Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 124

Temat: Sprzęt grający H/K

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ja mam porównanie jedynie do giulietty veloce, bo zestawy w poprzednich autach były równie słabe co ten (ale za nie nie dopłacałem
    więc w giulieccie jest BOSE.

    w giulii brakuje mi jak koledze ogólnie pojętej "sceny", tzn. dźwięk jest płaski, dwuwymiarowy o małej rozdzielczości (nie da się oddzielić instrumentów), zlewa się.
    montażowo źle umieszczone są tweetery, bo grzeją prosto w szybę, co sprawia, że dźwięk z nich jest wprost nieznośny, a z kolei mało ustawień w EQ sprawia, że w zasadzie jedyne co możemy zrobić to ściszyć soprany.... czyli co? jeszcze bardziej "zaciemnić" dźwięk. Dlatego ja mam nalepione na tweetery pady do mebli z ikei.... śmiech na sali
    drugi feler to umieszczenie średniotonowego w lewych drzwiach - ten grzeje z kolei prosto w kolumnę kierownicy, więc lewa strona za bardzo dominuje (znowu spłaszcza scenę). Można go zakleić w części taśmą (sic!) ale to z kolei przyciemnia znów za mocno zakres po lewo.
    kolejna kwestia to słaby bas - w giulieccie mam suba na całe koło zapasowe, tutaj jest wielkości iphona plus. Z tego nie może po prostu dobiegać fajny bas.
    Powyzsze z kolei powoduje, że dźwięk jest zawsze "za cicho", i jak się chce doświadczyć nieco basu (wibracji powietrza, dynamiki) to trzeba podgłośnić... a podgłoszenie przy zbyt słabym ampie i zbyt niewyregulowanym zestawie audio skutkuje w zasadzie jednym wielkim koszmarnym hałasem.

    Trudno nie będąc audiofilem opisywać to w większych szczegółach. To tak jak z whisky - nie odnajduję tam zapachu palonej kory cynamonowca zawiniętej w przyrumieniony liść koki, ale wiem czy mi smakuje czy nie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Przeczytałem i aż nie wierze swoim oczom, biadolicie na jakość dzwieku a jako źródło macie telefon i jakiś stream z internetu? Masakra.
    masakra to jest Twoja wypowiedź.
    masz giulie?
    masz HK?
    masz w ogóle jakiś zestaw audio?
    słyszałeś jakiś zestaw audio dobry kiedyś, np w volvo?
    korzystasz ze spotify?

    podaj proszę wynik tego blind testu na swoim zajebistym zestawie, panie "jakiś stream"
    https://www.theverge.com/2017/4/5/15...fy-hi-fi-tidal

    jakże mnie wkurza taka ignorancja.... oczywiście że dźwięk nie będzie jak w filharmonii, ale jeśli z "jakiegoś streama" ja słyszę różnicę między mazdą, giuliettą i giulią, to bywalec filharmonii już na pewno ją usłyszy. Gdyby to było w standardzie - ok. Ale ten zestaw kosztuje 6000 zł!

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Za duża grupa użytkowników ma negatywne odczucia związane z odsłuchem HK aby mówić o subiektywizmie.
    A co do źródła odtwarzanych utworów to po pierwsze nie ma możliwości podłączenia innego sprzętu jak phone, pendrive, HDD, czy eter. I jaka jest różnica między utworem zapisanym w pamięci telefonu a na pendrivie czy HDD? Żadna
    Wiadomo że dźwięk najlepiej przenoszą kable a tu po kablu jest jeszcze większa obsuwa niż po BT.
    I jak pisze przedmówca jeżeli ten sam utwór potrafi zagrać lepiej sprzęt w jeszcze mniejszej Giuliettcie to znaczy że został nam sprzedany niepełnowartościowy produkt. Chyba że ktoś kupuje żeby mieć gorzęj. Myślę ze to sprawa również dla UOKiKu. Zobaczymy jaka będzie finalna odpowiedź z FCA?
    Po raz kolejny zachęcam do reklamowania zestawu HK w FCA. Czym nas więcej tym mniej zostaniemy olani
    Ostatnio edytowane przez osy4 ; 27-09-2017 o 10:16

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    wg mnie to jest tak - jak zestaw audio w samochodzie jest super, jak np B&O, a nawet Dynaudio, to wtedy faktycznie można kusić się o kopiowanie jakiś FLACów czy odtwarzania bezpośrednio z płyt CD - ale to bardziej demonstracyjnie i żeby się jarać jakością. Na koniec i tak 99% czasu będziemy słuchać spotify. Różnica w spotify premium między HK a BO jest OGROMNA - wąskim gardłem nie jest tu plik, tylko zestaw audio.

    Wg mnie 99% użytkowników bez problemu wskaże w ślepym teście czy słucha Harmana czy Banga
    Wg mnie tylko z 15% użytkowników bez problemu wskaże w ślepym teście, czy słucha flaca czy mp3 320kbps

    więc ględzenie o źródle z internetu jest najczystszym przejawem ignorancji w tym temacie wg mnie.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał qooba Zobacz post
    Zastanawiam się, na jakiej podstawie wyrażacie złą opinię o nagłośnieniu H/K w giulii
    Jeszcze Giulii nie mam, ale jak zostaną rozwiązane z nią problemy (inne wątki) to proszę, oto moja kasa, poproszę Veloce.

    Spędziłem godzinę w QVce u Pana Marka na salonie, testując HK. Źródło pendrive, własnej roboty mp3, wszystko 320kbps. Wystarczy.
    Głośność na 27, wyłączone EQ, wyłączony surround. Moje problemy:
    - Peter Kater - Ascent, samo piano, rezonacje kiedy gra na niskich tonach, można usłyszeć w utworze od 2:15,
    - Devin Townsend - Namaste, progressive metal z wpływem thrash metalu, po prostu padaka, jeden wielki hałas na HK, coś co nawet nagłośnienie Canton w Skodzie jest w stanie w miarę OK zagrać, tak, że słychać o co chodzi,
    - Pink Floyd - Yet Another Movie, ktoś mi zabrał dynamikę... gdzie jest moja dynamika... aaaaaaaa! niskie tony brzmią tak jak wygląda koszulka czarna po 1000 praniach.... reszta meh!
    - Vivaldi recomposed by Max Richter - Spring1... mówiąc kolorem, ten lakier czerwony nie tylko wypłowiał, ale klar z niego zaczął złazić. Góra wrzeszczy, dołu brak.
    - Robert Miles & Trilok Gurtu - Omen, o dynamice już mówiłem, przy tym utworze doszedłem do wniosku, że coś spsute jest z separacją pomiędzy głośnikiem niskotonowym a średniotonowym... tak jakby oba próbowały grać to samo...

    Ogólnie: meh... Nie wiem co tu kosztuje 6k pln.

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Przeczytałem i aż nie wierze swoim oczom, biadolicie na jakość dzwieku a jako źródło macie telefon i jakiś stream z internetu? Masakra.
    Cóż -- po pierwsze w Giulii nie ma odtwarzacza CD, SACD ani żadnego innego, więc mamy do wyboru USB i bluetooth. Może być 320kb/s ze spotify (de facto nie jest to streaming, tylko muzyka ściągnięta na telefon) albo stick z nagraną muzyką -- pewnie podobny bitrate. Po drugie -- porównuję swoje wrażenia przy tym samym źródle dźwięku w dwóch różnych autach.
    Nie chodzi mi o zbudowanie audiofilskiego systemu z platynowymi kablami i lampowym wzmacniaczem w samochodzie -- chodzi tylko o to, żeby w codziennych warunkach jakość dźwięku była wystarczająco dobra. Może B&O miał lepszy algorytm poprawiania dźwięku o niskim bitrate niż HK.
    Nie będę też montował wytłumienia np w drzwiach, co pewnie podniosłoby jakość, bo nie po to zapłaciłem ciężką kasę za auto z maską i dachem z karbonu.
    Nie słyszę różnicy między 320 kb/s a lossless, chciałbym mieć w miarę dobrą jakość z takiego strumienia jaki mam -- i o tym jest dyskusja.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Przeczytałem i aż nie wierze swoim oczom, biadolicie na jakość dzwieku a jako źródło macie telefon i jakiś stream z internetu? Masakra.
    lol. odpowiem w ten sposób: mam giuliettę z bose i nie słyszę różnicy między cd a spotify premium na tych samych utworach. natomiast słyszę kolosalną różnicę w obu przypadkach w porównaniu do standardowego odtwarzacza w peugeocie 407 (który taż ma całkiem niezłe nagłośnienie w porównaniu do innych samochodów, którymi jeździłem) czy to z cd, czy z aux- spotify. nagłośnienie wbrew pozorom ma tu wiele do powiedzenia. czy tyle, żeby płacić 6k? dla mnie nie, ale jakoś tych 3k na bose nie żałuję też kiedyś wierzyłem, że da się rozróżnić źródło dźwięku, ale już mi przeszło. jak nie jest się audiofilem (a pewnie 80% audiofilów to ludzie, którzy się sami oszukują), to źródła nie da się odróżnić, jeśli nie są to słuchawki za >2k albo kolumny za >10k. oczywiście mówimy o źródle rzędu 320 kbps, nie 96, bo to nawet na pchełkach da się odróżnić

  7. #87
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Nie jestem znawcą ale [MENTION=24088]makaronek[/MENTION] sam słyszałeś moje nagranie Gianny Nannini (rozszerzenie .flac) ja nie mam zastrzeżeń i na tych nagraniach porównywaliśmy z mercedesem - wyszło na korzyść Alfy.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    panie kochany, ja słyszałem to odbierając samochód, wtedy to nawet jakby CI gołąb nasrał na szybę, powiedziałbym że kupa ułożyła się w przepiękny wzór ))
    w mercedesie na bank nie było dobrego audio jeśli nagrania wyszły na korzyść alfy - zakladam, ze Burmester to to nie byl

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Panowie może było wcześniej (wtedy proszę o wybaczenie i zignorowanie) ale mam zwykły system audio i jak możecie się domyślać jest jeszcze bardziej beznadzieny. Wydaje mi się nawet, że w 159 miałem lepszy... Jak to jest z założeniem własnego zestawu? Są jakieś dobre opcje? Traci sie gwarancje na coś?

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    zagadaj z Belfrem - on jakimiś tam drogami jest chyba w stanie zorganizować "approved by aso" i wtedy nie stracisz gwarancji.

Podobne wątki

  1. sprzęt audio w 166??
    Utworzone przez konradward w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory