Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 124

Temat: Sprzęt grający H/K

  1. #91
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Czyżby likarstwo na kiepską jakość audio H&K?

    NUMBER: 0806217
    GROUP: 08 Electrical
    DATE: July 15, 2017

    NOTE: This bulletin applies to vehicles built on or before May 09, 2017 (MDH 0509XX) equipped with the Harman Kardon Premium Audio System (Sales Codes RCA).
    SYMPTOM/CONDITION:

    The customer may notice poor audio quality or one or more of the following Diagnostic Trouble
    Codes (DTCs) may also be set:

    • U200387 Message Status Lbss From Left Blind Spot Sensor Missing Message.
    • U200487 Message Status Rbss From Right Blind Spot Sensor Missing Message.
    • U200587 Message Haptic1 From Body Control Module Missing Message.Fix: flash amplifier module with latest software. WiTech required for diagnosis.

    Verify AMP software level, If software versions 3.07 or 3.09 are present it is necessary to replace the amplifier.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #92
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Jestem na kupnie Stelvio First Edition - i tam jest jakiś pośredni zestaw - nie Harmann - wczoraj tym jeździłem, zabrałem swoja muzykę na USB i powiem, że gra przyzwoicie, choć spodziewałem się nieco lepszego odbioru. Zauważyłem też za wysokie tony na przednich gwizdkach, ale tutaj lekarstwem od razu był fader - o 2 stopnie w kierunku tyłu i ogólnie zestaw do przyjęcia. W BMW F10 mam również "środkowy" zestaw audio - HiFi - no i gra czyściej i lepiej niż w Stelvio.
    Generalnie w BMW droższy Harmann Kardon również był krytykowany w serii pięć i jak kupowałem auto, wszyscy radzili brać pośredni Hi-Fi i nie dopłacać do Harmanna (tam bardziej chodziło o to, że dopłacamy, a nie ma różnicy w stosunku do tańszego zestawu, a czasem niektórzy pisali, że jest... gorszy) - czyżby sytuacja była w Alfie podobna?

  3. #93
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Byłem 2 dni temu na jeździe testowej Gulią. Auto świetne, ale ten HK 900 W niestety jest zaskakująco słaby. Aktualnie w moim A5 Sportback Bang Olufsen to inna liga, choć muszę przyznać że jest gorszy niż w poprzednim Volvo S80 (jakość dźwięku, BO ma więcej W). Mam lekkiego hopla na punkcie muzyki w aucie, więc trochę rozczarowanie. Najbardziej irytujące są dziwne trzaski w tle, jakby dźwięk odtwarzano ze zjechanej płyty gramofonowej Pojawiają się rzadko, ale jednak. To nie powinno mieć miejsca w tego typu zestawach. Jeszcze mam niecały rok do zmiany auta, ale Gulia naprawdę mnie zauroczyła i teraz jestem w kropce Świetnie że społeczność działa, może jednak coś w tej sprawie ruszy. Od stycznia rusza wsparcie dla Android Auto i Apple Carplay, więc może coś poprawią?

  4. #94
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Ostatnia poprawka oprogramowania: MV-002.009.055 oraz TV-002.009.055 trochę poprawia audio.

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Po ostatniej wizycie w ASO oczywiście reklamując HK dowiedziałem się ze są prowadzone prace nad poprawa/zmiana dźwięku w HK. Wiec musimy uzbroić się w cierpliwość. Mysle ze sprawa była by żwawiej przyspieszona gdyby społeczność posiadająca HK składała reklamacje do FCA. Problem może bylby już naprawiony

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Ostatnia poprawka oprogramowania: MV-002.009.055 oraz TV-002.009.055 trochę poprawia audio.
    Czy ta wersja oprogramowania powinna być też w AR Stelvio?

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Ostatnio miałem okazję dłużej pojeździć Giulią z HK i porównać do systemu zwykłego z subem.

    To co pierwsze mi się rzuciło to dokładniejsze ale zarazem bardziej słyszalne średnie tony. Z jednej strony dźwięk wydawał się dokładniejszy, z drugiej niestety moim zdaniem właśnie średniotonowy głośnik powoduje dudnienie w drzwiach. Zmiany jakości w wysokich tonach nie odczułem (a ja lubię wyraziste i soczyste aż na granicy przesterowania wysokie tony). Popatrzyłem na głośnik basowy w bagażniku - jest inny. Różnicy nie odczułem.

    Najgorsze jest to, że nawet w HK nie ma equalizera (w podstawowym audio w 159/Brerze jest) więc możliwości personalizacji dźwięku są niewielkie. Np. w Volvo XC40 z HK jest korektor. Dali z tym ciała niestety.

    Czy dopłaciłbym dzisiaj do HK?

    NIE

  8. #98
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Equalizer to nie jest, ale regulacja niskie/średnie/wysokie jest, sporo też w charakterystyce generowanego dźwięku zmienia opcja dźwięku przestrzennego - na tych samych ustawieniach low/mid/high odbiór jest mocno inny.

    W 159 z audio Bose też nie ma equalizera więc to samo podejście, że ma grać z grubsza tak jak producent chciał. Ja w Giulii z HK zrobiłem spory kontur żeby to jakoś chciało brzmieć, ale doopy nie urywa.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Equalizer to nie jest, ale regulacja niskie/średnie/wysokie jest,
    Czyli podstawowa regulacja, no chyba że za podstawową uznajemy wyłącznie regulację niskie/wysokie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    sporo też w charakterystyce generowanego dźwięku zmienia opcja dźwięku przestrzennego - na tych samych ustawieniach low/mid/high odbiór jest mocno inny.
    To jest raczej ustawienie opóźnienia / pogłosu a nie korekcji samego dźwięku. mnie akurat denerwowało i wyłączałem to cudo.

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    W 159 z audio Bose też nie ma equalizera więc to samo podejście, że ma grać z grubsza tak jak producent chciał. Ja w Giulii z HK zrobiłem spory kontur żeby to jakoś chciało brzmieć, ale doopy nie urywa.

    A w 159 kwestia regulacji była zależna od głośników? Zawsze myślałem że Bose to po prostu inne głośniki bez wpływu na radio.
    W podstawowym radiu jest korektor. Mam też radio z ostatnią nawigacją i tam niestety są tylko presety, nie ma możliwości indywidualnych ustawień.

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Bose w 159 to nie tylko inne głośniki ale jeszcze 2xamp, z radia wychodzi sygnał z preampa do ampa Bose oraz radio podaje sygnał sterujący, który załącza ampa Bose. Nie ma wtedy equ w radio. Niektórzy ucinają sygnał zwrotny przy radiu i wtedy radio działa normalnie (jest eq) ale podaje na ampa Bose sygnał wzmocniony (jak sądzę) i "nie wie", że jest Bose w aucie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. sprzęt audio w 166??
    Utworzone przez konradward w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory