Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 142

Temat: Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    W ogóle, to Maserati i AR powinny pójść pod skrzydła Ferrari. Pozycjonować Ferrari na poziomie Porsche, Maserati na poziomie Audi, a Alfę na poziomie VW.
    ogólnie masz rację i chyba nawet tak ma być, ale widzę tu mały zgrzyt: ferrari jest wyżej niż porsche, maserati na ich poziomie, a wyżej niż audi. porsche jest najbardziej 'masową' marką z marek luksusowych, ferrari jest bardziej ekskluzywne- wystarczy popatrzeć na czasy oczekiwania na samochody. i nie jest to żadna fascynacja ferrari- w sumie bardziej lubię porsche. ale to jak porównywać merca s z rolls roycem. audi i alfa to zwykłe premium, vw to w ogóle marka popularna. pytanie czy alfa jest na poziomie audi czy raczej vw- myślę, ze gdzieś pomiędzy, ale bliżej vw. mogliby to zmienić

    a kia fajna, ale raczej nie na nasz rynek- próbuje być gt. konkurencją dla giulii raczej nie jest- to inny rodzaj samochodu, porównuje się je ze względu na cenę.
    Ostatnio edytowane przez loonyjoe ; 02-09-2017 o 11:11

  2. #42
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Co za bzdury. Tańsze plastiki? Ukl wydechowe? Siedział ktoś w ogóle w tej kii? A w Giulii siedzieliscie? Jezdziliscie?

    Można narzekać na AR bo do ideału sporo brakuje. Ale trzeba gadać z sensem.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 02-09-2017 o 12:23

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    ogólnie masz rację i chyba nawet tak ma być, ale widzę tu mały zgrzyt: ferrari jest wyżej niż porsche, maserati na ich poziomie, a wyżej niż audi. porsche jest najbardziej 'masową' marką z marek luksusowych, ferrari jest bardziej ekskluzywne- wystarczy popatrzeć na czasy oczekiwania na samochody. i nie jest to żadna fascynacja ferrari- w sumie bardziej lubię porsche. ale to jak porównywać merca s z rolls roycem. audi i alfa to zwykłe premium, vw to w ogóle marka popularna. pytanie czy alfa jest na poziomie audi czy raczej vw- myślę, ze gdzieś pomiędzy, ale bliżej vw. mogliby to zmienić

    a kia fajna, ale raczej nie na nasz rynek- próbuje być gt. konkurencją dla giulii raczej nie jest- to inny rodzaj samochodu, porównuje się je ze względu na cenę.
    [notranslate]Alfa[/notranslate] na poziomie VW? Czy to żart?

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Alfa na poziomie VW? Czy to żart?
    tak zakładam, ale nie mój przecież
    Osobiście uważam, że obecnie alfa ma najciekawszą stylistycznie ofertę na rynku- wszystko od mito do stelvio w swojej klasie przykuwa uwagę i są to naprawdę dobre samochody. kupiłem alfę na dojazdy do pracy i jestem zachwycony. na tyle, że na wstępną listę przyszłorocznego zakupu samochodu rodzinnego trafiło stelvio, mimo, że w sensownej konfiguracji przekracza zakładany budżet.
    z drugiej strony obiektywnie na chłodno patrząc jest wprawdzie premium, ale technologicznie i pod względem wykonania odstaje od grupy vw- choćby do audi mającej być jej konkurencją jest jej daleko, a vw to przecież to samo, tylko nie premium. technologicznych gadżetów, które stają się standardem w alfach nie ma albo działają słabo- wystarczy zerknąć na tematy na forum- sam kupując giuliettę zrezygnowałem z nawigacji, bo nikt nie potrafił mi powiedzieć, czy będą jakieś aktualizacje map. carplay nie ma i nie będzie, kamery cofania w lifcie przeprowadzanym w 2016 brak, gdy właściwie każda marka premium (i nie tylko)w modelach kompaktowych taka opcję oferuje.
    pozycjonowanie alfy w klasie premium nie oznacza automatycznie, że samochody te są na jakimś wyższym poziomie niż te z marek popularnych jak peugeot czy właśnie vw. nie jestem do końca przekonany, że moja giulietta jest samochodem premium, choć ją uwielbiam- porównując do zwykłego prostego golfa- jest tylko (i aż) dużo ładniejsza, innych różnic wskazujących na premium nie widzę. alfa romeo jest marką premium, ale nie nie oznacza to automatycznie, ze każdy model będzie premium. zwłaszcza, że pojmowanie premium przez włochów jest specyficzne w kwestii jakości i spasowania materiałów
    ale to wszystko w sumie offtop. choć może nie do końca- bo mamy w przypadku kii podobną (tyle, że odwrotną) sytuację- markę popularną, która (podobnie jak kilkukrotnie vw) tworzy model premium. nie stanie się przez to marką premium, ale modelowi miejsca w segmecie premium odmówić nie można- podobne bardziej znane przykłady to citroen c6, vw pheaton czy toyota land cruiser. kia stworzyła fajny samochód, który na pewno znajdzie nabywców wśród klientów marek premium, w tym alfy, zwłaszcza, ze alfa takiego modelu nie posiada- stinger jest pozycjonowany jako mid-size luxury car, alfa takiego modelu od czasu 166 nie posiada, giulia to compact executive car, czyli podobnie jak merc c, bmw 3 czy audi a4 klasa niżej.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Do salonów AR po sportowe auto też jakoś słabo zaglądają...

    Co do KII - jeśli, jak ktoś wspomniał, auto jest docelowo dla Ameryki Pn., to chyba nie jest konkurencją AR G, bo ona się tam nie sprzedaje w ogóle. Hmm...

    Podoba mi się strategia firmy KIA:
    Przez 15 lat będziemy produkowali samochody 'dla ludu' 25% taniej niż konkurencja.
    Wgryziemy się przez to w rynek i staniemy się obrzydliwie bogaci.
    Później podkupimy najlepszych ludzi i technologie od konkurencji i będziemy produkowali co nam się spodoba.
    To się niestety nie sprawdziło, bo byli na granicy bankructwa i teraz po wykupie należą do Hyundaia
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rodzyn889
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Passat B7 RLine + AR159 Mods
    Postów
    37

    Domyślnie

    dzisiaj miałem przyjemność zrobić kilkadziesiąć kilometrów KIĄ Stinger w wersji GT 3,3 V6 370km.... Kosmos Koreańce dali rade, w środku połączenie BMW/JAGUARA może LEXUSA? Wszystko na najwyższym poziomie, z tyłu miejsca dla pasażerów aż w brud (prawie jak w passacie) co w alife wg mnie było ciasno , GIULIĄ quadrifoglio nie jechałem, jedyne co to demo w warszawie mieli to pozwolili odpalić na parkingu i oglądnąć. Oby dwa auta mają swoje plusy i minusy, a pod względem osiągów Stinger nie może konkurować 370 vs 510? No sorry, jedynie to że alfa ma napęd tył a Stinger haldex (4x4) daje mu przewagę (chociaż w sumie zależy kto prowadzi). Jestem pod wrażeniem tego jakie zarąbiaste auto zrobiła KIA a i wydech pięknie daje o sobie znać

    kilka foto z rundy po mieście.





  7. #47
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Auto ma swoje zalety, ale brak mu włoskiego polotu, stylu. Taka ordynarna amerykańska stylistyka. Za 3 lata się opatrzy, za 5 zestarzeje.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Przeglądając dane katalogowe mam wrażenie że wersja 2.0 tuningowana na 300 koni była by szybsza od tej 4x4 370 koni, klekot to w ogóle padaka i nie jedzie. Ale w tej cenie to audi a4 na wypasie co prawda nie v6...

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Przeglądając dane katalogowe mam wrażenie że wersja 2.0 tuningowana na 300 koni była by szybsza od tej 4x4 370 koni, klekot to w ogóle padaka i nie jedzie. Ale w tej cenie to audi a4 na wypasie co prawda nie v6...
    Wersja GT jest droższa od podstawy o ponad 85 tysięcy złotych, zyskujemy na wyposażeniu oraz 110 KM, ale moim zdaniem jest do i tak za duzo, bowiem Infiniti Q50 w topowych wersjach po rabatach, czy BMW serii 3 od brokera będą w podobnych cenach. Dlatego uważam, że 2.0t w wersji XL jest optymalnym wyborem. Dostajemy dodatkowo skórę z wentylacją i elektryczne sterowanie foteli oraz kierownicy. Pytanie tylko, czy Kia zgodzi się na tuning ECU bez utraty gwarancji?

    Warto zwrócić uwagę, że w konfiguratorze napisane jest, że sportowe dodatki + elementy ciemnego chromu są dodatkiem wersji GT line oraz GT. Zastanawiam się, jak wyglada na żywo wersja L oraz XL.

    Może się okazać, że Stinger wyglądający tak jak na zdjęciach to wydatek minimum 175 tysięcy za GT line, a to już niebezpiecznie blisko Giulii Veloce, która jest znacznie szybsza i ma ładniejsze wnętrze. Brakować mi będzie tylko wentylacji foteli.

    Mam jeszcze pytanie z innej beczki. Sporo w temacie napisano o awariach Giulii na forach giuliaforums i alfaowner. Wiem, że większość usterek dotyczy wersji Q i 2.0t. Jak się ma sprawa z silnikiem Diesla? Szczerze mówiąc, mimo, że robię niskie przebiegi to byłbym gotów wziąć diesla 150km zamiast benzyny 200km i go zaczipować do 200km+, w dodatku dieslowska Giulia jest tańsza w zakupie.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 23-09-2017 o 09:29

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Wersja GT jest droższa od podstawy o ponad 85 tysięcy złotych, zyskujemy na wyposażeniu oraz 110 KM, ale moim zdaniem jest do i tak za duzo, bowiem Infiniti Q50 w topowych wersjach po rabatach, czy BMW serii 3 od brokera będą w podobnych cenach. Dlatego uważam, że 2.0t w wersji XL jest optymalnym wyborem. Dostajemy dodatkowo skórę z wentylacją i elektryczne sterowanie foteli oraz kierownicy. Pytanie tylko, czy Kia zgodzi się na tuning ECU bez utraty gwarancji?

    Warto zwrócić uwagę, że w konfiguratorze napisane jest, że sportowe dodatki + elementy ciemnego chromu są dodatkiem wersji GT line oraz GT. Zastanawiam się, jak wyglada na żywo wersja L oraz XL.

    Może się okazać, że Stinger wyglądający tak jak na zdjęciach to wydatek minimum 175 tysięcy za GT line, a to już niebezpiecznie blisko Giulii Veloce, która jest znacznie szybsza i ma ładniejsze wnętrze. Brakować mi będzie tylko wentylacji foteli.

    Mam jeszcze pytanie z innej beczki. Sporo w temacie napisano o awariach Giulii na forach giuliaforums i alfaowner. Wiem, że większość usterek dotyczy wersji Q i 2.0t. Jak się ma sprawa z silnikiem Diesla? Szczerze mówiąc, mimo, że robię niskie przebiegi to byłbym gotów wziąć diesla 150km zamiast benzyny 200km i go zaczipować do 200km+, w dodatku dieslowska Giulia jest tańsza w zakupie.
    Jesli chodzi o silnik to usterek nie ma prawie wcale, sa to glownie usterki zwiazane z elektronika. Takze to nie tak, ze wiekszosc usterek dotyczy Q czy 2.0

Podobne wątki

  1. [Giulia] Transport Giulii z fabryki do salonu
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 10:23
  2. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  3. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  4. Drążki Watta made in Poland -> Konkurencja dla RSR :)
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory