Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 85

Temat: [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To dlatego Giulia Q w premierze była tylko na tył. Bezpieczniej Nie rozleci się.
    Smart
    Dokładnie to samo pomyślałem, ale potem przyszło mi do głowy, że przecież w Stelvio Q jest Q4 i się nie rozlatuje (póki co) Czy możliwe jest, że to inne Q4 niż w "cywilnych" wersjach Stelvio?

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    pewnie tak, skrzynia w końcu jest inna, w cywilnych 8ZF50 (500Nm max) a w Quadrifoglio 8ZF75 (750Nm max).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Stelvio było później. Wyobrażasz sobie co by było jakby się Q rozkraczyła na Nurburgringu? Woleli nie ryzykować
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie tak, skrzynia w końcu jest inna, w cywilnych 8ZF50 (500Nm max) a w Quadrifoglio 8ZF75 (750Nm max).
    Przecież skrzynia biegów ZF i skrzynka rozdzielcza mechanizmu różnicowego Q4 to dwa zupełnie różne mechanizmy :-)
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    nie zakumałeś o co mi chodziło a już śmieszki wklejasz. miałem na myśli że skoro dali skrzynię na większy moment, to i pewnie ten Q4 w Quadrifoglio jest też inny/mocniejszy?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Uśmieszki to powinienem wkleić po stwierdzeniu "po oględzinach napędu Q4 ze stelvio z zewnątrz", ale że również znam źródło Twoich informacji, to nie chciałem tego komentować. Tylko że ja nie zawsze kupuję "prawdy objawione" przez "znanego tunera" po oględzinach jednej sztuki. IMHO to tylko taka wymówka, która ma uzasadnić, że nie podkręcamy Veloce, bo jest już nieźle podkręcona fabrycznie więc i tak cudów nie zrobimy.

    Jak do tej pory, to najwięcej sensownych informacji o działaniu Q4 jest w tej skąpej informacji, którą dostałeś z FCA. Jedyny wniosek, jaki z tej informacji można wysnuć, to że dołączanie przodu w Q4 jest sterowane całkowicie elektronicznie na podstawie odczytów z wielu różnych czujników (nie tylko od obrotów tylnych kół), ale przecież algorytmu działania nie będą pokazywać. Natomiast wiadomo, że uczestniczy w tym również (wyśmiewany tu przez co niektórych) G-meter.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    a co, miał rozkręcać Q4 i oglądać czy wygląda solidnie wewnątrz? oddzielmy to czy działa fajnie (ponoć tak, mi tam za bardzo się jeszcze nie włączyło) od potencjalnej niezawodności. na dzień dzisiejszy o tym drugim możemy tylko spekulować, stąd przytoczyłem opinię taką kogoś kto niejedno auto miał na warsztacie a tu po wyglądzie/wymiarach stwierdził co stwierdził. z drugiej strony nie spodziewajcie się że obecny Q4 to napęd na ciężki teren czy upalanie na torze (przynajmniej ten w wersjach non-Quadrifoglio), tego czego ja się spodziewam to ma być tylko dodatek na okazjonalne zadziałanie. po co coś innego skoro auto 99% czasu jest RWD?

    Polecam oglądnięcie poniższego filmu:
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a co, miał rozkręcać Q4 i oglądać czy wygląda solidnie wewnątrz?
    Sądzisz, że po rozkręceniu byłoby widać więcej? Chyba da się sprawdzić w EPERze, czy skrzynia rozdzielcza Q4 w 200-konnym Stelvio jest taka sama, jak w 280-konnej Giulii i Stelvio, a może nawet taka sama, jak w wersjach Q, bo nie sądzę, żeby akurat do 200-konnego Stelvio wkładali coś innego zrobionego specjalnie z gównolitu. A opinia o wytrzymałości elementu na podstawie oględzin z zewnątrz wywołała u mnie duży uśmiech :-)
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Natomiast wiadomo, że uczestniczy w tym również (wyśmiewany tu przez co niektórych) G-meter.
    Wysmiewany nie jest sam G-meter bo on i tak jest praktycznie w każdym nowym samochodzie i wspiera różne systemy tylko jego totalnie bezużyteczne wklejenie w trybie Dynamic.

    Hmm tak sobie myślę, że może dlatego zablokowali wyłączenie kontroli trakcji bo jakby to porządnie użyć w warunkach torowych czy terenowych bez niańki to by się rozleciało po 20km. Plus jeszcze ten lag w trybie dynamic. Może coś w tym jest.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Sądzisz, że po rozkręceniu byłoby widać więcej? Chyba da się sprawdzić w EPERze, czy skrzynia rozdzielcza Q4 w 200-konnym Stelvio jest taka sama, jak w 280-konnej Giulii i Stelvio, a może nawet taka sama, jak w wersjach Q, bo nie sądzę, żeby akurat do 200-konnego Stelvio wkładali coś innego zrobionego specjalnie z gównolitu. A opinia o wytrzymałości elementu na podstawie oględzin z zewnątrz wywołała u mnie duży uśmiech :-)
    to sprawdź sobie w ePerze, mi ta wiedza jest średnio potrzebna, ot może jako ciekawostka. zgaduje ze 200 i 280hp maja to samo q4, moze nie zauwazyles ale dyskusja byla czy w quadrifoglio jest tez to samo, czy tak jak skrzynia, mocniejsza wersja

    tak naprawdę wytrzymałość Q4 poznamy za parę lat po tym czy będą jakieś awarie, akcje serwisowe itp. na dzień dzisiejszy można looknąć i stwierdzić np. coś to małe jest, raczej wygląda dość delikatne (nie wiem czy tak jest, tylko daję przykład). widzisz lepszy sposób? no chyba że poświęcisz się dla nauki i kilka razy w tygodniu pogonisz swoją Q4 na torze, zdasz nam relację za 20tyś km takich jazd czy jest tip top.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-10-2018 o 01:05

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21
  3. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  4. Pytania do posiadaczy
    Utworzone przez mojax w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory