Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Temat: [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Nie jestem (jeszcze) posiadaczem Stelvio , ale ostatnio robiłem w salonie test drive Stelvio benzyna 280. Trip miał 1770 km, sporo ,i życie średnie 10,4 !! Jak dla mnie rewelacja. Wiadomo jak ludzie traktują demo. Ja zrovbilem że 25 km ostrej jazdy żeby posłuchać silnika - tuż zanim zgasiłem silnik skoczyło na 10.5. jest dobrze. Auto na dotarciu.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    jakos ja w giulii 280hp po miescie bez korkow nie moge zejsc ponizej 15l przy dynamicznej jezdzie, a srednia z 4kkm mam 14l(trochę tras). z benzyn jezdzilem tez demami 200hp i 280hp giulii i stelvio 280hp i srednie mialem ok 13-14l. 10.5 na miescie to trzeba piescic gaz . jezdzilem tez dieslami giulia 180hp mt6 i stelvio 210hp tam srednie mialem cos ok 8+

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    210KM Diesel spalił mi 8.3l na trasie Kielce-Wawa przy tempo na 160km/h na S-ce
    280KM Benzina na tej samej trasie i tym samym tempo pali mi 10.7l
    mi przy 160km/h z tempomatem bierze ok 12l i to giulia

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jakos ja w giulii 280hp po miescie bez korkow nie moge zejsc ponizej 15l przy dynamicznej jezdzie, a srednia z 4kkm mam 14l(trochę tras). z benzyn jezdzilem tez demami 200hp i 280hp giulii i stelvio 280hp i srednie mialem ok 13-14l. 10.5 na miescie to trzeba piescic gaz . jezdzilem tez dieslami giulia 180hp mt6 i stelvio 210hp tam srednie mialem cos ok 8+

    - - - Updated - - -



    mi przy 160km/h z tempomatem bierze ok 12l i to giulia
    Ja większość czasu jeżdżę po mieście i średnio mam wtedy 12l. Średnie spalanie po 30 tys km mam 11.6

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie Pytania przed zakupem

    Witam wszystkich forumowiczów
    Mam na imię Mirek i przed chwilą się zarejestrowałem na forum. Zastanawiam się nad zakupem Stelvio i mam kilka pytań związanych z rozwiązaniami technicznymi oraz eksploatacją tego samochodu.
    1. Pytanie dot. napędu Q4 - jak technicznie jest rozwiązany przekaz napędu na przód, czy jest to haldex_. Druga sprawa to jak się samochód sprawuje w zimie- czy np. wyjeżdżanie z zaspy po zatrzymaniu pod górę sprawia mu problem. rozumiem że nie ma blokady, ale czy jest porównywalnie sprawny jak np Audi Q5 lub Forester w codziennych sytuacjach, oczywiście nie chodzi tutaj o jakikolwiek offroad
    2. Planuję zakup wersji biznes z silnikiem 200km i pytanie czy jakość montażu różni się od innych wersji, czy ta wersja jest jakoś specjalnie budżetowa ze względu na znacznie niższą cenę. nie chodzi mi o wyposażenie. czy silnik daje radę, w jakim zakresie brakuje niutonometrów i mocy w porównaniu do 280 km.
    3. proszę o wypowiedzi użytkowników ws spasowania wnętrza, jakości materiałów i montażu. Jeździłem testowo stelvio, samochód miał z 10000 km i plastiki trzeszczały bardziej niż w mojej kii ceed. Nie wiem czy to kwestia samochodu demo, czy samochodu z początku produkcji, dodam że moja kia ma 100 tyś km.

    dzięki za pomoc
    pozdrawiam |Mirek

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No cóż ...
    byłem Stelvio w górach i nie było problemów idzie do przodu jak głupia
    Wersja 200 KM jest. Ok jeździłem i daje radę, jeśli nie zależy na osiągach to wybór optymalny
    Jakoś, tu należy się zastanowić i brać wersje aktualne są różnice w oprogramowaniu i jakości spasowania.
    Zwróć uwagę na wyposażenie tu trzeba się zastanowić nad opcjami.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    W motorze ostatnim polecam test - obecny model oceniono jakościowo lepiej od XC60 i jaguara f-peaca. W moim z 2017 przebieg 16 tys jeden świerszcz powyżej v120. Poza tym bardzo solidnie , całość super.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    naped q4 to nie jest haldex, duzo lepsze rozwiazanie ale nie potrafie opisac niuansow. normalnie naped idzie na tyl tylko a w razie potrzeby, blyskawicznie (kojaze wartosc 150ms z jakiegos testu czy artykulu) dolacza sie przod i do 50 czy 60% momentu moze pojsc na przednie kola. naped wg jakis tam znow artykulow to ulepszona wersja tego co jest w maserati ghibli sq4.
    w zimie sprawdzilem tylko raz w giukii veloce demowce, wjechalem w polna droge o nachyleniu ok 10% snieg+lod i zrobilem 2 proby ruszenia, wyjechala troche slizgajac.

    200hp silnik jest calkiem OK a ma duze zapasy (ta sama turbina co w 280) wiec tez latwo kiedys dlubnac czy dolozyc boxa.

    co do wyposazenia business to dla mnie fotele sa slabe, nie wiem czy akurat do tej wersji da sie dorzucic sportowe - te sa super.

    w jakosci wykonania business raczej nie ma roznicy, tzn w alfie musisz zaakceptować ze jakis zderzak nie bedzie spasowany z nadkolem idealnie, niezaleznie od wersji, tak juz jest.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tzn w alfie musisz zaakceptować ze jakis zderzak nie bedzie spasowany z nadkolem idealnie, niezaleznie od wersji, tak juz jest.
    Ja mam wszystko idealnie spasowane w całym aucie, poza 1 częscią
    A mianowicie po stronie pasażera, chyba górny pasek chromu ramki okien nie idzie idealnie równo, na jednych drzwiach jest 2-3 mm róznicy wzgledem drugich drzwi.
    Zawsze jak jestem w aso, to sobie powtarzam, że sprawdże jak jest w innych, zawsze zapominam Jak jest u was?

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tzn w alfie musisz zaakceptować ze jakis zderzak nie bedzie spasowany z nadkolem idealnie, niezaleznie od wersji, tak juz jest.
    Ja mam wszystko idealnie spasowane w całym aucie, poza 1 częscią
    A mianowicie po stronie pasażera, chyba górny pasek chromu ramki okien nie idzie idealnie równo, na jednych drzwiach jest 2-3 mm róznicy wzgledem drugich drzwi.
    Zawsze jak jestem w aso, to sobie powtarzam, że sprawdże jak jest w innych, zawsze zapominam Jak jest u was?

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ja mam wszystko idealnie spasowane w całym aucie, poza 1 częscią
    A mianowicie po stronie pasażera, chyba górny pasek chromu ramki okien nie idzie idealnie równo, na jednych drzwiach jest 2-3 mm róznicy wzgledem drugich drzwi.
    Zawsze jak jestem w aso, to sobie powtarzam, że sprawdże jak jest w innych, zawsze zapominam Jak jest u was?
    no właśnie o tym piszę, u mnie tez wszystko oprócz zderzaka przedniego z lewej strony akturat taki problem dokładnie widziałem w większości Giulii (różne roczniki) jakie oglądałem, w jednych mniej w drugich bardziej widoczny. co ciekawe prawa strona we wszystkich wyglądała lepiej lub idealnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    btw Tak się zastanawiam, że skoro napęd na tył jest taki zajeb... i w ogóle tylko tak prawilne samochody powinny jeździć to dlaczego większość dołączanych systemów napędu na 4 koła napędza głównie przód a dołączany jest tył? W Giulii oczywiście jest dołączany przód. Zastanawiam się dlaczego inni tego nie robią skoro i tak idzie wał dyfer i wszystko.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21
  3. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  4. Pytania do posiadaczy
    Utworzone przez mojax w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory