Strona 40 z 168 PierwszyPierwszy ... 30313233343536373839404142434445464748495090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #391
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem na ofercie od dealera i w wyposażeniu dodatkowym jest :
    Koła ze stopów lekkich R19" , 5 otowrowe przyciemniane , rozmiar opon 225/40/19
    Więc chyba kolega ma rację , jakiś wymyśl dealera z tymi szerszymi na tyle , w takim razie będę celował w komplet na zimę 225 lub 235 na obie osie .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  2. #392
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja będę zmieniał, ale dlatego że mam po pierwsze 19" a po drugie mam szeroki tył i chę przejść na zimę na rozmiar jaki mam na przodzie. Gdybym miał 18" wszystkie tej samej szerokości, to na pewno bym nie kupował nowego kompletu felg, tylko robił przekładki opon.
    Ja chyba też założę zimówki na moje 18" turbiny, które dostałem w salonie, a może później poszukam oryginalnych felg 19" na lato, bo jak znam życie (to znaczy fabryczne ustawienia zbieżności w wszystkich poprzednich Alfach) po góra 2 sezonach letnie opony będą do wyrzucenia z powodu ścinania opon od wewnątrz, no chyba że od razu podjadę do mojego sprawdzonego fachowca w Katowicach (nie ASO), żeby mi ustawił prawidłową zbieżność. Czy ktoś z was ustawiał/korygował zbieżność w Giulii/Stelvio zaraz po zakupie auta?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    jbc mam na sprzedaż 2 felgi srebrne turbiny 18" x9" et34 za 900zł z Giuli oczywiście, jednak chce sobie założyć z tyłu 2 X8" też
    A dlaczego, jeśli mogę zapytać?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #393
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Kupiłem na zimę 17', bo są dziury i łatwo skrzywić felgę. Wizualnie słabo, jakościowo jazda jest ekstra. Oczywiście możesz pozostać na 18 lub 19, w zależności, co masz założone. Nie ma tu patentu, raczej rzecz gustu lub praktycznego podejścia. Mam napęd na ośkę i w górach auto sprawowało się wyśmienicie mimo sporych opadów i trudnych warunków. Pod górę radziło sobie lepiej niż stare napędy na przód. Wszędzie podjeżdżałem, nawet pod strome wniesienia posesji. Sam się dziwiłem, że tak dobrze się proczwadzi, tak świetnie się wspina. Trzeba przyznać, że Włosi odwalili kawał dobrej roboty. Oczywiście byłem bez łańcuchów.

  4. #394
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A dlaczego, jeśli mogę zapytać?
    bo idą do Giulietty - przód napęd

  5. #395
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    bo idą do Giulietty - przód napęd
    Bardziej mnie interesowało, dlaczego rezygnujesz z 18" x 9" i chcesz zamienić na 18" x 8", niż to, co z nimi robisz

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szopp Zobacz post
    Kupiłem na zimę 17', bo są dziury i łatwo skrzywić felgę. Wizualnie słabo, jakościowo jazda jest ekstra. Oczywiście możesz pozostać na 18 lub 19, w zależności, co masz założone. Nie ma tu patentu, raczej rzecz gustu lub praktycznego podejścia. Mam napęd na ośkę i w górach auto sprawowało się wyśmienicie mimo sporych opadów i trudnych warunków. Pod górę radziło sobie lepiej niż stare napędy na przód. Wszędzie podjeżdżałem, nawet pod strome wniesienia posesji. Sam się dziwiłem, że tak dobrze się proczwadzi, tak świetnie się wspina. Trzeba przyznać, że Włosi odwalili kawał dobrej roboty. Oczywiście byłem bez łańcuchów.
    No właśnie o tego typu doświadczenia mi chodziło od osób, które już jeździły Giulią zeszłej zimy, bo do tej pory zawsze miałem węższe kapcie na zimę, ale też nie miałem wtedy Q4. Na 18" felgach jeszcze zimą nie jeździłem i nie wiem, na ile one dają radę w polskich górach.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #396
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No właśnie o tego typu doświadczenia mi chodziło od osób, które już jeździły Giulią zeszłej zimy, bo do tej pory zawsze miałem węższe kapcie na zimę, ale też nie miałem wtedy Q4. Na 18" felgach jeszcze zimą nie jeździłem i nie wiem, na ile one dają radę w polskich górach.
    Złapałem się po drodze z Q4, które mknęło jak szalone. Przez wiele kilometrów trzymałem się równo, ale na samej górze, gdzie było wąsko i porządne zakręty, Q4 pozwała na więcej. Mi odcinało napęd na oście i nie mogłem szybciej jechać. Kolo dobrze prowadził i miał pod kontrolą samochód, ewidentnie miał doświadczenia z napędem na x4. Tutaj masz link i możesz zobaczyć, jak się sprawuje twój napęd w zimę https://www.youtube.com/watch?v=rHFDpXZJViw - dobrze widać dlaczego odpadłem w trudniejszym terenie.
    A tutaj ktoś coś zrobił z tym cholernym kagańcem, tak powinna chodzić ośka https://www.youtube.com/watch?v=soKb1x2rGiA

  7. #397
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał per2u Zobacz post
    Właśnie sprawdziłem na ofercie od dealera i w wyposażeniu dodatkowym jest :
    Koła ze stopów lekkich R19" , 5 otowrowe przyciemniane , rozmiar opon 225/40/19
    Więc chyba kolega ma rację , jakiś wymyśl dealera z tymi szerszymi na tyle , w takim razie będę celował w komplet na zimę 225 lub 235 na obie osie .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    ja na tych zdjęciach które wkleiłeś nie bardzo widzę żebyś miał felgę 8" na tyle. wyposażeniem wypisanym przez dealera w ogóle się nie kieruj, bo w takich są błędy. weź lusterko i latarkę, albo komórkę, wsać łapę za koło i z lampą błyskową porób zdjęcia ramionom. w parę minut będziesz miał pełną odpowiedź. info wybite jest na jednym tylko ramieniu, wygląda tak u mnie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180820_132233.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	47.0 KB
ID:	249689
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #398
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Tak też uczynię , jak tylko wrócę z pracy i znajdę wolną chwilę .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  9. #399
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał szopp Zobacz post
    Złapałem się po drodze z Q4, które mknęło jak szalone. Przez wiele kilometrów trzymałem się równo, ale na samej górze, gdzie było wąsko i porządne zakręty, Q4 pozwała na więcej. Mi odcinało napęd na oście i nie mogłem szybciej jechać. Kolo dobrze prowadził i miał pod kontrolą samochód, ewidentnie miał doświadczenia z napędem na x4. Tutaj masz link i możesz zobaczyć, jak się sprawuje twój napęd w zimę https://www.youtube.com/watch?v=rHFDpXZJViw - dobrze widać dlaczego odpadłem w trudniejszym terenie.
    A tutaj ktoś coś zrobił z tym cholernym kagańcem, tak powinna chodzić ośka https://www.youtube.com/watch?v=soKb1x2rGiA
    No wiesz, ale to taka jazda dla fanu pod stokiem narciarskim czy pustym parkingu, a nie w lodowej rynnie, jaka zazwyczaj jest u nas zimą na Salmopolu, Kubalonce, czy Przegibku, żeby ograniczyć się jedynie do najbliższych mi przełęczy w Beskidach, po których często jeździłem do tej pory zimą. Jak tam polecisz bokiem, to stracisz lusterka i cały lakier na boku
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 25-08-2018 o 16:58
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #400
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Hejka,

    Panowie myslal, ktos nad tym albo posiada?

    https://allegro.pl/felgi-19-5x110-al...499079954.html

    Cena jest dosc niska tylko zastanawia mnie jakosc w porownaniu do oryginalnych.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory