Strona 64 z 168 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374114164 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #631
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Dziękuję!
    tylko oczywiście ET jest w tamtych większe (a w Giulietcie jeszcze węższa felga), więc fronty felg chowają się bardziej do środka i wygląda to tak sobie - mi się nie podobało i gdybym miał zostać na tych felgach to dodałbym dystans z kołnierzem - pewnie jakiegoś eibach-a 16mm
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #632
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Nie, nie. Ja mam na Julce oryginały i z nimi ją sprzedam.
    Mam w 159 19" do TI na lato, a 17" ori na zimę.
    Jak kupię Giulię, to te 17" będę miał do Giulii na zimę. A w 159 wejdę na opony całosezonowe 19".
    Dzięki za odp.

  3. #633
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Nie, nie. Ja mam na Julce oryginały i z nimi ją sprzedam.
    Mam w 159 19" do TI na lato, a 17" ori na zimę.
    Jak kupię Giulię, to te 17" będę miał do Giulii na zimę. A w 159 wejdę na opony całosezonowe 19".
    Dzięki za odp.
    jeśli bez dystansów, to 17" ze 159 to już w ogóle będą fatalnie wyglądać bo nie dość że ET różni się (41) to jeszcze felga jest węższa (7.5"). Jak pisałem ja zakładałem na chwilę 18x8 ET41 podkowy ze 159, i niefajnie to wygladalo z przodu (8mm na różnicy w ET wg ori GIulii), a na tyle to już w ogóle źle (bo Giulia dobrze wygląda ale z szerszymi felgami - tak jak np ori 9"szerokie ET34 jakie mam na lato), przy podkowach na tyle miałem powierzchnię felgi schowaną o 7mm na różnicy w ET i o kolejne 12.7mm na różnicy w szerokości (połowa z 1"), czyli prawie 20mm. Jak założysz 17"x7.5"ET41 to będziesz miał jeszcze kolejne 6.3mm felgę bardziej schowaną wg tego co ja miałem przy podkowach. Wtedy tylko dystanse CIę uratują, powiedzmy 15mm na przód a na tył to nawet możnaby pchać jakieś 25mm (żeby było wystawione prawie jak przy szerszych felgach), lub chociaż te 15mm żeby jako tako wyglądało. Dystanse/śruby kupić dobre, koszt na oś to tak ok 400zł w górę. No i pytanie teraz czy to się opłaca, czy nie lepiej wypchnąć felgi ze 159, a kupić do giulii jakieś bardziej pasujące i nowe? Jest kupa felg niezależnych producentów, wiele w fajnych wzorach do Giulii.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #634
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli bez dystansów, to 17" ze 159 to już w ogóle będą fatalnie wyglądać bo nie dość że ET różni się (41) to jeszcze felga jest węższa (7.5"). Jak pisałem ja zakładałem na chwilę 18x8 ET41 podkowy ze 159, i niefajnie to wygladalo z przodu (8mm na różnicy w ET wg ori GIulii), a na tyle to już w ogóle źle (bo Giulia dobrze wygląda ale z szerszymi felgami - tak jak np ori 9"szerokie ET34 jakie mam na lato), przy podkowach na tyle miałem powierzchnię felgi schowaną o 7mm na różnicy w ET i o kolejne 12.7mm na różnicy w szerokości (połowa z 1"), czyli prawie 20mm. Jak założysz 17"x7.5"ET41 to będziesz miał jeszcze kolejne 6.3mm felgę bardziej schowaną wg tego co ja miałem przy podkowach. Wtedy tylko dystanse CIę uratują, powiedzmy 15mm na przód a na tył to nawet możnaby pchać jakieś 25mm (żeby było wystawione prawie jak przy szerszych felgach), lub chociaż te 15mm żeby jako tako wyglądało. Dystanse/śruby kupić dobre, koszt na oś to tak ok 400zł w górę. No i pytanie teraz czy to się opłaca, czy nie lepiej wypchnąć felgi ze 159, a kupić do giulii jakieś bardziej pasujące i nowe? Jest kupa felg niezależnych producentów, wiele w fajnych wzorach do Giulii.
    Ok. Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie tematu. A jakie polecasz felgi do Giulii niezależnych producentów? Nic z górnej półki
    Kolor auta czarny.

  5. #635
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gdańczyk
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Czy może ktoś wstawiał dystanse pod felgi szer 8" kończyny, wydaje mi się ze 10mm i felga będzie na rowno z karoseria. Chodzi mi o tyl.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Nie pisać z telefonu, bo czasami śmiesznie to wychodzi
    Do czego te dystanse mają być?
    Ostatnio edytowane przez Gdańczyk ; 29-03-2019 o 17:22

  6. #636
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Ok. Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie tematu. A jakie polecasz felgi do Giulii niezależnych producentów? Nic z górnej półki
    Kolor auta czarny.
    Ja kupilem na zime PSW Dubai polished anthracite 18x8et33. wzor alfowy moim zdaniem super. niby mialy byc wloskie ale jednak okazały sie robione w chinach. wyglad ideal. sezon przejezdzikem i jestem poki co zadowolony - zadnych problemow. stop alu z tego co czytalem dobry na felgi a356a o ile dobrze pamietam. ja kupowalem je jak nie bylo ich jeszcze w Polsce oferowanych, z ebaya z wloch za cos ok.2.7k komplet z wysyłką, od jakiegoś czasu sa tez w pl chyba za ok 2.2k. maja tez czarne i srebrne (te sa tansze ciut).
    zdjecia masz tu https://photos.app.goo.gl/ZcaTXcsT2mugELLK7

    msw 82 to kolejny typ, podobne choc drozsze ale firma nalezaca do oz racing wiec teoretycznie moga byc lepszej jakosci. jeszcze jedna firma wloska cos takiego miala wypuscic ale nie pamietam nazwy.

    psw dubai sa tez 17 jesli sie upierasz (wykorzystanie obecnych opon?) no ale znow ten sam problem z szerokoscia i et i musialbys dodac dystanse z kolnierzem. nie idz w to. giulia ma miec 18 min zeby odpiwiednio sie prezentowac.
    moze MAK cos tez ma?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gdańczyk Zobacz post
    Nie pisać z telefonu, bo czasami śmiesznie to wychodzi
    Do czego te dystanse mają być?
    ja w 90% pisze z tel, takie mam glownie mozliwosci. najwyzej ktos sie pismieje z błędów.

  7. #637
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Dzięki. Patrzyłem właśnie na te Dubai. Fajne. Zobaczymy. Dzięki za doradztwo. Miłego weekendu!

  8. #638
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gdańczyk
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Dzięki. Patrzyłem właśnie na te Dubai. Fajne. Zobaczymy. Dzięki za doradztwo. Miłego weekendu!
    Dzięki. W ASO powinni fajne mieć. To tyczy się tych oryginalnych. Miłego weekendu!
    Ostatnio edytowane przez Gdańczyk ; 29-03-2019 o 11:48

  9. #639
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    pytanie bylo o niezaleznych producentow i nie z gornej polki. w ASO komplet 18 kosztuje ok 5.5k a wzory 18 akurat takie sobie do Giulii
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #640
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie Upgrade z 17" na 19" koniczynki - Giulia Business

    Przy zmianie opon na letnie, zdecydowałem założyć jedyne słuszne dla Giulii felgi

    Giulia Business 200KM RWD.

    1. Brać 4x8J, czy 2x8J + 2x9J na tył? W ASO mi powiedzieli że oba typy można założyć bez dystansów i będą pasowały. Cena taka sama. Szerszy tył jaką robi różnicę w samej jeździe? Bo aspekt wizualny przemawia za 9J.

    2. Na 8J założyć oponę 225/40/19 cyz 235/40/19? AR zaleca 225, na 9J jednak zalecana ogólnie jest 235 (mam 225 teraz na 17" 7.5J i jest w sam raz).
    Na 9J pójdzie (jeśli zdecyduję się na szerszy tył) 255/35/19.

    3. Run flat czy standardowa opona? Bardzo będzie twardo po przesiadce z 17" na profilu 55mm?

    Czytałem temat, jednak nie rozwiałem w pełni swoich wątpliwości, stąd pytanie. A czas nagli bo się ciepło zrobiło
    Ostatnio edytowane przez jml ; 09-04-2019 o 08:56

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory