Strona 13 z 143 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1425

Temat: Android Auto

  1. #121
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Panowie ucinając offtop, oczywiście że te samochody są z dwóch światów. Alfa (szczególnie Veloce) byłaby bardzo fajna gdybym rozpatrywał ją jako funcar, ale na samochód na codzień dla mnie się nie nadaje.
    Gdybym chciał korzystać ze smartfona do nawigacji to zostawiłbym sobie 159
    Jeśli w ciągu dwóch lat FCA zrobi lifting, który naprawi aktualne niedociągnięcia to zapewne wtedy chętnie kupię znowu Alfę w przeciwnym razie wybiorę pewnie coś z półki premium.
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Jak dokonujesz wyboru samochodu na podstawie ekraników i kamerek to Alfy nigdy już nie kupisz, bo będzie zawsze do tyłu pod tym względem. Przesiadka z Alfy 159 do Megane, jednego ze słabszych kompaktów obecnie na rynku, to musiało być bolesne przeżycie. Dobrze, że masz chociaż Android Auto na pocieszenie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #123
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jak dokonujesz wyboru samochodu na podstawie ekraników i kamerek to Alfy nigdy już nie kupisz, bo będzie zawsze do tyłu pod tym względem. Przesiadka z Alfy 159 do Megane, jednego ze słabszych kompaktów obecnie na rynku, to musiało być bolesne przeżycie. Dobrze, że masz chociaż Android Auto na pocieszenie
    No jestem gadżeciarzem, ale wyboru samochodu dokonuje przez pryzmat tego co dostaje za daną cenę
    Co do przesiadki to niestety 159 swoje lata już ma i widać po niej, że pochodzi z poprzedniej dekady, chociaż starzeje się o wiele wolniej niż konkurencja. Większość rzeczy po zmianie jest na plus.
    Co do słabszych kompaktów, to przyśpieszenie w Megane mam na podobnym poziomie co w 159. Ogólnie samochód jest raczej polecany https://www.youtube.com/watch?v=zQ7O8SKzfYU więc nie wiem o co chodzi z tą "słabością".
    Oczywiście naturalnym wyborem po 159 był zakup Giuli i taki też planowałem od połowy tego roku.
    Niestety w przypadku Giuli musiałbym iść na zbyt wiele kompromisów, które są wybaczalne w samochodzie za 80 tysięcy, ale już w przypadku 150-160 oczekuje, że samochód spełni 90% wymagań.
    Biorąc pod uwagę, że nawigacja w Alfie jest tragiczna i nie ma Live Traffic to Android Auto jest niemal wymagane, chyba że chcesz używać do nawigacji smartfona...
    Żeby nie było to powodów rezygnacji z Giuli było znacznie więcej. Co ciekawe wydaje mi się, że przy około 160 km/h Giulia jest gorzej wyciszona niż połowe tańsze Megane.
    Ogólnie Giulia jest fajnym samochodem i pewnie z chęcią kupię ją po liftingu, bo aktualnie dla mnie nie jest warta tyle ile Fiat ją wycenia.

    Podsumowując jeśli ktoś zastanawia się czy czekać na AA i zdarza mu się korzystać z nawigacji to moim zdaniem warto.
    Sama nawigacja wygląda fajniej niż na telefonie z Androidem i bije na głowę rozwiązania fabryczne chyba każdej marki.
    Jedyny minusy to brak informacji o dozwolonej prędkości i fotoradarach na danym odcinku (standardowa navi Megane ma taką opcję).
    Co ważne oprócz nawigacji mamy do dyspozycji najlepszy system rozpoznawania mowy np. dyktowania SMSów, przypomnień itp.
    Nie każdemu takie bajery są potrzebne, ale ja sobie nie wyobrażam, że następny samochód mógłby tego nie mieć
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  4. #124
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    134 jak za samochód z 2016 roku w wersji buisness to moim zdaniem bardzo dużo.
    Co do wyposażenia to nie wiem o jakich rzeczach mówisz, bo wydaje mi się, że to Alfa jest gorzej wyposażona na tle Renault/Opla.
    W Giuli brakuje:
    - dobrej kamery cofania
    - dobrej jakości ekranu (środkowego)
    - dobrej jakości nawigacji
    - android auto
    - pamięci siedzeń i ustawień przypisanej do kluczyka
    - masaży w fotelach
    - świateł led (opel ma już nawet matrixy)
    - czujników parkowania 360 stopni
    - kamery 360 stopni
    Czyli Meganka za 80 to ma?
    Meganka może bardziej konkurować z Giuliettą...

    A tak mówiąc poważnie, co jest nie tak z ekranem środkowym w Giulii? Bo ja serio nie widzę tu pola do poprawy. Jest, wyświetla co trzeba. Nawet kolorowy, chociaż to akurat po mnie spływa. Co jeszcze może być lepiej? Rozdzielczość ma tak wysoką, że żadnych ząbków nie widać. Nie rozumiem.

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Pany, prośba o trzymanie się tematu. Android Auto, jak widać, to temat dla wielu istotny.
    Powody wyboru Megany raczej mniej. Choć szanuję ten wybór, wszystko zależy od priorytetów i sposobu użytkowania auta, sam kiedyś nie kupiłem samochodu bo mi podłokietnik nie odpowiadał...
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 21-12-2017 o 23:58

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Mała aktualizacja.
    Jeśli ktoś wstrzymuje się z zakupem czekając na Android Auto/Apple Car Play i używa iPhone to moim zdaniem nie warto czekać

    W święta miałem chwilę i przetestowałem na iPhonie żony jak spisuje się w codziennym użytkowaniu rozwiązanie od Apple.
    Niestety w porównaniu do Androida wypada mizernie, jednak bardziej wynika to z braku polskiej lokalizacji niż samego systemu.
    Największym problemem w Apple jest brak rozpoznawania mowy w języku polskim w związku z czym traci bardzo wiele na funkcjonalności.
    W przeciwieństwie do Androida w CarPlay nie dodamy przypomnienia, nie podyktujemy smsa itd...
    Co dziwne system nie przeczyta również SMSa, pomimo, że ma polski syntezator mowy.
    Adres w nawigacji trzeba wklepać ręcznie ... na telefonie - nie znalazłem możliwości wpisania adresu przez CarPlay.
    Informacje o ruchu drogowym są znacznie gorszej jakości niż te od Google, a sama nawigacja wygląda "biedniej".
    Oczywiście jeśli Apple kiedyś wprowadzi polską Siri dużo zmieni się na plus, teraz moim zdaniem używanie tego systemu mija się z celem.
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  7. #127
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Mała aktualizacja.
    Jeśli ktoś wstrzymuje się z zakupem czekając na Android Auto/Apple Car Play i używa iPhone to moim zdaniem nie warto czekać
    .
    To dobre info bo miałem wyrzuty sumienia ze nie poczekałem na apple play kupiłem Veloce tydzień temu



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #128
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałem z Android Ałto jakiś czas temu. Dziś coś mnie podkusiło by użyć telefonu służbowego na którym jest gógl maps do nawigacji. Już wiem, czemu tego nigdy nie używałem

  9. #129
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Ja zrezygnowałem z Android Ałto jakiś czas temu. Dziś coś mnie podkusiło by użyć telefonu służbowego na którym jest gógl maps do nawigacji. Już wiem, czemu tego nigdy nie używałem
    Ha. A mnie dzis google maps uratowalo od godzinnego stania pod czestochową... A w wakacje w USA zrobilem ponad 5 tys i... Bez Maps sobie nie wyobrazam... Dla mnie mast hew...[emoji3]

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  10. #130
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    na spidersweb jest artykuł o bezprzewodowym android auto

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory