Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 85

Temat: [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Bo naped na przód jest tańszy i stosują go w podstawowych modelach do których naped na tył jest tylko dodatkiem . Giulia to inna półka po prostu

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ok robi sens
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    a jak się ma kwestia spasowania po dłuższym użytkowaniu. myślę że wtedy uwidacznia się prawdziwa jakość spasowania i montażu. znam samochody np. kia sportage, bodajże 3 generacja i na typowych drogach powiatowych deska rozdzielcza była jedną głośną grzechotką. dodam że przeglądnąłem kilka modeli konkurencji i np. w mercedesie GLA nie było różowo..

    - - - Updated - - -

    w kwestii napędu Q4
    jeżeli to nie jest haldex to co wiskoza.. myślę że na forum znajdzie znawca tematu napędu Q4 i zachowania się samochodu w trudniejszych warunkach

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Nie Stelvio ale Giulia Veloce. Mam na liczniku 31 tys km i zero problemów ze spasowaniem, nic nie trzeszczy, skrzypi, wszystko ok.

    Co do Q4, działa bardzo dobrze. Jako, że jestem częstym bywalcem w górach to mogę coś powiedzieć. Auto sprawdziło się lepiej niż GLA 4Matic kumpla podczas jednego z wyjazdów, jedyny problem to dość niski prześwit ale za to samo prowadzenie miód, samochód zachowuje się bardzo stabilnie w zakrętach nawet w dość niekorzystnych warunkach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27999450_1690489154322748_312162797_o.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	88.4 KB
ID:	250761
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28033199_1690489134322750_1298670247_o.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	250762

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    nikt nie jest w stanie wyjaśnić technicznych zagadnień napędu Q4. na stronie producenta jest wskazana jako opcja centralny mechanizm różnicowy, czy to jest coś w rodzaju stałego napędu,

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    dopytywałem kiedyś FCA dostałem taką informację:

    INNOVATIVE «ON DEMAND» AWD SYSTEM
    Designed to offer a real time car dynamics management for ultimate performance, efficiency and safety.
    In standard conditions the car behaves like a RWD, with the 100% of torque and power output on the rear axle.
    In case of low grip conditions, the system instantaneously engages the traction on the front axle through a dedicated transfer case, shifting up to 60% of engine torque.
    The Q4 system is able to predicts grip losses, by relying the data collected by the sensors (lateral/longitudinal acceleration, slip angle, throttle pedal and steering wheel position).
    All the advantages of AWD (stability, traction, safety) with fuel efficiency, reactivity and driving pleasure of a RWD (weight increase: ~60 Kg).
    The system can handle high mechanical overslip (up to 2,5%) between front and rear axle, directing power to the outside rear wheel when cornering to deliver best in class handling performances, for greater traction, turn-in and directional stability.

    This innovative system includes:
    •Active Transfer Case (ATC): a high performance component that uses an advanced active clutch technology to deliver a highly dynamic and fuel-efficient AWD driving. The system continuously monitors road conditions to deliver ideal torque distribution if a grip loss is detected. Limited response time and improved torque accuracy are enabled by the Next-gen Integrated Actuator (NIA) according to the selected Alfa DNA driving mode.
    •Front Axle Differential (FAD): - WORLD PREMIERE - Designed to meet specific Alfa Romeo technical requirements in order to handle high input torque in a compact and lightweight design.
    dopytywałem dalej i przesłali mi taki dokument:

    Q4.pdf
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    dzisiaj rozmawiałem ze znanym tunerem ze śląska, tak zadzwoniłem bo miałem kiedyś do niego podjechać na hamownię sprawdzić jakie kreski faktycznie wypluwa stockowe Veloce. powiedział mnie więcej cytuję : miał ostatnio Stelvio 200HP na mod, i Q4 zastosowane w obecnych modelach na jego oko (po tym co widział z zewnątrz) to badziewie pewnie na pasku lub łańcuchu które jak się upala auto to szybko się rozleci...

    na torach nie jeżdżę, tylko dynamicznie, więc Q4 raczej żadko się załącza, ma po prostu być i zrobić robotę jak potrzeba w zimię itp, więc nie wzrusza mnie jego zgrubna ocena, no ale jak ktoś może chce szaleć na torze (oczywiście po zdeaktywowaniu TC), to trzebaby się lepiej przyjżeć rozwiązaniom.

    druga ciekawa informacja to że osiągnięcie 280HP wymaga wyjątkowo dużego doładowania na wysokich obrotach i wiele się nie da mocy max podciągnąć z 280HP, parę procent, więcej można uzyskać w niższych obrotach.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-10-2018 o 22:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzisiaj rozmawiałem ze znanym tunerem ze śląska, tak zadzwoniłem bo miałem kiedyś do niego podjechać na hamownię sprawdzić jakie kreski faktycznie wypluwa stockowe Veloce. powiedział mnie więcej cytuję : miał ostatnio Stelvio 200HP na mod, i Q4 zastosowane w obecnych modelach na jego oko (po tym co widział z zewnątrz) to badziewie pewnie na pasku lub łańcuchu które jak się upala auto to szybko się rozleci...

    na torach nie jeżdżę, tylko dynamicznie, więc Q4 raczej żadko się załącza, ma po prostu być i zrobić robotę jak potrzeba w zimię itp, więc nie wzrusza mnie jego zgrubna ocena, no ale jak ktoś może chce szaleć na torze (oczywiście po zdeaktywowaniu TC), to trzebaby się lepiej przyjżeć rozwiązaniom.

    druga ciekawa informacja to że osiągnięcie 280HP wymaga wyjątkowo dużego doładowania na wysokich obrotach i wiele się nie da mocy max podciągnąć z 280HP, parę procent, więcej można uzyskać w niższych obrotach.

    "Na jego oko, pewnie, na pasku lub lancuchu..." prosze Cie, bardzo konkretne dane, nie ma co.

    https://shopeurocompulsion.net/produ...eo-giulia-2-0l

    Tutaj dane eurocomplusion.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GIULIA_E_D_TECH_6_2048enginex.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	58.1 KB
ID:	251204

    353BHP / 392FT-LBS PHASE 1 - ze zmienionym wydechem i intake

    Tutaj jak sie system zachowuje w praktyce w porownaniu z BMW i Audi:
    https://www.youtube.com/watch?v=AHIytYD67PY
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GIULIA_E_D_TECH_5_2048x.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	48.7 KB
ID:	251203  

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    "Na jego oko, pewnie, na pasku lub lancuchu..." prosze Cie, bardzo konkretne dane, nie ma co.
    Ja sie na tym nie znam, ale gość robi codziennie od wielu lat po kilka aut i to raczej te z wyższej połki, rozne marki itp, to chyba się coś na tym zna. Po prostu, po oględzinach napędu Q4 ze stelvio z zewnątrz powiedział że to nie jest nic porównywalnego z Torsenem C ze 159 Q4, i choc w codziennym użytkowaniu ma zalety (lżejsze i napęd jest domyślnie 100% na tył), to po prostu rozwiązanie tam zastosowane nie nadaje się do mocnego i długotrwałego użytkowania (np tor albo faktycznie teren ciężki) - po prostu po tym co widział, po gabarytach stwierdził co stwierdził. Myślę że można akurat jego opinię traktować poważnie. Ale też nie ma tu nic złego, rozwiązania AWD stosowane u większości konkurencji są nielepsze a z reguły gorsze (FWD + Haldex najczęściej, już nawet w niższych modelach Audi Quattro zamiast Torsena C wsadzają Haldex).


    Co do tuninngu to te 350HP było osiągnięte ze zmianą wydechu na przelotowy, bez niego z tego co pamiętam z forum to było jakieś 310HP czy coś takiego? Jeśli tak to o właśnie takich przyrostach była mowa. Po prostu wersja 280HP to praktycznie podkręcona 200HP (ta sama turbina, wtryski, wydech itp), stąd bez upgradów sprzętowych, nie ma co liczyć na przyrosty typu 20-30%, tylko kilka moze 10% max. W każdej 159 z turbiną robiło się 20% przyrostu bez problemu i bez jakichkolwiek zmian sprzętowych - po prostu więcej zapasu zostawili projektanci, i tylko to miałem na myśli.

    Można się bawić, na YT ostatnio widziałem filmik ze SKodą Superb 2.0T AWD zrobioną na 560HP - latała podobno 2.9s do 60mph, ale tam gość w nią włożył 30tyś funtów w same przeróbki (a 40tyś dał za auto w salonie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to po prostu rozwiązanie tam zastosowane nie nadaje się do mocnego i długotrwałego użytkowania (np tor albo faktycznie teren ciężki) -
    To dlatego Giulia Q w premierze była tylko na tył. Bezpieczniej Nie rozleci się.
    Smart
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21
  3. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  4. Pytania do posiadaczy
    Utworzone przez mojax w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory