Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 124

Temat: Sprzęt grający H/K

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Tutaj jest post na temat tego, że setup HK w Giulii jest podobny do tego z Mercedesów, problemy są spowodowane podobno słabym wzmacniaczem. Jest też link do opisu rozwiązania problemu przez wymianę wzmacniacza.

    Po przesiadce z Audi A5 z systemem Bang&Olufsen uważam, że HK w Giulii gra naprawdę słabo. Nie wierzę w procedurę reklamacyjną (bo przecież to nie usterka a ocena jakości dźwięku jest kwestią subiektywną -- każdy mógł na jeździe próbnej sobie posłuchać i podjąć decyzje, czy mu się podoba), prędzej w "marudzenie" do FCA i ich chęć rozwiązania problemu PR-owego.
    Nie sprawdzałem kosztów samodzielnej wymiany wzmacniacza, pewnie wiązałoby się to z utratą gwarancji na cały infotainment a może i całą elektronikę.

    Rozwiązanie: tryb RACE Audio jest wtedy zapewnione

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Giulia tez ma coś takiego jak „dźwięk otoczenia” który można włączyć i wyłączyć.
    O, tego nikt mi nie zaprezentował. Może jest tak głęboko ukryte w menu jak to, że Pertyn ciągle próbuje znaleźć gdzie w menu się ustawia trącenie kierunkowskaza na 3 czy 5 błyśnięć. Albo to jak wyłączyć odsuwanie fotela kierowcy przy otworzeniu drzwi...


    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Jak idzie się odsłuchać sprzęt HiFi w salonie to odsłuchuję się w trybie Direct lub Pure.
    Na etapie mojego hifi nie ma czegoś takiego, bo nie ma equlizerów i innych uzdatniaczy. Jest źródło, wzmacniacz (z 3 przyciskami i pokrętłem), głośniki (dwa, maks 3, ale tylko kiedy ten trzeci ma świadomość o pozostałych dwóch) i kable. Nic, zero, null, nada, zip.

    W przypadku samochodu jestem w stanie zaakceptować EQ, bo nie mam możliwości wyboru konkretnego audio, jak to robię w przypadku domu. EQ to pierwsza rzecz jaką wyłączam.

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    O, tego nikt mi nie zaprezentował. Może jest tak głęboko ukryte w menu jak to, że Pertyn ciągle próbuje znaleźć gdzie w menu się ustawia trącenie kierunkowskaza na 3 czy 5 błyśnięć. Albo to jak wyłączyć odsuwanie fotela kierowcy przy otworzeniu drzwi...
    "Dźwięk otoczenia" to nieudolne tłumaczenie na polski "Surround sound", czyli dźwięk otaczający . Generalnie większość użytkowników uważa, że włączenie surround pogarsza jakość odsłuchu w Giulii.
    A co do ustawienia liczby błyśnięć i odsuwania fotela -- tego na pewno w menu nie ma; ta druga opcja podobno ma się pojawić jako update jeszcze w tym roku

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisQ Zobacz post
    "Dźwięk otoczenia" to nieudolne tłumaczenie na polski "Surround sound"
    hehe, też tak mi się wydawało z tym surround sound, bo na to się natknąłem gdzieś w temacie giulii

    Cytat Napisał krisQ Zobacz post
    A co do ustawienia liczby błyśnięć i odsuwania fotela -- tego na pewno w menu nie ma; ta druga opcja podobno ma się pojawić jako update jeszcze w tym roku
    Uooo, to Pertyn będzie zadowolony Jeżeli jednak nie kupię nic w tym roku, to poczekam, aż nowe samochody Alfy trochę 'wydorośleją'

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Otrzymałem zgłoszenie i zapytanie z cemntrali z HK:
    Hi,

    Thank you for contacting Harman Support. In order to help you further, can you please give me more information :
    Did you set up the audio system yourself ?
    Was it a HK system music already installed by [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo ?
    MAny thanks in advance,
    Kinds Regards,

    Yohan,

    Customer Support EMEA,
    Harman Lifestyle Division

    Co wy na to? Kontakt nawiązany Ale dziwne że HK nic o tym nie wie że współpracuje z AR
    Ostatnio edytowane przez osy4 ; 20-09-2017 o 13:16

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    (...)
    Co wy na to? Kontakt nawiązany Ale dziwne że HK nic o tym nie wie że współpracuje z AR
    I super! A że nie wie -- to mnie akurat nie dziwi, i FCA i HK (w grupie razem z JBL, AKG, Infinity) to duże korporacje, większość osób tam zna tylko swój kawałek a nie całą strategię i partnerstwa firmy.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Już chcieli mnie zbyć że to nie ich problem ale po ostatnim mailu napisali:
    Marcin,

    Thank you for taking the time to coming back to me and being concern for out brand. It is, indeed, a serious problem if the sound issue persists in a lots of cars. I will raise this situation to my supervisors and see what they can do.

    Many thanks again,
    Kinds Regards,

    Yohan,

    Customer Support EMEA,
    Harman Lifestyle Division


    Może sprawa się rozwinie

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    daj maila, wyślę też

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    damn... ale ich/jego angielski w oczy kole... czepiam się. wiem. nic nie poradzę ale liczę, że jakiś nacisk to wywrze a nie /dev/null

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Pisałem z tego linku: https://pl.harmankardon.com/support-contact.html
    W rubryce produkt zaznacz po prawej stronie " Produkty nie wymienione" i napisz że dotyczy HK w AR .
    Trafi to do innego gościa i będzie trochę zamieszania. Po mojej interwencji potraktował to jako pojedyńczy przypadek i odesłał do dealera. Ale jak mu napisałem ze to światowy problem i godzi w dobre imię ich firmy i poprosiłem o przekazanie wyżej to dopiero zareagował
    Miło byłoby gdyby ktoś jeszcze a może wszyscy co mają HK pocisneli. Ja się na narzekałem za wszystkie czasy na HK

    A i jeszcze mail :support@harman.com

Podobne wątki

  1. sprzęt audio w 166??
    Utworzone przez konradward w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory