Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Grubość lakieru

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jeżeli samochód jechał z fabryki to w pokrowcu, jeżeli zaś jechał od innego dilera lub z magazynu w Bielsku Białej może być "rozpakowany" lecz z naklejkami securyty na elementach przez Ciebie wymienionych.
    Ciekawostką jest, iż Kierowca Guili Q podczas przewożenia pomiędzy fabryką a dilerem nie może poruszać się z prędkością większą niż 8km/h (Na przedniej szybie jest naklejona duża naklejka ostrzeżenie).
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 08-08-2017 o 21:33

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Widze ze orientujesz się w temacie. Dlaczego niektóre jadą do dealera prosto z fabryki a niektóre przez magazyn w Bielsku do dealera ? Od czego to zależy ? Rzeczywiście takie naklejki były na drzwiach i na wlewie paliwa. Nic nie widziałem na tylnej klapie.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zawsze jest tak, że lakier ma różne grubości na różnych elementach. Na aluminium dochodzi jeszcze inny podkład. Poza tym nie ma dziś lakierów jednoskładnikowych. Pastelowe też mają klar i stąd ich grubość. To są już lakiery nowej generacji i nie stosuje się w nich takich rozpuszczalników, jak dawniej. Jako, że są mniej "skuteczne" w ochronie metalu i powłoki mają nieco inne to też jest grubsza warstwa. Ale to 180 to trochę dużo. Miałem kilka Fiatów nowych na przyciemnianie i z ciekawości zmierzyłem lakier. Nigdzie nie było grubiej niż 120-130. [notranslate]Alfa[/notranslate] może mieć inny proces technologiczny i stąd inne wartości. Do salonów często przyjeżdżają auta bez pokrowców. Jeśli masz podejrzenia o malowanie to musisz wziąć rzeczoznawcę, który Ci zmierzy lakier i zrobi z tego protokół. Inaczej nie masz co z nimi rozmawiać.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Mierzyłem kilka Giulii w różnych lakierach i kolorach i wszystkie były wyjątkowo tłuste. Może to taki ich urok a może specjalnie maja grubo, NA BOGATO.W końcu marka ma być premium . Moja Giulia ma dookoła naklejki security oprócz przednich drzwi kierowcy ale tam chyba nie jej w ogóle bo samochodem trzeba się poruszać, wiec pewnie jest z nią ok tym bardziej że miałem możliwość zbadania miernikiem identycznej w identycznym kolorze. Tam nawet było grubiej ale gość ma powłokę ceramiczną, co według jednego z rozmówców daje pomijalny wzrost grubości lakieru.
    Ostatnio edytowane przez osy4 ; 09-08-2017 o 11:07

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Jeszcze raz obmierzyłem Giulie pół profesjonalnym sprzętem ale z sada na kablu i z czujnikiem kulowym. Bajka. Dziś poznałem rzeczywiste grubości lakieru. Są od 120-140 na całym aucie . Progi i środek trochę cieńsze około 90.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Jeszcze raz obmierzyłem Giulie pół profesjonalnym sprzętem ale z sada na kablu i z czujnikiem kulowym. Bajka. Dziś poznałem rzeczywiste grubości lakieru. Są od 120-140 na całym aucie . Progi i środek trochę cieńsze około 90.
    Co spowodowało błąd pomiaru? Źle ustawiony miernik?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Miernik innej generacji. Do płaskich powierzchni Ok ale do skosów przetłoczeń porażka.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    15

    Domyślnie

    Miałem to samo. Mirniki z sondą płaską na przetłoczeniach zawyżają. Najlepsze z sondą kulkową.

Podobne wątki

  1. [159] Grubość lakieru 159?
    Utworzone przez kamal1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 15:47
  2. Grubość lakieru alfa 159
    Utworzone przez vonpo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 06:14
  3. Fabryczna grubość lakieru
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 11:53
  4. [155] Grubość warstwy lakieru
    Utworzone przez Mario w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory