Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 167

Temat: Wyłączenie start/stop

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Żeby tylko z ceną nie wariował.
    30 funtów

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    https://youtu.be/PlwKxytZjI0

    Rozwiązanie jak to wyłączyć [emoji3]
    Jak gość będzie miał płytki to mi da znać. Póki co zrobił jedna i działa jak na filmie.

    Po wciśnięciu i przytrzymaniu 5 sek płytka się wyłącza (n0 wizyta w ASO). Pozniej ponowne 5sek przytrzymanie uruchamia płytkę.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    wyslij namiary na jakas stronke, albo email/tel do goscia. ma to jakos fajnie zrobione na wtyczkach, czy trzeba podlutowywac sie pod ori wiazke? domyslam sie ze uklad po prostu symuluje nacisniecie przycisku po starcie zasilania wg ostatnio ustawionego 5s przycisnieciem stanu dla S&S. domyslam sie tez ze przycisniecie przycisku dla magistrali to zmiana rezystancji z jakiejs na inna (trzebaby zmierzyc) - w Fiat/Alfa od lat wszelkiej masci przyciski/stany np zamków itp sa w ten sposob raportowane do kompow. jak sie gosc bedzie obijal z tym za bardzo, to moze sam kiedys zrobie sobie cos podobnego, ale jakby mial gotowca z wtyczkami to wole kupic.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wyslij namiary na jakas stronke, albo email/tel do goscia. ma to jakos fajnie zrobione na wtyczkach, czy trzeba podlutowywac sie pod ori wiazke? domyslam sie ze uklad po prostu symuluje nacisniecie przycisku po starcie zasilania wg ostatnio ustawionego 5s przycisnieciem stanu dla S&S. domyslam sie tez ze przycisniecie przycisku dla magistrali to zmiana rezystancji z jakiejs na inna (trzebaby zmierzyc) - w Fiat/Alfa od lat wszelkiej masci przyciski/stany np zamków itp sa w ten sposob raportowane do kompow. jak sie gosc bedzie obijal z tym za bardzo, to moze sam kiedys zrobie sobie cos podobnego, ale jakby mial gotowca z wtyczkami to wole kupic.
    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F322352078637

    To jakiś Węgier.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    w sumie tyle mozna dac, szkoda sie bawic samemu w robienie plytki, zakup jakiegos malego mikrokontrolera itp. jedyna sprawa to podlaczenie. z jednej strony gosc pisze:
    NO need to cut anything, just need to connect 3 wires.
    z drugiej sprzedaje urzadzenie bez jakiejs wtyczki - na zdjeciach 3 przewody bez koncowek. jak juz z nim gadasz to zapytaj go o ta sprawe - wolalbym to wpiac na zasadzie adaptera pomierdzy ori wtyczke panelu a instalacje auta, tak zeby w razie czego nie deaktywowac tego, a wypiac.

    zatem dzisiaj czeka mnie wyjecie tego panelu z celu rozczajenia jakie tam sa wtyczki, czy cos na standardowych wtyczkach da sie dorobic. dam znac.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-02-2019 o 11:30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w sumie tyle mozna dac, szkoda sie bawic samemu w robienie plytki, zakup jakiegos malego mikrokontrolera itp. jedyna sprawa to podlaczenie. z jednej strony gosc pisze:
    NO need to cut anything, just need to connect 3 wires.
    z drugiej sprzedaje urzadzenie bez jakiejs wtyczki - na zdjeciach 3 przewody bez koncowek. jak juz z nim gadasz to zapytaj go o ta sprawe - wolalbym to wpiac na zasadzie adaptera pomierdzy ori wtyczke panelu a instalacje auta, tak zeby w razie czego nie deaktywowac tego, a wypiac.
    Jak napisze ze ma to będę pytał o szczegóły.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No, cena nie jest straszna.

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    zrobiłem, przetestowałem, dopracowałem swoja wersję wyłączania S&S. zrobiłem trochę inaczej niż gość z eBaya, 4 kable bo dodatkowy pod kontrolę pod diodę LED (np w mojej Giulii jak wyłączę na chwilkę samochód to pamieta, goscia rozwiązanie wtedy włączy S&S - ja robię kontrolę i jeśli nie potrzeba to nie symuluję naciśnięcia przycisku). Da się zdeaktywować itp. Po przeprogramowaniu kończy we wprogramowanym stanie. Do tego zrobiłem to jako adapter wpinany pomiędzy panel świateł a wiązkę auta. Tu prezentacja jeszcze wersji beta z pierwszych testów:

    https://photos.app.goo.gl/JgrybWLBoJ64jHNw6

    zastanawiam się teraz czy byli by chętni i o jakiej cenie mówimy jako akceptowalnej. trzeba pamiętać że jest to niszowy rynek, i na pewno poniżej 120 nie moze to kosztować jeśli to ma być produkt skończony,zrobiony profesjonalnie a nie byle co. nie interesuje mnie kilka sztuk sprzedanych/drobnica - jeśli mam z tym robić to jako normalny business, czyli dedykowana/zgrabna obudowa, dedykowane PCB, zlecenie lutowania/testowania technikowi (nie mam czasu z tym robić sam) i sprzedaż przez sklep internetowy. Najchętniej chciałbym zrobić to jako gotowy adapter wpinany pomiędzy wiązki, tak jak teraz mam w swoim prototypie, tyle że nie miałem odpowiedniej wtyczki, więc wpięte są tylko złącza a zabezpieczone trytytką żeby się nie wysunęły - produkt docelowy to musiałyby mieć złącza (które może zleciłbym do wykonania przynajmniej w oparciu o jakiś standardowy komponent wtyków jakie teraz używam - takie rozwiązanie to jednak koszt i projekt (obie wtyczki) nie wiem czy chętnych by to interesowało, i ile by to podrożyło produkt. Mógłbym też robić wersję prostą z 4 kablami wpinanymi w wiązkę lutowanie bądź szybkozłączki (bądż 3 kable- w programie mogę wyłączyć kontrolę LEDa, też to zrobić programowalne).
    Proszę o komentarze tu na forum. Pojedynczych sztuk nie wykonam - jak pisałem nie mam czasu. Montaż prosty, ale też raczej nie będę się w to bawił - w razie czego jakby ruszył business, to zgadam się z kilkoma warsztatami w Polsce żeby się tym zajmowali.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-02-2019 o 14:26
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    polski rynek raczej nie zaspokoii koniecznosci inwestycji w 100+ urzadzeń

    ale jakbys robil to jeden przygarne, jak nie to kupie na ebay

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    również chętny

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No i ja nie pogardzę.

Podobne wątki

  1. Start/Stop w automacie
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 23:06
  2. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  3. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  4. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory