Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Veloce - wydech a DNA

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ja w styczniu montuje w MG. Wycenili mi na 3000 plus koncówki. Podobno brzmi bardzo dobrze
    Ale z jakims sterowaniem dzwieku czy na raz ? A koncowek to chyba za bardzo nie bedzie widac ? [emoji3]

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Ale z jakims sterowaniem dzwieku czy na raz ? A koncowek to chyba za bardzo nie bedzie widac ? [emoji3]

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    Raczej bez sterowania ale zapytam się czy jest taka możliwość Trochę widać:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5149.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	238043

    Ja jednak chciałbym końcówki ceramiczne.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Raczej bez sterowania ale zapytam się czy jest taka możliwość Trochę widać:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5149.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	238043

    Ja jednak chciałbym końcówki ceramiczne.
    Aaaa, bo to julka [emoji3]. Nie wiem czy w stelvio to da rade. Pogadam. Za to na pilota mam obiecane sterowanie.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Ja też kupuje ten silnik ale w stelvio, i już sprawdzilem że dobry stroiciel w Łodzi zrobi mi za katalizoterem nowy wydech.
    Zostawiając obie końcówki bez zmian? Jeśli tak, to musisz mi dac namiary na gościa

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Zostawiając obie końcówki bez zmian? Jeśli tak, to musisz mi dac namiary na gościa
    A nie mowilem ze bez zmian. Na pewno zmieni, pełne cięcie za katalizatorem . Tylko nie wiem czy tak da sie jak tu w stelvio nowe wysadzic na zewnatrz

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Bo powiem tobie tak, że te cienkie końcówki wyglądają kiepsko (bida wg mnie i nie wiem czy warto dawać z 5 tys, jeśli to ma brzmieć tylko z 20% lepiej. Na tych video szału nie robi w porównaniu do standardu.
    https://www.youtube.com/watch?v=zmPDsaDMMog
    vs seria:
    https://www.youtube.com/watch?v=yUSY...utu.be&t=3m46s

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Panie i Panowie !!
    Nie wiem jak Veloce ale... w Stelvio z pakietami sport które robią z niego takie Veloce jest podbicie dzwięku. A historia wygląda tak - w innym temacie zgłaszałem wibrację podszybia w górnych rejestrach obrotów ale z powodu małego przebiegu nie cisnąłem. Pękło mi w międzyczasie 2 tys i dziś na długiej trasie z kolegą zainteresowanym Veloce robiliśmy kilka prób. I nagle mówi on, iż w D silnik gada inaczej. Położył rękę na głośniku centralnym na desce pod szybą i .. na N i A jest martwy, na D wibruje i pracuje, czyli podbicie dzwięku jest przez ten głośnik na pewno - innych nie sprawdzałem. Jak u Was???
    I teraz mam zagwozdkę- planuję zmianę wydechu i co wtedy? mając prawdziwy wydech na kji mi ten elektroniczny brzęczek?? jak to odłączyć ? Z 2 strony - póki co może jakoś da się włączyć go też w trybie N ?
    ktoś ma jakieś informacje?
    E0 BUSSO

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dobra, podepnę się pod ten temat, bo nurtuje mnie charakterystyka DNA w naszych modelach. Nie mam wprawdzie Veloce, tylko słabsza siostrzyczkę, ale powiem Wam szczerze, że oprócz zmiany wrażliwości na pedał gazu w poszczególnym trybie reszty różnic nie odczuwam, a mówiło się chociażby o usztywnieniu zawieszenia czy cięższej kierownicy w trybie Dynamic. U mnie tego po prostu nie ma. Giulietta QV przecież czymś takim dysponowała.

    Jak jest u Was?

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Dobra, podepnę się pod ten temat, bo nurtuje mnie charakterystyka DNA w naszych modelach. Nie mam wprawdzie Veloce, tylko słabsza siostrzyczkę, ale powiem Wam szczerze, że oprócz zmiany wrażliwości na pedał gazu w poszczególnym trybie reszty różnic nie odczuwam, a mówiło się chociażby o usztywnieniu zawieszenia czy cięższej kierownicy w trybie Dynamic. U mnie tego po prostu nie ma. Giulietta QV przecież czymś takim dysponowała.

    Jak jest u Was?
    W Giuliettcie nigdy nie było zmiany sztywności zawieszenia.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w Giulietcie reakcja na gaz, kierownica-wspomaganie mniejsze, w niektórych wersjach silnikowych wyższe doładowanie (np MA 170HP), pre-fill w hamulcach (czy jak to się nazywa), i inna charakterystyka ESC w Giulietcie, u nas dochodzi zawias jeśli ktoś ma taką opcję


    Cytat Napisał filop Zobacz post
    I teraz mam zagwozdkę- planuję zmianę wydechu i co wtedy? mając prawdziwy wydech na kji mi ten elektroniczny brzęczek?? jak to odłączyć ? Z 2 strony - póki co może jakoś da się włączyć go też w trybie N ?
    ktoś ma jakieś informacje?
    nic, bo mikrofon jest w komorze silnika. mam głośniejszy wydech a z głośnika nic więcej raczej nie dochodzi. ja postanowiłem nawet czasu nie tracić i nie likwidować tego Engine Sound Enhancement u siebie, choć jak ktoś kto do mnie przyjedzie będzie chciał pryz okazji robót zlikwidować, to mogę rozkminić temat.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory