Strona 32 z 143 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1425

Temat: Android Auto

  1. #311
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    [QUOTE=epsonix;2085437]wg informacji z alfaowner.com od gościa który wydaje się mieć pojęcie o czym pisze. /QUOTE]
    Ponownie "wydaje się" czyli pewne ale nie na 100 %. Pozostała część to niestety bełkot, a jedyne co z niego wynika, to to, że faktycznie nie masz nikogo znajomego w serwisie i nie masz pojęcia, jakie informacje są przekazywane na szkoleniach serwisowych. Zwłaszcza te niekoniecznie oficjalne. A może korzystasz z niewłaściwego serwisu, w którym nie ma ludzi zainteresowanych tymi tematami, są tylko ci, którzy po prostu "chodzą do pracy"? A spekulacje na forum rodzą tylko kolejne pytania bez odpowiedzi. Ci userzy, którzy posiadają jakąś wiedzę odpowiadają zwykle krótko i rzeczowo na zadane pytania, a nie gdybają. Zwykle ich opinie oparte są na 100% pewności, a nie domysłach. Zauważyłeś, że od dłuższego czasu zadajesz wiele pytań w różnych wątkach ale jak otrzymujesz konkretną odpowiedź, która jest nie po Twojej myśli to zaczynasz drążyć temat w taki sposób, żeby ktoś jednak napisał to czego oczekujesz? Poczytaj swoje posty.

  2. #312
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    To różni się czy nie ma 100% pewności? Jeżeli się różni to skąd ta wiedza? Ze słyszenia? Równie dobra będzie odpowiedź, że na pewno sprzęt niczym się nie różni ale 100% pewności nie ma. Efekt dokładnie taki sam tylko może bardziej optymistycznie brzmi. Mam wrażenie, że czasem posty są pisane na zasadzie sztuka dla sztuki. A temat rośnie w nieskończoność tylko treści brak. I nie traktuj tego jako cios w Ciebie ale tak wygląda u wymiana informacji w ogóle. Ktoś coś słyszał, czasem coś nawet widział ale jak zapytasz o źródło, to odpowiedzi z reguły brak. Pewnie wielu z nas (ja np. tak) ma dobrych znajomych w serwisach Alfy, oni jeżdżą na szkolenia i te wszystkie pytania, które tu padają, zadają dalej. Być może na niektóre będzie odpowiedź już w przyszłym tygodniu.
    W serwisie też nikogo nie szkolą z hardware. Jest egzaminer. Podpina się pod samochód i tam masz opcje update lub nie. Obecnie nie ma update dla "starych" żeby miały androida.

    Piszemy tu informacje przeczytane na innych forach. Jak jest dokładnie nikt nie wie bo to zamknięty system i dopóki ktoś nie opublikuje tutoriala to będzie zgadywanie. Z systemami zamkniętymi jest beznadziejna sytuacja jak się nie znajdzie jakiś pasjonat to będzie jak z 159. NIC nie da się pogrzebać.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #313
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ponownie "wydaje się" czyli pewne ale nie na 100 %. Pozostała część to niestety bełkot, a jedyne co z niego wynika, to to, że faktycznie nie masz nikogo znajomego w serwisie i nie masz pojęcia, jakie informacje są przekazywane na szkoleniach serwisowych. Zwłaszcza te niekoniecznie oficjalne. A może korzystasz z niewłaściwego serwisu, w którym nie ma ludzi zainteresowanych tymi tematami, są tylko ci, którzy po prostu "chodzą do pracy"? A spekulacje na forum rodzą tylko kolejne pytania bez odpowiedzi. Ci userzy, którzy posiadają jakąś wiedzę odpowiadają zwykle krótko i rzeczowo na zadane pytania, a nie gdybają. Zwykle ich opinie oparte są na 100% pewności, a nie domysłach. Zauważyłeś, że od dłuższego czasu zadajesz wiele pytań w różnych wątkach ale jak otrzymujesz konkretną odpowiedź, która jest nie po Twojej myśli to zaczynasz drążyć temat w taki sposób, żeby ktoś jednak napisał to czego oczekujesz? Poczytaj swoje posty.
    Nie rozsmieszaj mnie. Szkolenia - sprzedawcy nie znają modelu ani opcji u różnych dealerów.
    Przez lata rozmawiałem z wieloma osobami w serwisie ASO i to raczej ja ich edukowałem jeśli chodzi o eksploatacje alf, albo opowiadałem im o retrofitach jakie w autach zrobiłem, jak się je robi - ich super Examiner nic nie może poza tym co fabryka podeśle po VIN jak się podłączą (o ile, bo często nawet nie działa coś, wiem w przykładu własnych alf). Oficjalne informacje z ASO to były typu: jak kupowałem Giuliette ze stocku, nie miała tempomatu, pytałem czy mogą dołożyć - nie da sie. Nie było tez alarmu, dołożyli, ale auto samo się nie zamykało przy samo-uzbrajaniu (otwarcie z pilota ale bez otworzenia drzwi, normalnie alarm się uzbrajał ale nie zamykał już zamków) - tez usłyszałem że się nie da. Podobnie sprawa pilota z alarmu - też nie da się zrobic zamykania ani otwierania z niego bo jest inne sterowanie i trzeba wkładki w drzwiach używać i przekręcać kluczyk. I to w ASO które jest chyba najbliżej informacji z Włoch, czyli w Bielsku-Białej przy FCA.
    Tempomat sam dołożyłem, sprawy z alarmem wyczaiłem trochę wg schematów, trochę pomiarów miernikiem - dorobiłem prosty układ pośredniczący dosłownie jeden przekaźnik i 2 rezystory i działa super. W 159 też parę rzeczy dołożyłem - xenon z poziomowaniem i spryskami do auta bez wiązek (pierwszy to robiłem na forum i opisywałem w zrób to sam), blue&me, ulepszenia jakości rozmowy przez blue&me, PDC, chwilowe rozwiązanie totalnego dead-a 159 przy zablokowanym module blokady kierownicy też wyczaiłem. Do tego podzieliłem się wiedzą na forum więc nie pisz do mnie prosze jak do jakiegoś lamera czy naiwniaka, bo trochę mam o tym wyobrażenia, mam odpowiednie wykształcenie i chęć dzielenia się wiedzą, dyskutowania, ale też zadawania pytań. Ja mam swój styl, lubie podywagować, przewidzieć różne możliwości, chyba lepiej dostać takiego posta gdzie jest od razu ileś opcji i np objawów, niż jedno zdanie bez opisu co dalej gdy okaże sie że to nie to co guru podejrzewał.

    Wszystko co na forum jest wyczajone nie wychodzi nigdy z serwisu czy jakiegokolwiek źródła w FCA, tylko często dzięki spekulacjom forumowiczów i uporze kogoś kto chce zaryzykować czas i pieniądze, a swoje auto potraktować jako królika doświadczalnego po to tylko żeby zrobić jakiegoś retrofita na którym mu zależy. Często nie ma pewnej wiedzy na początku, a tym bardziej nie oczekuj jej od kogoś kogo temat np retrofitu AA średnio interesuje (mnie, bo zamówiłem auto z AA). Jak ktoś bardzo chce, proszę sobie znaleźć dojście do aktualnego ePera i pogrzebać choćby po sprzęcie jaki jest przewidziany dla danej konfiguracji. Opisy w eLearnie w ogóle nie wchodzą w szczegóły, to taka ogólna informacja, po zdaniu na moduł często - nic z tego nie wynika. Gwarantuje Ci że serwisanci nie wiedzą nic więcej ponad to co jest w eLearnie, same ogólniki.

    A tak BTW, ciekawe jaki jest Twój wkład w forum, czy tylko pasożytujesz a tych co się starają, piszą manuale, odpisują na posty będziesz obrażał?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-05-2018 o 00:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #314
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wszystko co na forum jest wyczajone nie wychodzi nigdy z serwisu czy jakiegokolwiek źródła w FCA, tylko często dzięki spekulacjom forumowiczów, i uporze kogoś kto chce zaryzykować czas, pieniądze a swoje auto potraktować jako królika doświadczalnego po to tylko żeby zrobić jakiegoś retrofita na którym mu zależy.
    To sobie odpowiedziałeś dlaczego ASO zbywa klientów że się nie da. Czy zapłaciłbyś za tydzień prazy mechanika i zostawił auto do testów bez gwarancji uzyskania oczekiwanego rezultatu?. ASO to firma która ma zarabiać a nie hobbystycznie dłubać i dorabiać jakieś ficzery na życzenie. Trzeba to zrozumieć a nie obrażać się an ASO.

    Chcesz mieć coś ekstra to zrób to sam (szanuję za takie podejście i dzielenie się na forum) albo zleć jakiemuś hobbyście.

    Co do psioczenia że informacje na forum nie są pewne to trzeba chyba trzeba mieć internet od wczoraj
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #315
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W serwisie też nikogo nie szkolą z hardware. Jest egzaminer. Podpina się pod samochód i tam masz opcje update lub nie.
    Nie do końca, wszystko zależy od szkolącego i szkolonego. Pracuję jako szef serwisu, co prawda innej marki ale Fiata i Alfę znam, bo kiedyś tam pracowałem (i nadal korzystam z serwisu). A co do podpinania pod egzaminer to masz rację ale tylko częściową. Przy normalnej robocie faktycznie podpina się i koniec ale (jak już wcześniej wspomniałem zależy to od parcia do wiedzy mechanika) szersze tematy też czasem się rozwija. Zwłaszcza, że na takich niekonkwencjonalnych zmianach robi się później niezłe pieniądze (no ile byście dopłacili za możliwość wyłączenia ESP czy też SS albo update do AA "starszego HW).

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    A tak BTW, ciekawe jaki jest Twój wkład w forum, czy tylko pasożytujesz a tych co się starają, piszą manuale, odpisują na posty będziesz obrażał?
    Nie uważam, żebym pasożytował, poczytaj moje posty w innych tematach (również w innych modelach). Uważam za to, że wzajemnie wykluczające się określenia zawarte w jednym zdaniu ("pewne ale nie na 100%) powodują, że takie zdanie nie ma sensu. Dlatego swoim klientom, którzy mówią "Panie, na forum to pisali, że...) mówię, żeby czytali tylko dwie pierwsze strony tematu, bo potem to już tylko kłótnia.
    Ale jeżeli czujesz się obrażony, to przepraszam Panią.

    - - - Updated - - -

  6. #316
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    coś się zduplikował post
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-05-2018 o 08:35

  7. #317
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To sobie odpowiedziałeś dlaczego ASO zbywa klientów że się nie da. Czy zapłaciłbyś za tydzień prazy mechanika i zostawił auto do testów bez gwarancji uzyskania oczekiwanego rezultatu?. ASO to firma która ma zarabiać a nie hobbystycznie dłubać i dorabiać jakieś ficzery na życzenie. Trzeba to zrozumieć a nie obrażać się an ASO.

    Chcesz mieć coś ekstra to zrób to sam (szanuję za takie podejście i dzielenie się na forum) albo zleć jakiemuś hobbyście.

    Co do psioczenia że informacje na forum nie są pewne to trzeba chyba trzeba mieć internet od wczoraj
    doskonale rozumiem ze aso nie jest chetne na zadne retrofity, szczegolnie te czasochlonne, choc akurat tempomat to kwestia podmiany zestawu manetek kierownicy i aktywacja w proxi, 1.5h prostej roboty. alarm tez powinni zakladac taki ktory w pelni wspolpracuje z autem a nie po zalozeniu postawic klienta przed faktem ze nie dziala w pelni bo sie "nie da"- nie reklamowałem tej usługi bo dostałem alarm jako gratis do auta ze stocku.

    pisze o tym tylko dlatego ze kolega powyzej wierzy, ze w aso da sie id gosci z serwisu wyciagnac jakies pewne informacje odnosnie retrofitow, a prawda jest taka ze nie sa zainteresowani tym, nie maja sprzetu(examiner) i informacji (bo ar nie ma interesu tworzyc takowej dla nikogo) i stad goscie nie maja pojecia o retrofitach. co najwyzej maja dostep do elearna i epera alu musialoby sie im chciec w nich pogrzebac i troche podedukowac.
    natomiast na forum jest kupa ludzi ktorzy cos grzebali w autach, zajmuja sie na codzien profesjonalnie elektronika lub informatyka,maja nosa do tych spraw i to oni przecietaja szlaki mimo braku pewnych informacji.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie do końca, wszystko zależy od szkolącego i szkolonego. Pracuję jako szef serwisu, co prawda innej marki ale Fiata i Alfę znam, bo kiedyś tam pracowałem (i nadal korzystam z serwisu). A co do podpinania pod egzaminer to masz rację ale tylko częściową. Przy normalnej robocie faktycznie podpina się i koniec ale (jak już wcześniej wspomniałem zależy to od parcia do wiedzy mechanika) szersze tematy też czasem się rozwija. Zwłaszcza, że na takich niekonkwencjonalnych zmianach robi się później niezłe pieniądze (no ile byście dopłacili za możliwość wyłączenia ESP czy też SS albo update do AA "starszego HW).
    uchyl rąbka tajemnicy i napisz jakimi to szczczegółowymi informacjami dysponują ASO ponad ePer i eLearn, co im takiego szczegółowego mówią na szkoleniach? Szkolenia prowadzą może inżyrnierowie którzy projektowali dany system? nie sądzę, a tylko oni i może jacyś ich bezpośredni przełożeni maja tak na prawdę wiedze co się da a czego nie. sam pracuję jako projektant systemów telemetrycznych (od zera, SCH/PCB/FPGA/DSP), dla branży lotniczej i wiem jak sprawa wygląda - HW oferuje kupę funkcji, SW to już okrojenie możliwości, często mimo że wspiera jakąś funkcjonalność to niektóre funkcje się ukrywa przed użytkownikiem z różnych powodów (choćby brak czasu na testy, funkcja wprowadzona na przyszłość). Niestety nikt poza projektantem najczęściej nie wie o niej, bezpośredni przełożony który ewentualnie podejmuje decyzję na pewnym etapie odnośnie jej ukrycia, może ze 2 innych inżynierów którzy na meetingu tylko byli świadkami dyskusji itp. Dokumentacja wewnętrzna w której zawiera się pełną informację nie wychodzi dalej, a oficjalna jest podobnie zgrubna co eLearn i ePer. Czasem do aktywacji jakiejś funkcji trzebaby też dolutować parę komponentów na płytkę, znów, kto wie co tam ma być poza projektantem? przekonaj mnie że mam mylne pojęcie o tym jaką dokumentacją dysponuje serwisant w ASO, moim zdaniem niezbyt konkretną.


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie uważam, żebym pasożytował, poczytaj moje posty w innych tematach (również w innych modelach).
    ja mam czytać - sam wyleciałeś z tekstem:
    Ci userzy, którzy posiadają jakąś wiedzę odpowiadają zwykle krótko i rzeczowo na zadane pytania, a nie gdybają. Zwykle ich opinie oparte są na 100% pewności, a nie domysłach. Zauważyłeś, że od dłuższego czasu zadajesz wiele pytań w różnych wątkach ale jak otrzymujesz konkretną odpowiedź, która jest nie po Twojej myśli to zaczynasz drążyć temat w taki sposób, żeby ktoś jednak napisał to czego oczekujesz? Poczytaj swoje posty.
    deprecjonując mój wkład w forum, nie mam ochoty na siłę sprawdzać jaki jest Twój wkład. w tym wątku jednak się czepiasz że przynoszę najlepsze informacje jakie dotychczas znalazłem i opisuję potencjalne ścieżki dla retrofitu na bazie swojego wieloletniego doświadczenia zarówno "w branży" jak i z retrofitami w Alfach. swego czasu podawałem też źródło moich informacji, jest gdzieś link do wątku na alfaowner, pytaj sobie najwyżej tam gościa o jego źródła. a tu choćby w ten wątek pierwszy wkleiłem informację z krótkiego testu AA w aucie w salonie, opisałem też jak rozwiązać problemy z instalacją AA na niektórych telefonach (bo są choćby na wielu LG jak u mnie)
    nie wiem w czym masz problem jeśli chodzi o moje pytania w innych wątkach - moja sprawa ile zadaję, czym się interesuje. kupowałem Giulię i miałem kupę wątpliwości, a teraz jak mam zamówioną to też już inne tematy wchodzą - trzeba powoli myśleć o felgach na zimę - i tu też miałem dylematy. na prawdę nie wiem co Ci się w tym wszystkim nie podoba - dopytuję jak nie dostaję pełnej odpowiedzi - ludzie lubią odpisywać szczątkowo a wtedy robi się tasiemiec a nie wątek, i wiecznie trzeba się dopominać odpowiedź na wcześniej postawione pytanie.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Uważam za to, że wzajemnie wykluczające się określenia zawarte w jednym zdaniu ("pewne ale nie na 100%) powodują, że takie zdanie nie ma sensu. Dlatego swoim klientom, którzy mówią "Panie, na forum to pisali, że...) mówię, żeby czytali tylko dwie pierwsze strony tematu, bo potem to już tylko kłótnia.
    ja gdzieś tak napisałem? jeśli nawet to weź pod uwagę że posty pisze się w pośpiechu, czasem przeedytuje i nie zawsze taki post wygląda 100% dobrze na koniec.
    gdyby ludzie się nie zaczynali obrażać, inni czytali tematy od początku a nie w kółko zadawali te same pytania, to nie robiłyby się takie tasiemce. co do 2 pierwszych stron nie masz racji - wiele razy spotkałem się że gdzieś w końcu (czasem po latach) ktoś dopisze konkret do danego wątku. niestety żeby to wiedzieć, trzeba się przebić przez wszystkie strony dyskusji - zdażało mi się przeczytać wątki na paręset postów od deski do deski, jak szukałem jakiejś informacji.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale jeżeli czujesz się obrażony, to przepraszam Panią.
    musisz dalej zaczepiać, zdecyduj się czy przepraszasz czy od razu obrażasz w tym samym zdaniu? . wole alfaowner.com, tam ludzie są dla siebie mili - nigdy nie widziałem żadnej kłutni, raczej szacunek i to nawet w przypadkach gdy ktoś wyskakuje z jakimiś głupotami to się go wyprowadza z błędu bez gnojenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Zwłaszcza, że na takich niekonkwencjonalnych zmianach robi się później niezłe pieniądze (no ile byście dopłacili za możliwość wyłączenia ESP czy też SS albo update do AA "starszego HW).
    ile przeciętny właściciel alfy da za retrofit AA - myślę że większość nie więcej niż kosztuje opcja w cenniku. jeśli da się to załatwić update-m firmwaru czy jakąś zmianą ustawień w infotainment w jakiś sposób to takiemu ASO opłaca się to robić za takie pieniądze. wymiana sprzętu to już koszty >10k zapewne (szczególnie jak ktoś ma wyświetlacz 8.8 i trzeba go wyminianiać (nie wiem czy wyświetlacz jest zintegrowany z modułem infotainment-u czy jest osobno na kabelku)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-05-2018 o 08:38
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #318
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No dobra, ja się poddaję, nie chce mi się uprawiać takiej szermierki słownej, bo rezultat żaden. Szkoda mi czasu. AA też od tego nie zadziała, a tego dotyczy temat. Na 100% ale nie na pewno. Popraw błędy ort.

  9. #319
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    potestowalem troche AA przez ostatni tydzien I podaje pare informacji:
    1.w aucie mam firmware 059.000.002 (radio 6.5" bez navi za to z DAB I AA/CP), z tego co wiem najnowszy jaki jest
    2.na komórce mam zainstalowana najnowsza wersje AndroidAuto na apkmirror datowana na 3 maja 2018
    3.teraz z funkcji przesuwania mapy da sie wyjsc - wciskam pokretlo, wtedy wyskakuje okienko i pyta czy mnie tam prowadzic podajac adres najblizszy kursorowi, jeden maly obrocik pokretlem bodajze w lewo, wybor przesuwa sie na X i wcisniecie pokretla zamyka okienko i z powrotem jestesmy w mapie. tu nie jestem pewien czy zasluga jest nowsza wersja AA na komrorce (bo mam o 1 nowsza wersje wg tego co testowalem pare tygodni temu w salonie), czy moze auto ktore stoi w salonie ma starsza wersje firmware AA/CP - jutro bede na serwise w ASO, to lookne do tego auta ktory ma FW (inna sprawa ze to jest Stelvio, wiec tez moze sie nieznacznie roznic FW i miec swoje bugi wg Giulii).
    4.tak jak wielu pisalo w necie, telefony LG (ja mam Q6, ale dotyczy to wielu innych) nie lubia nieoryginalnych kabli jak sie korzysta z AA (niezaleznie od auta, to nie kwestia Alfy) - na poczatku korzystalem z jakiegos pierwszego lepszego kabelka Hama micro USB i dwukrotnie apka AA na komorce sie wywalila podczas pracy, raz tez po prostu zamknelo mi sie AA po jakis 15 minutach jazdy. screenshot crasha:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture+_2018-05-26-19-54-41.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	22.6 KB
ID:	246252
    - po pierwszym wywaleniu walnela tez karta pamieci SD w telefonie i zniknela mi tapeta a nie byla na karcie SD...

    podmienilem kabelek na ori LG i od tego czasu apka sie nie wywalila ani razu a dla testow telefon podlaczam za kazdym razem, puszczam Spotify w tle (przez AA) i wyswietlam mape.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #320
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Bo kabelków USB są dwa rodzaje, "sygnałowe" tzw. "data" i "zasilające" czyli takie tylko do ładowania. Większość tych tanich nadaje się w zasadzie tylko do ładowania. Kwestia przekrojów żył, ekranowania, filtrów itp.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory