Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: Tips'n'tricks (elektronika, mody, ukryte funkcje, ciekawe retrofity)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie Tips'n'tricks (elektronika, mody, ukryte funkcje, ciekawe retrofity)

    Nie odnalazłem takiego tematu, a pewnie by się przydał realnym użytkownikom
    Ja mam kilka prozaicznych trików i masę pytań
    Jeśli temat pójdzie w dobrym kierunku będę edytował pierwszego posta. Jak zacznie się dyskusja o dupie maryni, zostawię go do zdechnięcia

    Triki:
    Podłączenie rejestratora na stałe - wpinamy się w 7.5A pod nogami pasażera na dole po prawej (napięcie ciągłe, nie zakłóca innych układów)
    Zdejmowanie dywaników - dociskamy mocno palcem rzepy pod dywanem, ciągnąc za dywanik je wyrwiemy
    Działa zamykanie/otwieranie wszystkich okien po przytzrymaniu przycisku na pilocie. Nie działa na szyberdach
    Ilość płynu do spryskiwaczy możemy sprawdzić włączając światła i sprawdzając, czy je spryskuje - jak jest mało płynu nie spryskuje świateł
    Adaptacyjny tempomat ruszy sam z postoju do 5s. Po dłuższym postoju zamiast gazu można ruszyć przyciskiem RES
    Gumki od cupholderów można posmarować silikonem, żeby kubeczki z costy łatwiej tam wchodziły



    Pytania:
    - może macie jakiś pomysł na wyłączenie kontroli trakcji i abs? 280KM RWD może już dawać relatywną frajdę z jazdy.
    - może macie jakieś źródło do aktualizacji navi?
    - może macie pomysł na podłączenie gniazdka zapalniczki w bagażniku? gdzie, do czego, jak?
    - jakiś plan na pociągnięcie okablowania dla rejestratora tylnego?
    - może jest jakaś karta ratownicza dla tego auta (ta dla strażaków, żeby wiedzieli gdzie ciąć i gdzie idzie elektryka etc)?
    - czy w aucie działa i jak się korzysta z Launch Control? (nie miałem na razie jakoś okazji spróbować). W giulieccie veloce się przydawał (tam strasznie gubi przyczepność), ale tu mam wrażenie że nawet z pedałem w podłogę idzie stabilnie
    - jak osłabić czułość alarmu?
    - jak włączyć tryb serwisowy prawej wycieraczki, tak, aby można ją było odgiąć do czyszczenia szyby?

    jeszcze może link do filmów z US odnośnie kilku tipów https://www.youtube.com/playlist?lis...4R1VsqpId4qRZ2
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 01-09-2017 o 22:50

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Triki:
    Działa zamykanie/otwieranie wszystkich okien po przytzrymaniu przycisku na pilocie.
    Ilość płynu do spryskiwaczy możemy sprawdzić włączając światła i sprawdzając, czy je spryskuje - jak jest mało płynu nie spryskuje świateł
    Adaptacyjny tempomat ruszy sam z postoju do 5s. Po dłuższym postoju zamiast gazu można ruszyć przyciskiem RES
    Wszytko jest napisane w instrukcji obsługi. Co do płynu spryskiwaczy, ja mam informacje o niskim stanie na wyświetlaczu ( pomiędzy zegarami)

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    - może macie pomysł na podłączenie gniazdka zapalniczki w bagażniku? gdzie, do czego, jak?
    - może jest jakaś karta ratownicza dla tego auta (ta dla strażaków, żeby wiedzieli gdzie ciąć i gdzie idzie elektryka etc)?
    - jak włączyć tryb serwisowy prawej wycieraczki, tak, aby można ją było odgiąć do czyszczenia szyby?
    W bagażniku jest wyprowadzona wiązka pod zapalniczkę, to znaczy powinna być. Niektóre wersje USA mają gniazda w bagażniku.
    Kartę bez łaski wydaje sprzedawca. Przynajmniej powinien.
    Wycieraczki - włączasz na pierwszą prędkość i w odpowiednim ustawieniu ramienia wyłączasz zapłon ( nie testowałem )
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 02-09-2017 o 14:22

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    - czy w aucie działa i jak się korzysta z Launch Control? (nie miałem na razie jakoś okazji spróbować). W giulieccie veloce się przydawał (tam strasznie gubi przyczepność), ale tu mam wrażenie że nawet z pedałem w podłogę idzie stabilnie
    Nie ma, nawet Giulia Q nie ma Launch Control. Hamulec, D, wkręcasz na obroty i puszczasz hamulec - wystarczy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Hamulec, D, wkręcasz na obroty i puszczasz hamulec - wystarczy.
    A co na to skrzynia, tarczki sprzęgłowe ?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    A co na to skrzynia, tarczki sprzęgłowe ?
    Nic, tak właśnie należy robić bo to najmniej szkodliwe dla ASB. Przy czym nie mówię, żeby wkręcać od razu na 3k RPM, tylko powiedzmy 1-1,5k max (spokojnie wystarczy) i tylko na kilka sekund. I nie przy każdym ruszaniu "spod świateł". Kiedy wrzucasz na D i tylko dotykasz gazu to w skrzyni wszystko się zepnie, więc nie będzie uślizgu na sprzęgłach i innych elementach ciernych (pasach). Cała energia zostanie wytracona na konwerterze w postaci ciepła. Jest to znacznie bezpieczniejszy sposób niż najpierw obroty a potem na D, bo wtedy własnie każesz skrzyni spinać się pod obciążeniem i tarczki (i pasy) dostają po dupie.

    Tu masz bardzo ładne wyjaśnienie:
    https://www.youtube.com/watch?v=Mig14z78MbY

    Oraz tu od 4:00 wraz z demonstracją cierpiącego pasa
    https://www.youtube.com/watch?v=6zzEtxJkC7Y
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 02-09-2017 o 20:47
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Założyłem gniazdo USB, gniazdo zapalniczki w bagażniku - źródło - bezpiecznik gniazda USB ( plus przekaźnik) w skrzynce bezpieczników pod podłogą bagażnika - miejsce bezpiecznika opisane w instrukcji.
    [MENTION=24088]makaronek[/MENTION] - w instrukcji opisana jest procedura wymiany wycieraczek.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    A co z do z domykaniem otwieraniem szyb z pilota bo u mnie nie działa albo nie wiem jak.....

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Przytrzymanie kilka sekund nie działa?

    Co do płynu do spryskiwaczy może go po prostu jeszcze nie wykończyłem

    PoczysZcze i przeedytuje post później jak już się stworzy coś ciekawego i pousuwam te oczywistości.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    A ja wrzucę tipsa dla mnie najprzydatniejszego. Pewnie jest w instrukcji ale ...
    chodzi o te nieszęsne elektryczne fotele które same odjeżdżają kiedy (uogólniając) kierowca nie siedzi w aucie. Jest to ważne kiedy ma się fotelik dziecięcy za kierowcą. W moim przypadku fotel który sam odjeżdzą do tyłu dojeżdza do fotelika blokując go i nie jest łatwo go wyjąć albo wsadzić w dock.
    mój sposób: Jak się otworzy drzwi to można kliknąć w zapamiętaną pozycję docelową i fotel dojedzie w porządane miejsce zanim się wsiądzie i zamknie drzwi albo po tym jak się wysiądzie. wtedy spokojnie można mieszać przy przestrzeni za kierowcą.
    BTW było info na alfaowner że ponoć w firmware ma niedługo być opcja wyłączania tego bezsensownego dojeżdżania.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzixon Zobacz post
    A co z do z domykaniem otwieraniem szyb z pilota bo u mnie nie działa albo nie wiem jak.....
    W niektorych panstwach europejskich jest to zakazane (nie pytaj mnie dlaczego, nie wiem). Wiec jesli kupiles swoja Giulie za granica to mozliwe, ze nie masz tej opcji.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tips&Tricks
    Utworzone przez boorek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 17:12
  2. [MiTo] Ukryte funkcje - kombinacje klawiszy?
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 22:18
  3. Wszytkie Alfy... Znacie jakieś tricks & trips??
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory