Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142

Temat: Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    bardzo podobna do Giulii, moze poza przednim grillem i światłami. W srodku to samo

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    GT w cenie praktycznie Veloce miażdży ją (przynajmniej na papierze) w każdym aspekcie może poza mitycznym 50/50
    ciekaw jestem strasznie tego auta. Na pewno dobrze, że wyszła realna konkurencja dla Giulii, może się lenie wezmą za nawigację, padające głośniki i wydech
    Trzeba się przejechać ! Wydech nawet w V6 nie jest porywający z tego co słyszałem/widziałem na filmach... Miażdży to ogromne słowo makaronek. Może być co najwyżej konkurencją ale na pewno nie miażdży. Skrzynia biegów, dynamika, prowadzenie, zawieszenie... wiesz coś na ten temat, że takie teorie głosisz? Nie

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że prawdziwego Alfisty nie skusi, żaden wehikuł! Pytanie brzmi: ilu kierowców, którzy nie wiedzą co to [notranslate]Alfa[/notranslate] przy porównaniu obu pojazdów wybierze KIA?
    ... choć po zastanowieniu, chciałbym powrotu do lat 2000 - 2005, gdzie w całej Europie jadąc 147-ką, lub GT, 80% kierowców AR podnosiło "piątkę", albo dawało po oczach długimi ... się rozmarzyłem!
    Nadmienię, iż skrzynia biegów jest produkcji Made in Korea, dlatego sądzę, iż Nasza 8-mio biegówka ZF jest ciut lepsza
    Ostatnio edytowane przez treboR L ; 31-08-2017 o 20:51
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  4. #14
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Ciekaw jestem Waszych wrażeń.
    Moje wrażenie jest takie, że ten Jeep z tyłu podoba mi się dużo bardziej.

    Giulia też ładniejsza.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    chciałbym powrotu do lat 2000 - 2005, gdzie w całej Europie jadąc 147-ką, lub GT, 80% kierowców AR podnosiło "piątkę", albo dawało po oczach długimi :
    Zdaje się, że na Węgrzech dalej tak jest.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Zastanawiałem się kiedy i kto zauważy Jeepa!
    Co do pozdrowień u Nas też nie jest, aż tak tragicznie. Dzisiaj na światłach pogadałem sobie z fajną właścicielką 156-tki o blachach Z..... z ramką clubu Alfa, ale to może być wyjątek z Polski, bo w W-awie coraz trudniej o pozdrowienie. Jak już to kierowca spogląda dziwne na pozdrawiającego. Chyba za dużo jest właścicieli, którzy kupili te auta nie sercem, a jako zwykłe toczydełka, bo to modne!
    Ostatnio edytowane przez treboR L ; 31-08-2017 o 21:29
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Moim zdaniem Stinger jest zagrożeniem dla Giulii. Argument, że AR to marka premium, a Kia nie, jest mało przekonywujący, ponieważ serwis FCA nie radzi sobie z Giulią, a obok Stelvio stoi Fiat Tipo. AR nie ma w naszym kraju dobrej renomy, co drugi komentarz to lawety i inne bzdury.
    Stinger w wersji GT jest za drogi, niemal 240 tysięcy to pułap Infiniti Q50/60 po rabacie, zarówno hybrydy, jak i 3.3 tt. Za to wersja XL ma prawie wszystko, czego potrzebuję (nawet wentylowane fotele) i kosztuje rozsądne 160 tysięcy, czyli około 20 mniej niż Giulia skonfigurowana po mój gust. Kia jest tez większa i bardziej praktyczna.
    Z drugiej strony Giulia jest lżejsza o 300 kilogramów i ma duzo ładniejsze wnętrze (kierownica w Stingerze wyglada jak żywcem wyjęta z Ceeda za 60 klocków).
    O wszystkim zdecyduję po jeździe próbnej. Jeśli Stinger będzie jeździł tak, jak Giulia to zdecydowałbym się na niego, tym bardziej, że choroby wieku dziecięcego dotykają Giulię wyraźnie
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 01-09-2017 o 05:43

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Moim zdaniem Stinger jest zagrożeniem dla Giulii. Argument, że AR to marka premium, a Kia nie, jest mało przekonywujący, ponieważ serwis FCA nie radzi sobie z Giulią, a obok Stelvio stoi Fiat Tipo. AR nie ma w naszym kraju dobrej renomy, co drugi komentarz to lawety i inne bzdury.
    Stinger w wersji GT jest za drogi, niemal 240 tysięcy to pułap Infiniti Q50/60 po rabacie, zarówno hybrydy, jak i 3.3 tt. Za to wersja XL ma prawie wszystko, czego potrzebuję (nawet wentylowane fotele) i kosztuje rozsądne 160 tysięcy, czyli około 20 mniej niż Giulia skonfigurowana po mój gust. Kia jest tez większa i bardziej praktyczna.
    Z drugiej strony Giulia jest lżejsza o 300 kilogramów i ma duzo ładniejsze wnętrze (kierownica w Stingerze wyglada jak żywcem wyjęta z Ceeda za 60 klocków).
    O wszystkim zdecyduję po jeździe próbnej. Jeśli Stinger będzie jeździł tak, jak Giulia to zdecydowałbym się na niego, tym bardziej, że choroby wieku dziecięcego dotykają Giulię wyraźnie
    To prawda. Nowa AR ma ciężko w Polsce. Powiedziałbym ze KIA ma większe szanse na osiągniecie sukcesu niestety. Jak kolega wyżej napisał AR w Polsce to tylko lawety- czcze monotematyczne gadanie bez celu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Stinger w wersji GT jest za drogi, niemal 240 tysięcy to pułap Infiniti Q50/60 po rabacie, zarówno hybrydy, jak i 3.3 tt. Za to wersja XL ma prawie wszystko, czego potrzebuję (nawet wentylowane fotele) i kosztuje rozsądne 160 tysięcy, czyli około 20 mniej niż Giulia skonfigurowana po mój gust. Kia jest tez większa i bardziej praktyczna.
    Jeśli Stinger GT jest za drogi, to co powiedzieć o Giuli Veloce?
    234 tys za duży samochód, który ma 3.3 v6 z 370KM i 4,9 do 100 z pełnym wyposażeniem w środku? Ja uważam, że cena jest bardzo dobra.
    Wrzucam link do cennika dla ciekawskich https://katalogi.kia.pl/upload/files...17.08.2017.pdf
    To czy się komuś podoba to kwestia indywidualna, na pewno Stingera nie da się pomylić z innym autem (oczywiście z zewnątrz ) i będzie na drodze robił wrażenie. Mi się podoba.
    Trochę mi to auto namieszało, bo w przyszłym roku planowałem kupić Veloce, a tu Kia w podobnej cenie oferuje o wiele więcej.
    Póki co prowadzenie jest niewiadomą, choć nie sądzę, żeby Stinger prowadził się źle (ale i na pewno nie lepiej niż Giulia).

    A i jeszcze jedna rzecz. Jest możliwość, której brak mnie denerwuje w Giuli: Stingera można zamówić niebieskiego z czerwoną skórą
    Ostatnio edytowane przez mat09 ; 01-09-2017 o 07:40

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giuli ?

    Teoretycznie ceny Kia wyglądają nieźle ale trzeba pamiętać, że oni mają sztywne ceny i ciężko będzie wyrwać przyzwoity rabat. Nie wiem na jakiej podstawie sądzą niektórzy, że Stinger prowadzeniem zbliży się do Giulii... Tzn KIA z kapelusza wyciągnie samochód najlepiej prowadzący się na rynku ? (bo takim jest obecnie Giulia). Dobrze będzie jak będzie prowadzić się na poziomie Passata ale nawet w to wątpię...
    To że sportowo wygląda wcale nie oznacza, że się będzie tak prowadzić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 01-09-2017 o 08:19

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Jeśli Stinger GT jest za drogi, to co powiedzieć o Giuli Veloce?
    234 tys za duży samochód, który ma 3.3 v6 z 370KM i 4,9 do 100 z pełnym wyposażeniem w środku? Ja uważam, że cena jest bardzo dobra.
    Wrzucam link do cennika dla ciekawskich https://katalogi.kia.pl/upload/files...17.08.2017.pdf
    To czy się komuś podoba to kwestia indywidualna, na pewno Stingera nie da się pomylić z innym autem (oczywiście z zewnątrz ) i będzie na drodze robił wrażenie. Mi się podoba.
    Trochę mi to auto namieszało, bo w przyszłym roku planowałem kupić Veloce, a tu Kia w podobnej cenie oferuje o wiele więcej.
    Póki co prowadzenie jest niewiadomą, choć nie sądzę, żeby Stinger prowadził się źle (ale i na pewno nie lepiej niż Giulia).

    A i jeszcze jedna rzecz. Jest możliwość, której brak mnie denerwuje w Giuli: Stingera można zamówić niebieskiego z czerwoną skórą
    Ze niby Veloce droga? Przed kupnem tej wlasnie Giuli bralem pod uwage kilka innych modeli w tym BMW, Mercedesa i Audi. Oczywiscie nie bede sie rozpisywal o lepzym prowadzeniu Giuli bo to kazdy wie ale jesli chodzi o ceny to w podobnym wyposazeniu Audi kosztuje o 60 tys wiecej, Mercedes i BMW rowniez. Dalej, tak naprawde te modele sa i tak slabsze niz Veloce ( a duzo drozsze )

Podobne wątki

  1. [Giulia] Transport Giulii z fabryki do salonu
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 10:23
  2. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  3. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  4. Drążki Watta made in Poland -> Konkurencja dla RSR :)
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory