Strona 6 z 143 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1425

Temat: Android Auto

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    A to, że wg Ciebie 80% ludzi ma androida (chociaż to dane z dupy)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2017-09-12 at 22.35.28.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	76.0 KB
ID:	234919

    Znasz kogoś z feture-phonem? Nawet moi rodzice którzy są anty komputerowi mają smartfony.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Dlatego wróżę koniec stacjonarnym nawigacją.
    Masz zdecydowaną rację, producenci już się przedtym bronią. Np BMW nie udostępnia Android Auto ponieważ zbierał by od nich zbyt wiele danych, które w tej chwili są kluczem do sukcesu w przyszłości.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    makaronek ale pierdzielisz farmazony (prawie tak jak w temacie o leasingu). Dlaczego TomTom wie gdzie są korki mimo, że prawie nikt nie ma TomToma? Pomyśl. Część mają z urządzeń flotowych, część pewnie kupują od kogoś oraz korzystają z danych ogólnie dostępnych (jest to opisane u nich na stronie w dokumencie). Ja korzystam z googlowych map i bardzo dobrze informuje o korkach, sugeruje alternatywne trasy z uwzględnieniem natężenia ruchu oraz już w trakcie nawigowania czasem podpowiada, że warunki się zmieniły i jest dostępna nowa, szybsza trasa. Poza tym na praktycznie każdym skrzyżowaniu w mieście pokazuje czasy przejazdu jeśli zboczysz z trasy (typu "3 minuty wolniej"). Jeżeli chodzi o wywodzenie na manowce, to Google mi tego nie ufundowało nigdy, natomiast Yanosik kilka razy (przez co raz płaciłem nawet mandat).
    A to, że wg Ciebie 80% ludzi ma androida (chociaż to dane z dupy) to nie znaczy, że wszyscy używają map Google i wysyłają im dane - jest przecież mnóstwo aplikacji do nawigowania.
    naprawdę Twoje zdanie na temat tego co mówię stanowi dla mnie wartość zerową, tym bardziej, że jak zwykle wszyscy poza Tobą jakoś umieją się odnieść do faktów bez pisania o "pierdzieleniu farmazonów". Zachowaj dla siebie te swoje zdupne opinie na mój temat, naprawdę ani mnie ani nikogo innego one nie za bardzo obchodzą. Kup sobie kiedyś Giulię przede wszystkim - skąd taka aktywność w tym akurat dziale? często się wypowiadasz na tematy, z którymi nie miałeś nigdy styczności? Bo mnie zawsze frapuje, czemu najaktywniejsi "krytykanci" moich opinii o tomtomie, leasingu czy giulii, to są ludzie z google maps, na etacie i ze 159ką?

    sam przyznałeś, że tomtom ma szeroki zakres danych - na jakiej podstawie twierdzisz, że google jest lepszy, skoro nie masz pojęcia jak działa tomtom? różnica jest taka, że ja mam możliwość używania obu tych systemów (a w zasadzie dwóch tomtomów bo mam też go510), więc mam dość szerokie spektrum do porównań - z życia, a nie jakiś subiektywnych opinii z czubka gardła. I nie pracuję w TomTomie jakby coś, bo już widzę oczyma wyobraźni o jakie tantiemy zaraz zostanę posądzony

    ja bym chciał przede wszystkim doprowadzić do sytuacji win-win, tzn. takiej, gdzie ludzie, którzy zapłacili 10 tys zł za nawigację 8.8 cala z tomtomem, będą mogli z niej z satysfakcją korzystać bez zasyfiania szyby telefonem czy stania w korkach (bo jakoś nikt nie zechciał odnieść się do moich opisów związanych z tunelami, objazdami czy słabszym definiowaniem objazdów). Chciałbym przekonać ludzi, że gdyby navi w giulii było przynajmniej tak dobre jak TomTom go510 z traffikiem, to szkoda czasu i pieniędzy na instalowanie android auto czy przyklejanie czegoś do szyby.
    Aby to się stało, potrzebny jest silny nacisk na Tomtoma i FCA jednocześnie - i ja takie naciski robię, pisząc do nich i raz po raz zgłaszając do customer service. ALe jestem w tym osamotniony, bo ludzie co wybecelowali 10 kawałków na nawigację wolą jarać się wprowadzeniem do cennika android auto, albo spisują ją na straty bo posiadacz androida i alfy 159 im mówi, że tak jest dla nich lepiej, i że nawigacje w aucie to zło.

    Gówniane nawigacje w aucie to zło, ale biadoleniem i namiastkami w postaci androida się tej sytuacji nie naprawi.

    Jeśli android auto ma Wam służyć jedynie do nawigacji, to zamiast za niego płacić lepiej sobie kupcie jakiegoś wypasionego tomtoma - gwarantuję, że będzie lepszy o niebo niż google maps z tego mirrora.
    Jeśli macie już nawigację 8.8 to choćby żeby Wasza kasa nie poszła w błoto, pomóżcie mi proszę bombardować oba koncerny żeby naprawili tę nawigację a nie teraz jeszcze brali od Was kolejną kasę za android auto
    Jeśli nie macie navi i rozważacie zakup giulii z android auto - wtedy mooooże ma to jakiś sens, ale nie ma chyba ekranów 8.8 bez nawigacji, więc znowu mamy loop do punktu 1.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 12-09-2017 o 22:06

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Żaden koncern samochodowy nie będzie przykładał się do fabrycznych nawigacji bo to dla nich kłopot utrzymywać dział który jest nie dość że infantylny to jeszcze nie przynosi zysków. Ktoś kiedy nie było jeszcze tak zaawansowanych technologii w postaci smartfonów, a były właśnie nawigacje przenośne postanowił wbudować je do aut, jako synonim nowoczesności i innowacyjności. Po jakimś czasie i wyścigu szczurów nawigacje mają wszyscy producenci. Z rozwojem internetu ich ceny lecą w dół bo rynek przejmują darmowe platformy online dostępne na urządzenia przenośne. Co by nie pisać o zaletach tych wbudowanych to mimo nacisków jakie można wywierać ta dodatkowa opcja umrze śmiercią naturalną i jest już na finiszu. Nigdy nie będą tak często aktualizowane i nie będą miały takiej funkcjonalności i łatwości obsługi jak komórkowe. Przykładem końca nawigacji są właśnie wprowadzane opcje Car Play czy Android. Już na rynku wtórnym posiadanie samochodu z nawigacją nie jest karta przetargową jak to było kiedyś. Dlatego żadne naciski i zbiorowe apele nic nie zmienią. Ja świadomie zrezygnowałem z tego nieprzydatnego gadżetu w aucie za 400tys i nie żałuję

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    "Chyba czas zabrać wam zabawki bo się tymi klockami pozabijacie".
    1. Nawigacja TomTom oparta jest na danych rzeczywistych (oficjalnych) dlatego niejednokrotnie na aktualizację trzeba czekać tak długo.
    2. Nawigacja Google Maps oparta jest na zdjęciach satelitarnych, algorytmy wyprzedzają niejednokrotnie zdarzenia.
    Najlepszym przykładem na wykazanie wyższości nawigacji takich jak Garmin, TomTom czy map Naviteq jest odcinek drogi w rejonie Bolonii równoległy do autostrady (odległość między skrajniami 5m). Google maps pokazuje zawsze że jedzie się autostradą a TomTom czy Garmin pokazuje właściwą drogę.
    Wszystko zależy od tego co komu jest potrzebne i jak to wykorzysta.

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Ja akurat po prostu wziąłem tę nawigację razem z dobrodziejstwem inwentarza (akurat była w aucie z placu, które udało się bardzo korzystnie wycenić) - więc po prostu mnie nią uraczono nieco na wyrost
    Natomiast nie chcę się do końca zgodzić z tezą, że to umiera (choć zdaję sobie sprawę, że mogę tę batalię przegrać - z nastepujących powodów:

    - nawigacja fabryczna (jeśli jest dobra) jest o wiele wygodniejsza w użytkowaniu niż jakikolwiek telefon (choćby z racji wielkości ekranu)
    - navi fabryczna wyświetla instrukcje między zegarami
    - navi fabryczna może działać na połowie ekranu i instrukcje działają również jak słucham radia (a nie tylko jak korzystam z BT i spotify)
    - navi fabryczna zabiera nam mnóstwo szrotowiska z szyby
    - navi w Giulii to tomtom, więc potencjał ma wg mnie duży - w zasadzie wszystko rozbija się o nowe mapy i sterowanie nią, czyli o soft
    - jedyne co się nie rozbija o soft, to traffic - ale i tak wolę podłączyć telefon kablem w podłokietniku, niż lepić go do szyby z inną nawigacją
    - wielu użytkowników marek premium nie chce się absolutnie zgodzić na jakiekolwiek sprzęty "nie-genuine" wiszące gdziekolwiek w zasięgu wzroku (wiem bo doposażałem BMW w Emiratach i USA)
    - ostatnia, może nieco abstrakcyjna kwestia (ale prawdziwa) - mój znajomy ma Giulię Q i nie ma w niej nawigacji, i chciał dopłacić kupę kasy za założenie, bo... uwaga.... zerka nieraz na krętych serpentynach jak się układa droga żeby lepiej się łamać w zakrętach, szczególnie w nocy

    Czemu mają nie mieć łatwości obsługi? przecież go510 się obsługuje o niebo wygodniej i GUI jest lepszy niż w google maps (jak mówię, poza POI)

    Zastanawiam się, dlaczego wobec spadającej popularności dedykowanych urządzeń, TomTom nie stawia właśnie na te fabryczne navi w autach - albo ja o czymś nie wiem istotnym, albo to jakiś tępak za to odpowiada - innej drogi nie ma przecież tak naprawdę to cięcie gałęzi, na której się siedzi
    [MENTION=50]Marek[/MENTION] - jeśli chodzi o oparcie w danych rzeczywistych, to się zgadzam, ale zmieszałeś trochę chyba info o korkach z aktualizacją map (tomtom ma o wiele bardziej precyzyjne i lepiej wyliczone info o korkach w go510 niż analogicznie działający android).

    Postaram się zrobić w piątek (bo więcej korków) mały test - mam wolną kamerę Mobiusa - przykleję ją do szyberdachu w środku auta i będzie nagrywać google maps na ajfonie 6+ i tomtoma go510. Pokażę Wam w praktyce jak działa precyzja określania pozycji w korku, jego długości, estymowanego czasu przybycia etc. Najlepszy test byłby gdyby dwa auta wyruszyły jednocześnie na różnych navi - ale tam też jest sporo przestrzeni na zewnętrzne czynniki, choćby zdolności kierowców
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 12-09-2017 o 23:09

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jest tylko jedno wytłumaczenie - KASA.
    Znam dwie firmy z Polski które zajmowały się opracowywaniem szczegółowych, oficjalnych map (plany miast) obie zbankrutowały. Zdjęcia satelitarne (publikowane) wprowadziły duże zamieszanie na rynku map. Znaleziono niemałą niszę i wykorzystano długotrwałość opracowywania map drogowych (oficjalnych) i wymyślono aplikacje "ułatwiające" życie.

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Tym bardziej powinno się wspierać takie firmy jak tt, bo jak zostanie sam gugiel i położą pewna cześć ciała na to (a tak na pewno będzie bo to dla nich żaden wielki biznes) to w ogóle nic nie pójdzie do przodu. Tt wprowadził nowego asystenta, aktualizacje wifi, fajna aplikacje mobilna do planowania trasy, ulepsza algorytmy etc a co robi Google? Wykończyło wszystkich tak jak piszesz i teraz mamy Street view z 2012 roku i średnio działający traffic. Bo właśnie wszyscy się godzą z takim stanem rzeczy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    -- edit

    a w sumie szkoda strzępić jęzora na Ciebie, makaronek.

    tl;dr - fajnie, że za Twoje pieniądze i czas spędzony w serwisie FCA poprawi Giulię, wtedy ja kupię ją jako produkt pełnowartościowy
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 13-09-2017 o 01:53
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    "Chyba czas zabrać wam zabawki bo się tymi klockami pozabijacie".
    1. Nawigacja TomTom oparta jest na danych rzeczywistych (oficjalnych) dlatego niejednokrotnie na aktualizację trzeba czekać tak długo.
    2. Nawigacja Google Maps oparta jest na zdjęciach satelitarnych, algorytmy wyprzedzają niejednokrotnie zdarzenia.
    Najlepszym przykładem na wykazanie wyższości nawigacji takich jak Garmin, TomTom czy map Naviteq jest odcinek drogi w rejonie Bolonii równoległy do autostrady (odległość między skrajniami 5m). Google maps pokazuje zawsze że jedzie się autostradą a TomTom czy Garmin pokazuje właściwą drogę.
    Wszystko zależy od tego co komu jest potrzebne i jak to wykorzysta.
    To raczej przykład na kiepski GPS w telefonie, a nie na słabość Google Maps.

    Co do Android Auto/CarPlay - byłem u dealera i też słyszałem to wszystko co napisane powyżej. Zamówienia od października będą możliwe i że w Giulii konieczne będzie zamówienie nawigacji z większym ekranem. Należało się tego niestety spodziewać.
    Słyszałem jeszcze, że do Veloce mają być jakieś zmiany w możliwościach wyposażenia dodatkowego. Ale nie znam szczegółów, a tematyka pewnie do innego wątku się nadaje.

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Zapłacić 10k za navi i 2k za mirroring żeby wyświetlać Google maps - strasznie mądrze


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory