Strona 45 z 143 PierwszyPierwszy ... 35363738394041424344454647484950515253545595 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1425

Temat: Android Auto

  1. #441
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Przeczytałem kilka ostatnich stron i nie widze, a nie chce brnąc w 44 i szukać po omacku. Więc raz jeszcze zadam pytanie, czy jakiś ASO/serwis montuje już AA w Stelvjo (FE), czy nadal będą mnie zbywać w serwisach "już za moment" i tak co pół roku.

  2. #442
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    W okresie użytkowania 166 rozpoznawałem temat klona karty SIM - w AR 166 był slot SIM. W ówczesnej Erze nie było problemu, w Plusie tylko dla firm, w Orange i pozostałych nie wiem. Działało to tak, że w momencie włączenia urządzenia z klonem, karta macierzysta była wylogowywana z sieci, a po wyłączeniu auta, logowała się z powrotem.
    Ja mam nadal tego typu rozwiązanie w Alfie 159. Nawigacja ma miejsce na włożenie karty SIM, ale służy ona tylko do dzwonienia i odbierania rozmów, bo to rozwiązanie z 2005 roku, a wtedy przesyłanie danych było koszmarnie wolne i drogie. Gdy miałem jeszcze telefon w Plusie, to można było zamówić drugą kartę SIM z własnym numerem i "spiąć" ją u operatora z podstawowym numerem telefonu. Gdy ktoś dzwonił na Twój numer podstawowy, a karta w samochodzie była aktywna, to następowało automatyczne przekierowanie na numer samochodu. Nie było potrzeby klonowania podstawowej karty SIM, a numeru telefonu samochodowego nikt nie musiał znać.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    AA na BT byłoby zwieńczeniem wszystkiego. Wsiadasz do auta i nie myślisz o niczym, no, może poza baterią. Skoro wymyślono BT dla wygody kierowcy to tylko dołożyć do tego pozostałe funkcjonalności i po sprawie. I jakoś mam wrażenie, że to następny krok, którego dożyjemy.
    Przy zintegrowaniu pełnej funkcjonalności smartfona z infotainment samochodu nie potrzebujesz żadnych AA/ACP, BT, ani nie myślisz o żadnej baterii. Po włączeniu infotainment masz zasilanie wszystkiego z akumulatora w aucie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #443
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    W okresie użytkowania 166 rozpoznawałem temat klona karty SIM - w AR 166 był slot SIM. W ówczesnej Erze nie było problemu, w Plusie tylko dla firm, w Orange i pozostałych nie wiem. Działało to tak, że w momencie włączenia urządzenia z klonem, karta macierzysta była wylogowywana z sieci, a po wyłączeniu auta, logowała się z powrotem. Minusem było to, że prowadzona rozmowa z auta była przerywana po wyłączeniu zapłonu i trzeba było ponownie dzwonić. AA na BT byłoby zwieńczeniem wszystkiego. Wsiadasz do auta i nie myślisz o niczym, no, może poza baterią. Skoro wymyślono BT dla wygody kierowcy to tylko dołożyć do tego pozostałe funkcjonalności i po sprawie. I jakoś mam wrażenie, że to następny krok, którego dożyjemy.
    Niestety BT jest za wolne. Jest coś takiego jak Android Auto Wireless, ale na tą chwilę jedynie telefony od Google są na liście urządzeń, no a Giulia nie ma Wifi :/

    Informacje ze strony google support:
    A car or aftermarket receiver that is compatible with Android Auto Wireless.
    A Pixel or Nexus phone with Android 8.0 ("Oreo") or higher as follows:
    Pixel or Pixel XL
    Pixel 2 or Pixel 2 XL
    Nexus 5X or 6P
    The Android Auto app version 3.1 and up.
    A high-quality USB cable for initial setup.

    Jeśli ktoś ma wolny telefon to można skorzystać z tego rozwiązania: https://www.youtube.com/watch?v=L9o9rkVhANA

  4. #444
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Nie doczekałem się więc wrzucam dla zainteresowanych plik instalki najnowszej wersji ANDROID Auto 3.9. Działa.
    Link do pliku
    https://drive.google.com/file/d/18c2...w?usp=drivesdk

  5. #445
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja mam nadal tego typu rozwiązanie w Alfie 159. Nawigacja ma miejsce na włożenie karty SIM, ale służy ona tylko do dzwonienia i odbierania rozmów, bo to rozwiązanie z 2005 roku, a wtedy przesyłanie danych było koszmarnie wolne i drogie. Gdy miałem jeszcze telefon w Plusie, to można było zamówić drugą kartę SIM z własnym numerem i "spiąć" ją u operatora z podstawowym numerem telefonu. Gdy ktoś dzwonił na Twój numer podstawowy, a karta w samochodzie była aktywna, to następowało automatyczne przekierowanie na numer samochodu. Nie było potrzeby klonowania podstawowej karty SIM, a numeru telefonu samochodowego nikt nie musiał znać.
    problem potencjalny jest tylko kiedy oddasz auto do mechanika, ty tu sobie masz telekonferencje, a mechanik wlacza auto i jest problem. trzeba pamietac o wyjeciu karty, co np w 159 nie jest latwe (albo wyjac bezpiecznik od navi)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Nie doczekałem się więc wrzucam dla zainteresowanych plik instalki najnowszej wersji ANDROID Auto 3.9. Działa.
    Link do pliku
    https://drive.google.com/file/d/18c2...w?usp=drivesdk
    to wersja ARM64, u mnie taka nie zadziala.

    wszystkie wersje AA pojawiaja sie tu:https://apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto, w tym momencie jesli chodzi o wersje 3.9 jest tylko wersja ARM64, zwykla ARM i x86 zapewne pojawia sie w ciagu 2-3 dni, bo tak to zwykle wyglada.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Takie rozwiązanie ma jeden minus. Brak możliwości wykonywania połączeń z domyślnego telefonu.

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    masz rację, totalnie o tym zapomniałem. robiłem próby wiele miesięcy temu, próbowałem wyłączać BT w podłączonym drugim telefonie albo wyłączać pozwolenia na wykonywanie połączeń/korzystanie z książki, ale to nie przechodziło. może jest jakiś trick, ale ja go nie znam, domyślnie infotainment chce tylko współpracować z tym telefonem który jest podłączony po kablu.

    myślę że prędzej czy później dopracowane i proste rozwiązanie się pojawi - jakiś gotowiec za 50-100zł typu pendrive wtykany do USB do którego podłączymy się jak do hotspota po Wi-Fi i będzie po prostu repeaterem połączenia USB na WiFi, do tego jakaś apka na telefon która umożwili działanie AA przez WiFi (no chyba ze to rozwiązanie Googla wejdzie, to może po prostu wystarczy Android 8.0 bez żadnej apki)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #446
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Nie juz nie wymaga root.


    Nie ma problemu żeby zrobić w automate / easer prosta akcje/reakcje np "podlaczenie do auta po BT powoduje wlaczenie hotspota"
    widzę że ta apka już jest w fazie beta i kupa postępów i nowych funckcji jest już dyskutowana - np odwrócenie co ma być hotspotem.

    póki co na tv stickach jako slave mają albo problemy albo lagi i długie bootowanie (ok 45sekund po włączeniu stacyjki). gość ma próbować jakieś lepsze tv sticki na dniach.

    trochę mnie wkręciłeś, kupię to apkę i pobawię się przez weekend, może u mnie ruszy. narazie potestuje używając mojego starego samsunga A3 jako slave, ale z czasem na pewno bym chciał przejść na jakiegoś tv sticka (jak jakisz szybkobootujący się zostanie w wątku zarekomendowany i sprawdzony)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #447
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    trochę mnie wkręciłeś, kupię to apkę i pobawię się przez weekend, może u mnie ruszy. narazie potestuje używając mojego starego samsunga A3 jako slave, ale z czasem na pewno bym chciał przejść na jakiegoś tv sticka (jak jakisz szybkobootujący się zostanie w wątku zarekomendowany i sprawdzony)
    Czekam na to samo ;-)

  8. #448
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    problem potencjalny jest tylko kiedy oddasz auto do mechanika, ty tu sobie masz telekonferencje, a mechanik wlacza auto i jest problem. trzeba pamietac o wyjeciu karty, co np w 159 nie jest latwe (albo wyjac bezpiecznik od navi)
    Problem i to realny, pojawia się wtedy, gdy żona weźmie Twoje auto na zakupy, a w tym czasie zadzwoni do Ciebie kochanka
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #449
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na szczęście kochanki mi nie w głowie, jedna kobieta to i tak czasem za dużo problemów
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #450
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na szczęście kochanki mi nie w głowie, jedna kobieta to i tak czasem za dużo problemów
    Będziesz miał kolejny jeśli czyta to forum

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory