Strona 50 z 168 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #491
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Kiedyś wspominałem że na pierwszą zimę spróbuję 18"x8" podkowy ze 159 które mi zostały po TBi. Dzisiaj założyłem (+4 czujniki Schrader-a), pierwsze fotki tak to wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181107_182557[1].jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	64.5 KB
ID:	251977Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181107_185039[1].jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	62.7 KB
ID:	251978Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181107_185050[1].jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.7 KB
ID:	251979

    jutro je jeszcze umyję i zrobię fotki w dzień załego auta.

    Pierwsze wrażenia:
    1.Do Misano Blue wolałbym jaśniejsze lub srebrne felgi - w 159 wyglądały świetnie ale tam miałem lakier ciemny grafit (grigio titanio)
    2.Przez 1 sezon na jaki pożyczyłem żonie te felgi do Giulietty zdążyła mi 3 porysować z czego 2 mocno i kłuje mnie to po oczach w nowym aucie
    3.ET tych felg jest większe, przez to przednie schowały się do środka o 8mm (ET41 zamiast moich ori ET33, obie 8") a tylne o 19.5mm (ET41 zamiast ET34 i 1/2 z 1" różnicy szerokości felgi) - są za głęboko żeby ładnie to wyglądało

    Konkluzje
    A.Felgi ze 159 pasują (z przodu mam głębiej o 8mm, ale któryś z kolegów z forum przejeździł zeszłą zimę na oponach 245 i nic mu nie tarło a tu jest to mniej wsadzone; z tyłu też mieszczą się w gabarytach moich ori 19x9" 255/35 - wewnętrzna strona felgi jest o 5.5mm bardziej na zewnątrz a zewnętrzna o 19.5 wewnątrz)
    B.Ale jeśli już ma to super wyglądać to trzeba by je wsadzić na dystansie z kołnierzem centrującym tak myślę z 15mm na przodzie, 20mm tył
    C.Nie dawajcie żonom jeździć autem jak chcecie mieć ładne felgi (i z doświadczenia to samo tyczy się zderzaków)

    Myślę że na następną zimę kupię sobie jakiś inny komplet nowych felg, jeśli coś ze 159 (może srebrne podkowy albo srebrne półksiężyce) to na dystansie, albo kupię te w wariancie srebrnym lub tym ciemniejszym:
    https://www.ebay.com/itm/...
    https://www.ebay.com/itm/...
    ewentualnie MSW82:
    https://www.ebay.com/itm/...
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-11-2018 o 21:49
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #492
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Ja kupiłem zimowe Nokiany D4 i założyłem na fabryczne turbiny 18" z tymi samymi czujnikami. Miałem już okazję sprawdzić, jak zachowują przy awaryjnym hamowaniu przy dojeżdżaniu do korka na ekspresówce - awaryjne włączyły się na 8-10 sekund, a ABS nawet się nie odezwał na mokrym asfalcie. Do tego mam wrażenie, że te zimowe Nokiany są cichsze od letnich Goodyearów RF. Zobaczymy jak będzie w zimie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #493
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    ja poszedłem w 18" bo raz że szkoda mi było pięknych felg na zimę, dwa, nie chciałem na zimę 19", a trzy, że moje 19 są z szerokim tyłem - nie bardzo chciałem 255 oponę na zimę.

    na te zimowe 18" założyłem GoodYear-y UG Performance Gen-1, przejechałem tylko od wulkanizatora 1km, ale od razu było komfortowo i przyjemnie, chyba też dość cicho. Pojeżdżę trochę i zobaczę, ale już po tej krótkiej przejażdżce jeszcze bardziej zachciało mi się zmienić te letnie run flaty na zwykłe opony, bo drogi w mojej okolicy są takie sobie.

    Może ktoś jest chętny na kupno kompletu runflatów na lato 2x225/40R19 i 2x255/35R19 Pirelli PZero z przebiegiem 9.5kkm?W razie czego proszę kontakt na priv.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #494
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    W weekend będę zmieniał moje 19" na 18". Też kupiłem GY.
    Pytanie ile docieraliscie opony

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  5. #495
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja poszedłem w 18" bo raz że szkoda mi było pięknych felg na zimę, dwa, nie chciałem na zimę 19", a trzy, że moje 19 są z szerokim tyłem - nie bardzo chciałem 255 oponę na zimę.
    W momencie, gdy już zdecydowałem się na kupno auta ze stoku, miałem do wyboru w zbliżonej cenie dwa auta: Veloce na 18" felgach z wyposażeniem zbliżonym do Twojego, albo mocno doposażoną wersję Suoer ze sportowymi fotelami i na 19" felgach, a ponieważ nie chcieli mi dołożyć drugiego kompletu felg na zimę, to mój wybór stał się oczywisty, choć na 280 KM mniej mi zależało, niż na sportowych fotelach i Q4 w Veloce
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #496
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfaromeo giulia 2017 2.0 veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    Szanowni koledzy , mam mały zgryz.....
    Kupując giulię veloce wynegocjowałem dodatkowy komplet felg 18" w dobrej cenie, które maja posłużyć mi na zimę. Na lato mam założone 19" 2x225/40 i 2x255/35
    Niestety na odbiór tych "zimowych" czekałem ok 4 miesiące od daty zakupu, a w trakcie oczekiwania zakupiłem opony 4x Dunlop Winter Sport 5 225/45 R18 95 V XL, MFS. Jakież było moje zdziwienie gdy odebrałem komplet felg 18 i okazało się, że są to 2x8j +2x9j i teraz zaczyna się najlepsze......
    Od daty zakupu opon minęło powyżej 14 dni i .... oponeo umywa ręce.
    Diler umywa ręce - mówi, że felgi zostały zamówione zgodnie z VIN i nie ma opcji wymiany. Na marginesie dodam, że od wystąpienia problemu z felgami kontakt z dilerem jest znacznie utrudniony - nie odbiera telefonów, tylko czasem odpisuje na sms. )
    Przytoczę sms z odpowiedzią - " Panie Jarosławie, nie mam możliwości podmiany felg na rozmiar, który jest z przodu. Producent zaleca takie dopasowanie do wersji Veloce, felgi były zamawiane pod numer VIN. W tej sytuacji pozostaje wymiana dwóch opon na tylne felgi na pasujące. "

    Teraz pytanie - czy są jakieś techniczne różnice w modelach volece posiadających felgi 4x8j vs 2x8j+2x9j ??? i i skoro mam różnej szerokości felgi 19" to 18 też muszą być różne??? Czy to tylko kwestia innej szerokości felgi i niczego więcej i diler leci ze mną w przysłowiowe kulki...
    Nie mam ochoty na przepychanki z dilerem, szczególnie że racji zbliżającej się zimowej aury problem będę musiał rozwiązać w miarę szybko.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  7. #497
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    W weekend będę zmieniał moje 19" na 18". Też kupiłem GY.
    Pytanie ile docieraliscie opony

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    smiechu hihu, przez pierwsze parenascie km ostrozniej. juz dyskutowalismy o tym kiedys, wazne w motocyklach, w autach mniej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał doc JW Zobacz post
    Szanowni koledzy , mam mały zgryz.....
    Kupując giulię veloce wynegocjowałem dodatkowy komplet felg 18" w dobrej cenie, które maja posłużyć mi na zimę. Na lato mam założone 19" 2x225/40 i 2x255/35
    Niestety na odbiór tych "zimowych" czekałem ok 4 miesiące od daty zakupu, a w trakcie oczekiwania zakupiłem opony 4x Dunlop Winter Sport 5 225/45 R18 95 V XL, MFS. Jakież było moje zdziwienie gdy odebrałem komplet felg 18 i okazało się, że są to 2x8j +2x9j i teraz zaczyna się najlepsze......
    Od daty zakupu opon minęło powyżej 14 dni i .... oponeo umywa ręce.
    Diler umywa ręce - mówi, że felgi zostały zamówione zgodnie z VIN i nie ma opcji wymiany. Na marginesie dodam, że od wystąpienia problemu z felgami kontakt z dilerem jest znacznie utrudniony - nie odbiera telefonów, tylko czasem odpisuje na sms. )
    Przytoczę sms z odpowiedzią - " Panie Jarosławie, nie mam możliwości podmiany felg na rozmiar, który jest z przodu. Producent zaleca takie dopasowanie do wersji Veloce, felgi były zamawiane pod numer VIN. W tej sytuacji pozostaje wymiana dwóch opon na tylne felgi na pasujące. "

    Teraz pytanie - czy są jakieś techniczne różnice w modelach volece posiadających felgi 4x8j vs 2x8j+2x9j ??? i i skoro mam różnej szerokości felgi 19" to 18 też muszą być różne??? Czy to tylko kwestia innej szerokości felgi i niczego więcej i diler leci ze mną w przysłowiowe kulki...
    Nie mam ochoty na przepychanki z dilerem, szczególnie że racji zbliżającej się zimowej aury problem będę musiał rozwiązać w miarę szybko.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    8" na tyle tez sa zgodne z veloce. jaki komplet felg ci zamowili, moze te 18 polksiezyce z katalogu akcesoriow? jesli tak to one jako komplet wlasnie wystepuja jako mix 8 przod i 9 tyl, nie wiem czy da sie kupic nawet na sztuki 4x8. co do innych wzorow, coz pozostaje dokupic 2szt ( moze allegro) albo ktos moze sie chciec wymienic na lato na szerszy tyl?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-11-2018 o 00:02

  8. #498
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfaromeo giulia 2017 2.0 veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    Felgi to 18" 10-ramienne ciemne "turbiny"
    Tak na szybko scenariuszy wybrnięcia z sytuacji widzę kilka:
    - sprzedać komplet opon zimowych i kupić pasujące 2+2 w jednym bieżniku.
    - dokupić dwie tylne opony i mieć opony o różnym bieżniku na obu osiach + spróbować sprzedać dwie pozostałe 225, co nie będzie łatwe.
    - zamienić z kimś chętnym moje 18" (2x8j+2x9j) na 4x8j.

  9. #499
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    a letnie jakie masz? jesli tez te same to uzyj 2 z przodu, przynajmniej jako wariant na ta zime, potem na spokojnie ogarniesz temat.
    a nie ma gdzies tych dunlopow ws5 w 255/45r18 albo chociaz 245/45r18 (to tylko 1% mniejsza srednica kola, gdzies wyczytalem ze do 2.5%roznicy srednic miedzy osiami uklad esp/tc sie nie skarży). na alfaowner ostatnio wlasnie byl temat omawiany i jest gość ktory idzie w takie rozmiary (choc nikt nie pisal ze juz taki setup sprawdzal)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-11-2018 o 00:14

  10. #500
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfaromeo giulia 2017 2.0 veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    letnie mam 19" - więc odpada
    Jeśli bym się decydował zostawić felgi i dwie opony - to chyba bym jakoś przebolał przód Dunlop Winter Sport 5 225/45 i tył Dunlop SP Winter Sport 4D 255/40.

    Pytanie czy jak się trafi mozliwość zamiany samych felg na 4x8j to czy warto?? Czy lepiej zostać przy 2x8+2x9.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory