieszaniu, szczególnie powyżej 100 km/h. Interesują mnie Twoje odczucia z opon 245, bo masz powierzchnię styku z podłożem szersza ode mnie o 80 mm. Dzięki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #346
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Wolę przyczepność w zakrętach nad czas do 100


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Rozumiem, ale czy odczułeś jakaś różnice w dynamice, przyspieszaniu, szczególnie powyżej 100 km/h. Interesują mnie Twoje odczucia z opon 245, bo masz powierzchnię styku z podłożem szersza ode mnie o 80 mm. Dzięki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #347
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie Giulia- felgi, opony

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro[/

  8. #348
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Moje podsumowanie jest takie, że wypowiadasz się bardzo autorytatywnie (patrz: "RF nie mają sensu" jakby to była prawda objawiona a nie subiektywna opinia) jakbyś od stu lat zajmował się oponami, a sam jeździsz w kwietniu przy +20 na zimówkach Taki lekki dysonans.
    Poza tym weź Pan usiądź na spokojnie i nie odpisuj w biegu, scal posty, bo lekki bajzel.

    Dla mnie na ten przykład RF mają sens bo
    1) nie ma zapasu ani sensownej opcji fix&go na takiego kapcia 19"
    2) jak opona zostanie uszkodzona przy prędkości, to jest większa szansa że nie lecisz do rowu tylko się ratujesz
    3) masa nieresorowana pewnie jest mniejsza niż przy Twoich większych felgach i bardzo (IMO przesadnie) szerokich oponach, podobnie z komfortem jazdy na plus
    Możesz odetchnąć



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  9. #349
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Jak przez kilka lat nie zlapalem kapcia tak giulią w drugi dzien od zakupu na autostradzie gwozdzia wbilem i rf sie przydal. Gosc na kapciarni ocenil ze ten bridgestone dosc mieki jak na rf.

  10. #350
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Rozumiem, ale czy odczułeś jakaś różnice w dynamice, przyspieszaniu, szczególnie powyżej 100 km/h. Interesują mnie Twoje odczucia z opon 245, bo masz powierzchnię styku z podłożem szersza ode mnie o 80 mm. Dzięki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ciężko o porównanie 225/40 z 245/40, bo inna śrenica i ona może robić różnicę bardziej niż szerokość opony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory