Strona 1 z 13 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124

Temat: Sprzęt grający H/K

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie Sprzęt grający H/K

    Nie wiem czy macie takie samo wrażenie ale muza w HK w Giulii to jakaś kompletna pomyłka ( podobnie jak navi ). Skusiła mnie marka oraz całkiem rozsądna moc 900 Watt oraz ilość głośników. Myślałem ze będą grały pieknie a tu totalna porażka. Ale mysle ze sprzęt może więcej tylko sterowanie oraz zakres ustawień są przyczyna tłumienia możliwości zestawu. Mam kino domowe HK i gra pieknie. Może jakiś update softu wykrzesalby jego potencjał. Na razie porażka. Jakie sa wasze odczucia?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Myślę, że soft tu niewiele zdziała To bardziej kwestia materiałów, wygłuszenia itp. bo sam zestaw może i jest ok, chociaż głębi ten zestaw w ogóle nie ma.

    Ja swój zestaw będę reklamował, bo z lewego tweetera z drzwi jakieś trzaski dochodzą, ale to takie, że po chwili głowa zaczyna boleć.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ale jest coś spieprzone bo przecież HK nie pozwoliłoby sobie na taka porażkę. To jest policzek dla firmy. Ona napewno nie sygnowala by tego swoim logo. Coś musi być na rzeczy. A materiały i wygłuszenie jest Ok. Mam w BMW X dużo gorsze wygłuszenie oraz sprzęt o dumnej nazwie HiFi i gra tak ze można zabić . Tu jest jakoś zong. Trzeba ponarzekać do FCA

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Takie same odczucia (pomijam już, że od nowości jeden z głośników, do tego woofer po stronie kierowcy - nie działał)....
    Na giuliaforums jest opis gościa dość detaliczny, "how to adjust harman kardon system", tak w skrócie na tweetery nalepia te filcowe kółka żeby meble nie rysowały podłogi, zakleja pół woofera jakąś taśmą, a subwoofer generalnie zaleca wymienić na mocniejszy ))

    Całkiem przyjemnie grał zestaw BOSE w giulieccie veloce (lepiej niż ten HK) - zastanawiam się nad przeniesieniem SW stamtąd, bo bas był o niebo lepszy.

    Co do sygnowania logiem - dzisiaj zrobiłem awanturę w TomTomie, że ludzie na świecie patrzą przez pryzmat navi fabrycznej jakim gównem jest tomtom za 10 tys zł w Giulii i nie idzie im wytłumaczyć, że to zupełnie inna historia niż tomtom w urządzeniu dedykowanym. Ja mam wrażenie, że te firmy trochę żyją zgodnie z duchem "life is easy with eyes closed" - pani powiedziała, że "sprzedaliśmy licencję i wg tej umowy uaktualniamy mapy, ale już support i polityka nie jest po naszej stronie tylko FCA".

    Dopiero jak jej kazałem googlać jak syfną opinię robi tomtomowi [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo, to się wzięła za pisanie reklamacji i chodzenie do managerów. Może tak samo jest z HK

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Myślę, że soft tu niewiele zdziała To bardziej kwestia materiałów, wygłuszenia itp. bo sam zestaw może i jest ok, chociaż głębi ten zestaw w ogóle nie ma.

    Ja swój zestaw będę reklamował, bo z lewego tweetera z drzwi jakieś trzaski dochodzą, ale to takie, że po chwili głowa zaczyna boleć.
    reklamuj panie, im więcej reklamacji tym może ktoś się szybciej temu przyjrzy - tych Giulii się tak dużo nie sprzedaje przecież, jak nagle Harman dostanie skargi na 20% zamontowanych zestawów, to może weźmie tych leni śmierdzących z Fiata za ryj




    [update] Zrobiłem tych kilka kroków wg zaleceń z giuliaforums - ogólnie efekt bardzo poprawia doły (mimo, że bass zmniejszamy do +0) i fajnie wygładza tweetery (bo są faktycznie zbyt nachalne), jednocześnie pozwalając na dołożenie im +3 do equalizera (dodaje przejrzystości dźwięku, a odejmuje nachalności - na plus). Wadą jest brak trochę lewej strony i zbytnie przytłumienie - może za dużo głośnika zalepiłem albo zbyt grubą taśmą. Całe zabiegi wynikają z tego, że tweetery walą wprost na szybę i tego dźwięku jest zbyt dużo, a z kolei ten średni głośnik w drzwiach (nie woofer, tylko ten z napisem harman kardon) grzeje prosto w kolumnę kierownicy. Spróbuję jeszcze w wolnej chwili zastąpić taśmę kolejnym filcem albo oderwać kawałek.

    Jakby ktoś nie za bardzo stał z angielskim, kroki są następujące:

    1. wyłączamy surround (to już mocno poprawia dźwięk)
    2. bas zmniejszamy do 0 (brak niskich tonów wynika ze słabego SW, podbijanie equalizerem zwiększa tylko dudnienie)
    3. na tweetery pod szybą nalepiamy filce od mebli (takie kółka żeby nie krzesła nie rysowały podłogi), uprzednio je przylepiając do nadgarstka żeby zmniejszyć siłę kleju (nie jest potrzebna ogromna, a może będziecie chcieli zdjąć)
    4. po zaklejeniu ustawiamy wysokie na +3
    5. zaklejamy do połowy średni głośnik w drzwiach kierowcy (ten srebrny z napisem HK) zwykłą przeźroczystą taśmą klejącą (on zakleił streczem ale mnie się nie chciał trzymać za bardzo) - zaklejamy lewą połowę (napis Harman) i taśmę przycinamy dookoła żyletką.
    6. ustawiamy średnie na +2
    7. balance L/P zostawiamy na środku, balance P/T cofamy 2-3 kliki nad podłokietnik.

    Tyle... większość jest zadowolona. Hotel California brzmi o wiele ładniej, słychać w końcu gitarę basową, nie atakują nas piski, bas nie dudni. Trochę brakuje lewej strony, ale jest trochę lepiej
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 13-09-2017 o 21:03

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar arljazz
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Giulietta 1.4TB 120KM
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    ...
    Jakby ktoś nie za bardzo stał z angielskim, kroki są następujące:

    1. wyłączamy surround (to już mocno poprawia dźwięk)
    2. bas zmniejszamy do 0 (brak niskich tonów wynika ze słabego SW, podbijanie equalizerem zwiększa tylko dudnienie)
    3. na tweetery pod szybą nalepiamy filce od mebli (takie kółka żeby nie krzesła nie rysowały podłogi), uprzednio je przylepiając do nadgarstka żeby zmniejszyć siłę kleju (nie jest potrzebna ogromna, a może będziecie chcieli zdjąć)
    4. po zaklejeniu ustawiamy wysokie na +3
    5. zaklejamy do połowy średni głośnik w drzwiach kierowcy (ten srebrny z napisem HK) zwykłą przeźroczystą taśmą klejącą (on zakleił streczem ale mnie się nie chciał trzymać za bardzo) - zaklejamy lewą połowę (napis Harman) i taśmę przycinamy dookoła żyletką.
    6. ustawiamy średnie na +2
    7. balance L/P zostawiamy na środku, balance P/T cofamy 2-3 kliki nad podłokietnik.

    ...
    Ja pier.... Samochód za 200tys, do tego dodatkowo płatny system audio sygnowany przez naprawdę porządną marką i żeby to grało trzeba zaklejać głośniki filcem i taśmą....
    Pozdrawiam
    Arljazz
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120KM
    Mercedes C43 AMG
    ex. Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive, 75 TS Czerwona i Czarna Limited Edition
    ex. Lancia Ypsilon 1.3 JTDM, Lybra SW 2.4JTD, Phedra 2.0 JTD
    ex. Fiat Punto HGT, Marea Weekend 2.0 20V

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Tak szczerze to od kiedy harman/kardon jest jakas prestiżową marką? przecież to jest budżetówka marketowa, na poziomie yamaha/onkyo/denon/pioneer
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dla koneserów muzyki jest filharmonia i kilka sal koncertowych a nie Torwar i samochód. Na trzech metrach kwadratowych nie da się osiągnąć super dźwięku przestrzennego tak jak nie da się oglądać TV w telewizorze 60 calowym w 15 metrach kwadratowych.
    Nie przesadzajcie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Cytat Napisał arljazz Zobacz post
    ja pier.... Samochód za 200tys, do tego dodatkowo płatny system audio sygnowany przez naprawdę porządną marką i żeby to grało trzeba zaklejać głośniki filcem i taśmą....
    +1

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dla koneserów muzyki jest filharmonia i kilka sal koncertowych a nie Torwar i samochód. Na trzech metrach kwadratowych nie da się osiągnąć super dźwięku przestrzennego tak jak nie da się oglądać TV w telewizorze 60 calowym w 15 metrach kwadratowych.
    Nie przesadzajcie.

    Gdyby Giulę traktować jak zwykłe wozidło typu VW, czy Toyota, to masz rację. Ale skoro marka prendeduje do produktu premium, to takie audio - za dopłatą, jest nieporozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 15-09-2017 o 17:08

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Volvo ma na ten temat inne zdanie jak wsiadasz do xc90 nagle odkrywasz w sobie konesera muzyki. Jak wsiadasz do giulii odkrywasz najwyżej ze głośnik nie działa albo ze wysokie tony drażnią Ci psa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Takie same odczucia (pomijam już, że od nowości jeden z głośników, do tego woofer po stronie kierowcy - nie działał)....
    Na giuliaforums jest opis gościa dość detaliczny, "how to adjust harman kardon system", tak w skrócie na tweetery nalepia te filcowe kółka żeby meble nie rysowały podłogi, zakleja pół woofera jakąś taśmą, a subwoofer generalnie zaleca wymienić na mocniejszy ))

    Całkiem przyjemnie grał zestaw BOSE w giulieccie veloce (lepiej niż ten HK) - zastanawiam się nad przeniesieniem SW stamtąd, bo bas był o niebo lepszy.

    Co do sygnowania logiem - dzisiaj zrobiłem awanturę w TomTomie, że ludzie na świecie patrzą przez pryzmat navi fabrycznej jakim gównem jest tomtom za 10 tys zł w Giulii i nie idzie im wytłumaczyć, że to zupełnie inna historia niż tomtom w urządzeniu dedykowanym. Ja mam wrażenie, że te firmy trochę żyją zgodnie z duchem "life is easy with eyes closed" - pani powiedziała, że "sprzedaliśmy licencję i wg tej umowy uaktualniamy mapy, ale już support i polityka nie jest po naszej stronie tylko FCA".

    Dopiero jak jej kazałem googlać jak syfną opinię robi tomtomowi [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo, to się wzięła za pisanie reklamacji i chodzenie do managerów. Może tak samo jest z HK

    - - - Updated - - -



    reklamuj panie, im więcej reklamacji tym może ktoś się szybciej temu przyjrzy - tych Giulii się tak dużo nie sprzedaje przecież, jak nagle Harman dostanie skargi na 20% zamontowanych zestawów, to może weźmie tych leni śmierdzących z Fiata za ryj




    [update] Zrobiłem tych kilka kroków wg zaleceń z giuliaforums - ogólnie efekt bardzo poprawia doły (mimo, że bass zmniejszamy do +0) i fajnie wygładza tweetery (bo są faktycznie zbyt nachalne), jednocześnie pozwalając na dołożenie im +3 do equalizera (dodaje przejrzystości dźwięku, a odejmuje nachalności - na plus). Wadą jest brak trochę lewej strony i zbytnie przytłumienie - może za dużo głośnika zalepiłem albo zbyt grubą taśmą. Całe zabiegi wynikają z tego, że tweetery walą wprost na szybę i tego dźwięku jest zbyt dużo, a z kolei ten średni głośnik w drzwiach (nie woofer, tylko ten z napisem harman kardon) grzeje prosto w kolumnę kierownicy. Spróbuję jeszcze w wolnej chwili zastąpić taśmę kolejnym filcem albo oderwać kawałek.

    Jakby ktoś nie za bardzo stał z angielskim, kroki są następujące:

    1. wyłączamy surround (to już mocno poprawia dźwięk)
    2. bas zmniejszamy do 0 (brak niskich tonów wynika ze słabego SW, podbijanie equalizerem zwiększa tylko dudnienie)
    3. na tweetery pod szybą nalepiamy filce od mebli (takie kółka żeby nie krzesła nie rysowały podłogi), uprzednio je przylepiając do nadgarstka żeby zmniejszyć siłę kleju (nie jest potrzebna ogromna, a może będziecie chcieli zdjąć)
    4. po zaklejeniu ustawiamy wysokie na +3
    5. zaklejamy do połowy średni głośnik w drzwiach kierowcy (ten srebrny z napisem HK) zwykłą przeźroczystą taśmą klejącą (on zakleił streczem ale mnie się nie chciał trzymać za bardzo) - zaklejamy lewą połowę (napis Harman) i taśmę przycinamy dookoła żyletką.
    6. ustawiamy średnie na +2
    7. balance L/P zostawiamy na środku, balance P/T cofamy 2-3 kliki nad podłokietnik.

    Tyle... większość jest zadowolona. Hotel California brzmi o wiele ładniej, słychać w końcu gitarę basową, nie atakują nas piski, bas nie dudni. Trochę brakuje lewej strony, ale jest trochę lepiej
    jezusmaria, auto za dwieście tysięcy a kombinacje jak w szopie, żeby muza porządnie w nim zagrała.....
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 20-09-2017 o 11:28 Powód: Dublowanie cytatu.

Podobne wątki

  1. sprzęt audio w 166??
    Utworzone przez konradward w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory