Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124

Temat: Sprzęt grający H/K

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Jestem przyzwyczajony do niemieckich aut gdzie wszędzie ( choć to utarta opinia) jest ordnung , i to moja pierwsza alfa. Ale jak mówi mój znajomy, Q kupuje się dla silnika, zawieszenia, układu kierowniczego , u mnie jak do tej pory wszystko gra, a jeździ ..... dawno nie prowadziłem takiego wariata, a różnymi jeździłem . Co do jakości nie jest źle. Jakość materiałów i małe niedoróbki trochę psują ogólny super wizerunek. Jak dla mnie dawno nie jeździło się tak dobrze. Widzę też jak jest polakierowany i to tez nie jest ideał.Jestem detalistą i na wszystko zwracam uwagę. Sylwetkę ma ładną i nić w nim nie puka i nie stuka, nie trzeszczy. Może to specyfika Q bo to podobno nie wiele ma wspólnego ze zwykłą Giulią

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie Sprzęt grający H/K

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    w kwestii "usterek różnorakich" właśnie mam kolejną.... przyciski od zamykania drzwi (te w klamkach) się klinują z obu stron po wciśnięciu.... rece mi juz czasem opadaja, naprawde
    Pocieszę Cię, mam to samo, działają jak chcą, jedne i drugie, ale mają swoje humory, bo już miałem zgłaszać ale im przeszło.

    Myślałem ze to kwestia tego, ze ceramika była położona i się pozaklejały, bo taki właśnie jest objaw, ale skoro i Ty masz to znaczy, że coś jest na rzeczy.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 19-09-2017 o 19:24

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    czyli mozliwe ze np od mycia ... przeniesmy dyskusje o tym do dedykowanego tematu, w tym niech zostanie samo rzempolenie HK (jak pisałem o przyciskach nie było jeszcze tematu )

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    [MENTION=48512]Anderson[/MENTION] - w Trabancie było fajnie. Odwoływanie się do niebios i tak nie pomoże aby zagrać w Twojej szopie. Miej trochę dystansu do Siebie bo inaczej będziesz miał życie pozbawione uciech intelektualnych.
    chamski offtop, zgłosiłem do moderatora
    a co do meritum: powtórzę, w aucie za takie pieniądze, powinno grać. Masz inne zdanie? Uzasadnij.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    w kwestii "usterek różnorakich" właśnie mam kolejną.... przyciski od zamykania drzwi (te w klamkach) się klinują z obu stron po wciśnięciu.... rece mi juz czasem opadaja, naprawde
    Zaraz Ci marek156/159sw napisze, ze w trabancie było lepiej. A poważnie mówiąc, takie usterki świadczą o tym, ze Włosi nic a nic się nie nauczyli, niestety. Rynek to widzi i auto się nadal marnie sprzedaje. W stosunku do konkurencji bardzo marnie.
    Sprzęt grający H/K to powinno być gwarantem, za duże pieniądze w dodatku, dobrego brzmienia, jakości, itd.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dla koneserów muzyki jest filharmonia i kilka sal koncertowych a nie Torwar i samochód. Na trzech metrach kwadratowych nie da się osiągnąć super dźwięku przestrzennego tak jak nie da się oglądać TV w telewizorze 60 calowym w 15 metrach kwadratowych.
    Nie przesadzajcie.
    co Ty bredzisz człowieku. Nie słyszałeś chyba, jak dobrze może brzmieć muza w aucie. Kwestia zarówno sprzętu grającego, jak i kabli, zwrotnic, oraz wygłuszenia, montażu itd. W Giulii ewidentnie jak widać, ten temat zepsuto.

    Jak fakty się nie podobają, tym gorzej dla faktów. Płacę, wymagam. Jasne ale nie dla marka156/159sw.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    8 lat temu wymontowywałem z auta za pół miliona zł najwyższe dostępne dla niego nagłośnienie HK - nie dało się tego gówna słuchać
    kupujesz system audio od producenta auta - jesteś wydymany i płacisz za znaczki - na pewno nie za porządne komponenty i jakość dźwięku
    zawsze za cenę lepszego audio od producenta samochodu da się zrobić o niebo lepsze...
    ...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dlatego ponieważ każdy z nas wydał te dodatkowe pieniądze na coś co miało być lepsze to niech będzie lepsze. Dlatego warto przycisnąć FCA albo zrobić drakę w mediach, a tego na pewno nie chce dystrybutor bo wtedy wychodzą i inne kwiatki. Mam małe kino domowe HK model BDS. Gra bardzo fajnie. Tym się kierowałem przy zakupie tej opcji, więc nie wiem co na to samo HK czy wie jak ktoś szarga jej opinie, chociaż wiem że to nie jest sprzęt Hi-end, ale lepszy niż standardowy. Oby się nie okazało że podstawa gra lepiej

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    dla mnie skandalem jest, że lepszy dźwięk mam fabrycznie w giulieccie veloce niż w giulii z HK.... Również (o zgrozo) wydechu.... [MENTION=48512]Anderson[/MENTION] - auto ma więcej zalet niż wad, chyba o to Markowi chodzi, że czepiamy się detali a autko świetnie jeździ, fajnie wygląda etc. Poza tym ja nie zauważam jakiś mega problemów w Alfie niespotykanych nigdzie indziej. W pierwszych mazdach 6 było tak głośno jakby ktoś rzucał kamieniami w dach. W mercedesie za 0,7mln mojego prezesa niegdysiejszego nie działał zapłon... auto stało 2m w serwisie... Nie ma reguły.

    Na pewno HK powinno działać lepiej, i nie zgadzam się z Markiem w 100% - bo słyszałem dźwięk w volvo np. nowym i to jest dzień do nocy. Natomiast dużo bardziej podoba mi się podejście osy4, który spamuje, pisze, reklamuje i marudzi producentowi niż takie narzekanie. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do zamawiania w ciemno - można iść, odsłuchać, pobawić się nawigacją i zadecydować. Ja wziąłem w ciemno nie słuchając HK i wziąłbym po raz drugi tę giulię. A jak mogę przyczynić się, że coś poprawią - to czemu nie?

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    każdy nie tamto wspomniane auto kupiłem uzywane i natychmiast wywaliłem HK za które zapłacił pierwszy własciciel
    ...

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    to ja też ponarzekam. choć raczej jako ktoś to 'prawie' kupił nową alfę. posłuchałem hk u kolegi makaronka i w giulietcie bose gra lepiej (dynamika). co więcej, nie do końca przekonany czy samochód klasy premium powinien mieć system multimedialny (menu/navi) które tak sobie działa, niedopracowane oprogramowanie oraz brak uzupełnień o te rzeczy których nie ma bo ktoś nie dał rady ich napisać/przetestować/whatnot, postanowiłem zainteresować się innymi opcjami. dziś rano oddałem z dnia użytkowania infiniti qx30. nie wchodząc specjalnie w kwestię tego pojazdu, to chciałbym kilka słów o audio. audio jest w qx30 od bose i ma aktywne wytłumianie hałasu i... zakochałem się w nim (tak jak w słuchawkach bose można się zakochać nie dla super jakości dzwięku, ale za to, że w metrze czy w samolocie nie ma huku dochodzącego z zewnątrz). jakość dźwięku jest ok (jest dynamika, jest milszy sub ale nie wali basem jak z rybnego), ale aktywne wytłumianie to mistrz... szczególnie dizela.

    kwestię niższej ceny niż alf 4x4, lepszego wyposażenia i lepszej gwarancji pominę, bo to wątek o audio.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Giulia tez ma coś takiego jak „dźwięk otoczenia” który można włączyć i wyłączyć. Kwestia jakosci i zasadności działania. Jeżeli normalnie nie gra dobrze to żadne tego typu zabiegu nic nie poprawia. Jak idzie się odsłuchać sprzęt HiFi w salonie to odsłuchuję się w trybie Direct lub Pure. Tak aby usłyszeć różnice miedzy jednym ampli a drugim czy jednym zestawem kolumn a drugim. Tu w Giulii klapę daje i coraz bardziej się do tego przekonuje wzmacniacz. Jest płasko i nie wyraźnie. Z drugiej strony ciekawe jakby podjechać do profesjonalisty od car audio i podmienić wzmacniacze to może zabawka ruszy. Tylko czy tak można bo w Audi żeby coś nowego zadziałało poprawnie w samochodzie to cześć ta trzeba przypisać do numeru VIN auta przez centrale w DE. Bo inaczej albo nie zadziała albo zle zadziała. Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Żeby tak nie było w AR bo wtedy nic się nie sprawdzi dla porównania. Ma ktoś taka możliwość znaczy znajomka od car audio który mógłby to profesjonalnie sprawdzić ??

Podobne wątki

  1. sprzęt audio w 166??
    Utworzone przez konradward w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory