Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 142

Temat: Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Saturdaya wrzuciłem, tylko dlatego, zeby pokazać przyśpieszenie. Nie znoszę typa i uważam, że bredzi w swoich materiałach.

  2. #92
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Pomimo szacunku do firmy KIA, która b. szybko w swojej niedługiej historii doszła do modeli GT nie zamienił bym swojej Giuli na Stigera pomimo wielu niedoskonałości Alfy. I jak zauważyłem moi przedmówcy również. Aczkolwiek przy odpowiedniej zasobności portfela chętnie bym znalazł miejsce w stajni dla tych Koreańskich ogierów.
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Musiałbym się nią przejechać. Wygląd zewnętrzny mało mnie interesuje, za to właściwości jezdne jak najbardziej.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Sam zastanawiam się pomiędzy Giulią business a Stinger w prawie podstawie, wybór nie jest prosty, czekam na przyszły rok i oferty jakie złożą poszczególni producenci.

    Jeżeli chodzi o Stinger, to tutaj znalazłem takie filmy:

    https://www.youtube.com/watch?v=w7hcsNoP0pA

    https://www.youtube.com/watch?v=oT1P0eYvd80

    Giulią jeździłem i obejrzałem chyba większość materiałów w internecie po polsku i angielsku.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 25-10-2017 o 19:07

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Jestem umówiony na jazdę próbną Stingerem na piątek, wtedy zdam relację.

    Pamiętaj, że na Giulię z wyprzedaży rocznika dostaniesz duży rabat, natomiast w Kii gwarancję na 7 lat (z limitem 150k km i licznymi wyłączeniami, ale jednak).

    Na otomoto wisi jedna Giulia z 2016, przebieg 5500 km (demowka). Wg konfiguratora nowa kosztuje prawie 200k, a jest wystawiona za 139, przy czym jestem pewien, że sporo mozna jeszcze wynegocjować.

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Zobaczymy co będzie z rabatami w KIA. Spróbuję się umówić na jazdę testową, bo jak na razie tylko ją obmacałem w salonie. Wrażenia? KIA jak na Koreańczyka jest bardzo dobrze wykonana, cenowo trudno mi porównać, business lub Super do wersji L lub XL, tutaj wszystko będzie się rozchodziło o rabaty i wtedy będę mógł zobaczyć, u którego producenta dostanę więcej w cenie. KIA wydaje mi się być większa, jeszcze pytanie jak sprawdza się ich skrzynia biegów i zawieszenie. Tutaj akurat wolałbym większy komfort, dużo jeżdżę w trasy. Proszę napisać jak wrażenia z jazdy Stingerem.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 26-10-2017 o 00:48

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Zobaczymy co będzie z rabatami w KIA
    4%-5% zależy jak się umie rozmawiać, 6% przy CFM, więcej nie da rady (oczywiście mówimy o jedynej słusznej wersji czyli V6)

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Spróbuję się umówić na jazdę testową, bo jak na razie tylko ją obmacałem w salonie. Wrażenia?
    Dla mnie odczucia z jazdy to jak Skodą z dużym silnikiem. V6 trochę słychać, choć ciężko stwierdzić ile w tym prawdy a ile nagrania z głośników. Wyposażenie jest fajne (szczególnie HUD) ale akurat mi na tym średnio zależy. Spalanie małe nie jest, ale nie zabija. Bagażnik jest mały, z tyłu wysiadając można się nadziać na drzwi. Sam komfort jazdy ok, głównie zawieszenie robi robotę, bo układ kierowniczy niezbyt oczywisty (albo takie było ustawienie z komputera, że Giulia dużo dokładniej robiła to co ja chciałem).

    Wszystko fajnie, ale nie na tyle, bym chciał na to wyłożyć 226k + 6600 ubezpieczenia. Gdyby cena była bliżej 200k to by to był bardzo istotny czynnik do zastanowienia się (abstrahując od tego, że w Kii jest 18.6% podatku na 500+). Czekam cierpliwie na moją Giulię

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Jestem umówiony na jazdę próbną Stingerem na piątek, wtedy zdam relację.

    Pamiętaj, że na Giulię z wyprzedaży rocznika dostaniesz duży rabat, natomiast w Kii gwarancję na 7 lat (z limitem 150k km i licznymi wyłączeniami, ale jednak).

    Na otomoto wisi jedna Giulia z 2016, przebieg 5500 km (demowka). Wg konfiguratora nowa kosztuje prawie 200k, a jest wystawiona za 139, przy czym jestem pewien, że sporo mozna jeszcze wynegocjować.

    Za 139k obecnie doposażone roczniki 2017 chodzą. 2016 rocznik pewnie zejdzie poniżej 115k

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    4%-5% zależy jak się umie rozmawiać, 6% przy CFM, więcej nie da rady (oczywiście mówimy o jedynej słusznej wersji czyli V6)
    6% rabatu to ja dostałem zanim zdążyłem o niego zapytać. Jak się umie rozmawiać to można >6% dostać.
    Z tym, że nie jestem pewien ale chyba dopiero na firmę (albo DG) jest ten rabat.

    Stinger jeździ świetnie
    Jedyne co, to jak dla mnie za lekko układ kierowniczy chodził, ale może w opcjach można to zmienić.
    Ostatnio edytowane przez mat09 ; 26-10-2017 o 22:19

  10. #100
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Za 139k obecnie doposażone roczniki 2017 chodzą. 2016 rocznik pewnie zejdzie poniżej 115k
    Mówisz o cenach brutto? Ktoś Ci zaoferował Giulię za 115k? To była by bardzo dobra cena.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Transport Giulii z fabryki do salonu
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 10:23
  2. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  3. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  4. Drążki Watta made in Poland -> Konkurencja dla RSR :)
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory