Strona 53 z 168 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #521
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, 235 ścianka opony jest mniej więcej w "pionie" - w 159 własnie na 8J dawali 235, a 225 dawali na 7.5J (tak samo w Giulietcie). Myślę że jak kolega [MENTION=77842]Apollo888[/MENTION] zastanawia się pomiędzy 225 a 245 to po prostu radzę wziąść z środek 235.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #522
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, 235 ścianka opony jest mniej więcej w "pionie" - w 159 własnie na 8J dawali 235, a 225 dawali na 7.5J (tak samo w Giulietcie). Myślę że jak kolega [MENTION=77842]Apollo888[/MENTION] zastanawia się pomiędzy 225 a 245 to po prostu radzę wziąść z środek 235.
    Jak można "wziąść" to i trzeba "braść"

    Dziś założyłem moje GY na 18". Jakież było moje zdziwienie jak nowe czujniki po prostu zadziałały.
    Opony mam nie RF - muszę powiedzieć że zero zachwytów. Pirelli letnie z RF lepiej się prowadzi


    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  3. #523
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Jak można "wziąść" to i trzeba "braść"
    niestety ale ja mam jakieś upośledzenie jeśli chodzi o ortografię - raz piszę źle, innym razem dobrze. już pisałem kiedyś tu na forum po podobnych przytyczkach -czasem potrafię napisać 'ktury' albo 'rze' - nic na to nie potrafię poradzić - w momencie pisania wydaje mi sie wszystko OK. tak już mam. nie znaczy to że w ogóle się nie staram, nie raz pisząc coś sprawdzam, ale wtedy kiedy mam wątpliwośc. innym razem po napisaniu posta coś mi się rzuci w oczy to szybko poprawiam ale i tak byki często przechodzą (nie raz widzę je dopiero jak ktoś mnie cytuje)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #524
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, 235 ścianka opony jest mniej więcej w "pionie" - w 159 własnie na 8J dawali 235, a 225 dawali na 7.5J (tak samo w Giulietcie). Myślę że jak kolega [MENTION=77842]Apollo888[/MENTION] zastanawia się pomiędzy 225 a 245 to po prostu radzę wziąść z środek 235.
    245 jednak odpuszczam bo nie chcę zmniejszać profilu na 35, chcę zostać przy 40. W efekcie zastanawiam się nad 235 oraz pierwotnym zamysłem 225.

  5. #525
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    porównywałeś rzeczywiste szerokości opon?

    bo np w lecie Michelin ma najwęższe opony.
    mimo teoretycznie takich samych rozmiarów - opona np Michelin jest węższa niż Pirelli.
    Mało tego ta samo opona Pirelli w tym samym rozmiarze - w zależności od kodu producenta też może mieć różną szerokość rzeczywistą. Rekordzistą jest zdaje się 315/35 r21 - które pod BMW ma szerkoś 6cm większą niż opona bez homologacji BMW...

  6. #526
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4
    Postów
    13

    Domyślnie

    [MENTION=78109]treslunas[/MENTION] Nie porównywałem bo nie mam dostępu do opon.

    Zrobiłem mały research i jednak pójdę w opony Continental winter contact. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] na swojej liście propozycji podał TS 850 P. W ofercie pojawiły się również TS 860 S. Ktoś coś wie nt TS 850 P vs TS 860 S? To źródło https://www.tyrereviews.co.uk/Articl...irst-Drive.htm podaje że TS 860 S poprawia jazdę na sucho względem TS 850 P. Natomiast nie do końca umiem zrozumieć czy kosztem jazy na mokrym czy nie. Screen sugeruje że jednak tak a tekst jednak że opona ma zapewnić najlepszą możliwą skuteczność hamowania na suchej i mokrej. Wiecie może?
    Ostatnio edytowane przez Apollo888 ; 12-11-2018 o 21:10

  7. #527
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Na początek to sprawdź co w twoim rozmiarze jest produkowane 225/45 R18 nie ma conti 860 jest tylko 850P i 830P( ale wyłącznie w Runflacie).
    Poza tym trzeba uważnie czytać testy i wybrać sobie to co jest w miarę mierzalne.
    W każdym rozmiarze konkurencja wygląda inaczej.
    Ja osobiście po tym co COnti zaprezentował w oponach letnich pod względem żywotności - prędko go nie założę.
    Srednio co 1.5 sezonu zakładam nowe opony - o ile w lecie - nie było wiekszych róznic miedzy Conti sport contact, Pirelli Pzero, Kumho Ku39 i Vredestein ultrac Vorti o tyle w zimie - u mnie Pirelli Sottozero II zdecydowanie wygrało z COntim Ts850 Kumho WP71, Falken HS449 i Hankook W300 oraz W310.

  8. #528
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4
    Postów
    13

    Domyślnie

    [MENTION=78109]treslunas[/MENTION] dzięki za pomoc. Natomiast zauważ że ja nie szukam R18 tylko R19 225/40 lub 235/40. Dodatkowo wspominałem o TS 860 wersja z "S", która raczej mocno się różni od wersji bez "S". Pierwsza to asymetryczna a druga kierunkowa.

    Napisałeś że COntim Ts850 przegrywało u Ciebie z Pirelli Sottozero II. Jeśli celowo pominąłeś "P" to tutaj również jest chyba spora różnia między wersją z/bez "P". Tak jak wyżej, jadna to asymetryczna a druga kierunkowa.

    Z tego posta http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2021775 dowiedziałem się żeby nie brać kierunkowych opon.

    Z tego posta http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2025264 dowiedziałem się że Pirelli łapie parametry od kilku stopni na minusie a to raczej rzadko się u nas zdarza.

    Trochę słabo z tą żywotnością jeśli jest tak samo dla zimowych.

  9. #529
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    w 225/40 r19 masz wyłącznie Ts860S w Contim.

    Jeśli chodzi o Pirelli - to u mnie teraz również odpada bo sottozero3 jest w kierunku a SZ2 tylko w Ruflacie.
    Nie ma jeszcze żadnym opinii o ts860S - a ja przez ostatnie 16 lat sprzedaży opon - już kilka spektakularnych wpadek wiodących producentów zauważyłem..
    to raczej poczekam jeszcze jedną zimę.
    Sam dostałem do testów Vredestein Wintrac Pro - nowość tegoroczną która w 245/45 r18w testach dość dobrze wypadła. Normalnei bym jej nie kupił - bo jest w kierunku.... Jeśli polegnie na śniegu - to z czystym sumieniem ściągnę i kupię..... tylko co?? u mnie priorytet w zimie ma śnieg... jak na razie po 3000km na zimowych w temperaturze cirka 5-20 stopni, jest cichsza niż CinturatoP7 w runflcie, auto się gorzej prowadzi - co akurat było do przewidzenia z racji temperatur. ciut mniej za to pali - być ale to też być spowodowane węższym tyłem na zimę.

    Reasumując na pewno 860S jest dobrą oponą - dostępność w 225/40 r19 jest słaba , więc jeśli jestes zdecydowany - śpiesz się. w Polsce raczej już nikt jej nie ma a Runflat to dopiero po nowym roku ma być dostępny.

  10. #530
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apollo888 Zobacz post
    Z tego posta http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2021775 dowiedziałem się żeby nie brać kierunkowych opon
    odesłałeś do mojego starego posta. Faktycznie ze zwykłych Conti TS850 (bez P) nie byłem zadowolony w 159TBi po chipie. Rozmawiając trochę z ludźmi o tym powiedziano mi że powinny być do mocniejszych aut raczej asymetryczne. dzis już jednak nie jestem taki pewny - może zrewiduję pogląd po tej zimie w Giulii na GY UGP G-1 (kierunkowe).

    pod koniec lata jak kupowałem opony zimowe do Giulii to zorientowałem się że większość marek premium oferuje opony do mocniejszych aut tylko kierunkowe zimówki - Pirelli Sottozero 2/3, GY UG Performance Gen1, Michelin Pilot Alpin 5, Dunlop Winter Sport 5, i w tamtym czasie jedynymi producentami którzy mieli w ofercie symetryczne i asymetryczne były Nokian z modelami WR A4 i WR D4 i Continental w tamtym czasie chyba jeszcze nie oferował modelu TS860S, tylko kierunkowy TS860 no i starsze asymetryczne TS850P.

    Do Continentala mam po TS850 pewną awersję z paru powodów:
    1.rozczarowanie bo miała być to mega top opona która biła na głowę w testach w 2013r wszystko co było na rynku i była zdecydowanie droższa od innych premium
    2.w 159TBi nie kleiła dobrze (w Giulietcie bardzo dobrze się spisuje do dziś)
    3.za głośna (w obu autach)
    4.przy pewnych prędkościach przy hamowaniu silnikiem generowała takie jakby wibracje (ok 60-70km/h) w obu autach (Giulietta od nowości auta od je miała założone - więc nie ma mowy że coś nie tak z autem)

    Dodatkowo w Giulietcie stockowo mieliśmy założone Continentale Sport Contact 3 i szału nigdy nie robiły - teraz mam Micheliny Pilot Sport 4 i jest duża różnica na plus. Stąd moje zaufanie do Continentala jakoś zostało podkopane - testy swoje a jakoś rozczarowują dlatego próbuję innych. Nokian WRA A3 tez mnie kiedyś rozczarował. W letnich za to bardzo sprawdził mi się GY (Eagle F1 Assy 3) i Michelin (miałem kiedyś Primacy HP a w Giulietcie PS4) i dlatego stawiałem przy zakupie zimówek na coś z tych marek, i stanęło na GY.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory