Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 142

Temat: Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ale czemu zakładacie że ten stinger jeździ źle (wyjątkowo zgadzam się z AndrzejemSR)? Ten przygłup Saturday też zachwycony (nie omieszkał przy tym 400x pokazać swojego posranego mustanga), jak i większość testerów.
    Kia każdemu płaci?

    ja od razu (mając veloce!) widziałem w niej zagrożenie, i nie będę teraz zaklinał rzeczywistości - czasem zastanawiam się, czy zrobiłem dobrze. I dopóki nie pojeżdżę stingerem, nie wydam z siebie jakiejś sensownej opinii. Auto jest większe, mocniejsze, jeździ na co dzień (kiedy ostatnio byliście na torze????) poprawnie i przynajmniej nawigację ma sensowną (porównuję GT za 230 tys z Veloce za 230 tys). Życzę im jak najlepiej, niech [notranslate]Alfa[/notranslate] się uczy od lepszych

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ja jestem właśnie jednym z tych którzy wybrali Veloce zamiast Stingera. Miałem okazję jeździć obydwoma (Kia 3.3 370) i o ile Stinger to bardzo poprawny samochód, to jeżdżąc Alfą miałem wrażenie że ten samochód ma w sobie to "coś", czego właśnie szukałem. Po pierwsze, według mnie pozycja za kierownicą, same fotele (wersja Veloce) plus "czucie samochodu" zdecydowanie na plus Alfy. Nie wiem, w Kii miałem wrażenie że prowadzenie jest trochę sztuczne i siedzi się za wysoko, co nie znaczy też że prowadzi się źle czy zdecydowanie gorzej. Nie, po prostu bardziej pod tym względem pasuje mi [notranslate]Alfa[/notranslate]. Tak samo pod tym jak kierownica leży w dłoniach, jak pracuje w czasie jazdy i tym podobne detale. Nie wiem czy wiecie, ale w Stingerze nie ma nawet możliwości wyboru prawdziwego trybu manualnego w skrzyni, tzn. jedziesz tylko na D i od czasu do czasu możesz sobie zrzucić bieg manetką. Przynajmniej ani ja, ani sprzedawca nie był w stanie tego ogarnąć.
    Druga sprawa to silnik. Niby 90 koni i ponad litr pojemności więcej, ale w praktyce prawie tego nie czuć. Tutaj byłem najbardziej rozczarowany szczerze mówiąc, bo liczyłem zdecydowanie na więcej. Zresztą, na YT pełno jest filmów jak ta KIA się odpycha, także łatwo to sprawdzić i porównać, np. z Veloce.
    No i na koniec chciałbym dodać, że wcale nie bronię Alfy, tylko opisuje tutaj swoje subiektywne odczucia. Szczerze? To na początku wcale nie rozważałem Giuli jako kolejnego samochodu, nawet do niedawna należałem do obozu który się z Alfy śmieje, dopóki się nią nie przejechałem... Raczej byłem nastawiony na A5, nawet rozważałem Superba 280 L&K w pewnym momencie, ale Giulia Veloce ostatecznie wygrala (cenowo też).
    Może za 2 lata, jak koreańce odchudzą Stingera, dorzucą ZFa i dobre finansowanie, to wtedy będzie można powiedzieć że KIA pozamiatała konkurencję. Póki co jak dla mnie jest "tylko" dobrze.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Niby 90 koni i ponad litr pojemności więcej, ale w praktyce prawie tego nie czuć.
    Wagi też chyba ma sporo więcej

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    michau i to jest wlasnie opinia jakiej mi bylo trzeba kogos kto jezdzil obiema dzieki! weekend od razu jakis przyjemniejszy

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    STINGER ma papierze 5,1 s do setki, a w rzeczywistości 6,5... http://www.zeperfs.com/fiche6729-kia...er-3-3-2wd.htm

    niestety cierpi na nadwagę i jak na sportowe auto jest za duży. Cierpi na to większość kijanek - koreanskie konie machaniczne są cherlawe - żona ma Hyundaia 125 Km, a gdy tym złomem jadę, to czuje jakby miała może 90...

    Pomimo Brembo ma słabe hamulce, które na dodatek wymagają dziwacznej procedury docierania na dystansie 200 km...
    Czy Brembo w Alfie tez ma takie procedury?
    Ostatnio edytowane przez Intruz ; 13-10-2017 o 17:32

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    We środowym Auto moto zachwycają się najlepszym samochodem jaki skonstruowała KIA.

    Ale podsumowują: "kto wyda tyle pieniędzy na Kię?"

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    STINGER ma papierze 5,1 s do setki, a w rzeczywistości 6,5... http://www.zeperfs.com/fiche6729-kia...er-3-3-2wd.htm
    Jakieś farmazony ktoś pisze. W necie jest sporo testów gdzie wynik jest w okolicach 5s.
    https://www.youtube.com/watch?v=uvIlbociTC8
    https://www.youtube.com/watch?v=7n6kfWjpnhQ

    Co do hamulców, to chyba wszystkie nowe wymagają ułożenia, nie?
    Ja po jeździe stingerem jestem nim zauroczony, super się prowadzi, jest cholernie szybki i wygodny.
    Można się do wielu rzeczy przyczepiać, ale pierwsze wrażenie na mnie zrobił mega pozytywne.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    o nie tylko nie znowu ten Saturday... krosty mi wyskakują na całym ciele jak widzę tego typa
    poza linkiem do reszty się przychylam. Na pewno odpowiedź na pytanie z tematu brzmi TAK - konkurencja na pewno. Który wygrywa? kwestia gustu, serca i uprzedzeń widziałem dzisiaj niebieską na obwodnicy - bardzo ładnie to wygląda. Jak jeździ? nie wiem... ale w cyfrach wyniki ma dobre, jeśli tak ładnie idzie bokiem jak na filmie to szacun I pytanie z Auto Moto.... ja bym wydał, gdyby mnie czymś wybitnie nie zniechęciła w dupie mam markę dla samej marki, gdyby tak nie było nota bene jeździłbym Audi nie Alfą (bo nie oszukujmy się, [notranslate]Alfa[/notranslate] też jakimś wymiataczem wśród marek moto nie jest - chyba, że będziecie przypominać sukcesy z lat kiedy prasowało się żelazkiem z duszą) - kupuję value/money, może to być nawet KIA.

    z Giulii jestem mega zadowolony, ale nie będę wydatkiem na ponad 200 tys tłumaczył wyszukiwania wad na siłę w tej Kii. Muszę się nią przejechać

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    A ja kupuję emozioni/soldi. I Kia ma tu wartość 0.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 14-10-2017 o 06:31

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    makaronek - a myślałem, że jestem jednym z nielicznych, którzy nie trawią tego typa Sunday, Saturday czy tam Thursday Fever. Po prostu nie mogę go znieść dłużej niż 30 sekund. Sprawia wrażenie takiego przemądrzałego + te jego przechwałki Mustangiem i śmieszny udawany amerykański akcent, który mu średnio wychodzi. Nie trawię takich ludzi.
    A co do Kii, to że też posłużę się cytatem znanego komentatora: "To są właśnie te detale", które decydują że komuś bardziej leży Stinger od Giuli. Jedni wolą bardziej komfortowy wóz GT, inni ostrzejszy układ kierowniczy, a jeszcze inni namiastkę "luksusu" w Mercedesie.
    Prawdziwym rywalem dla Giuli ma być dopiero Genesis G70, który ma być też (chyba) oferowany w Polsce. W skrócie: płyta ze Stingera, ale za to sporo lżejszy, dużo lepsze wykonanie w środku i dopracowane prowadzenie. Jestem bardzo ciekawy tego samochodu:
    motortrend.com/news/refreshing-revolting-2019-genesis-g70-vs-competition

Podobne wątki

  1. [Giulia] Transport Giulii z fabryki do salonu
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 10:23
  2. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  3. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  4. Drążki Watta made in Poland -> Konkurencja dla RSR :)
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory