Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kodowanie Giulii

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie Kodowanie Giulii

    Czy znacie może kogoś kto się zna i praktykuje kodowanie samochodów AR? Mysle ze taka osoba mogłaby nam rozwiązać kilka trapiących nas bolączek. Znacie takiego magika z kompem i doświadczeniem?? A może jakaś zaprzyjaźniona dusza z ASO która ma dojście i wiedzę a która z chęcią poprawi co nieco po fabryce i mądrych głowach z Italii?? Oczywiście odpłatnie . Osób kodujących VAG jest na pęczki a co z systemem w AR?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Vag czy BMW mają latwo dostępne programy do kodowania/programowania sterowników, sporo dokumentacji itd. Nie słyszałem o podobnych programach w grupie fiata.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ale jakiś soft jest i musi ktoś pisać do niego aktualizacje. Wiec pewnie jacyś spece są

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Zależy co ma być kodowane, ale wg. mnie nie powinno być problemu, czy to Włoszka, Niemka czy Japonka. Jeździłem ze swoją hondą do ludzi, którzy nie mieli z nią do czynienia i robili co chciałem, kwestia ogarnięcia kodowania. Wg mnie start stop w zależności od programu nie powinien być problemem, gorzej z innymi rzeczami, ale to tylko moje gdybanie.
    Mam zamiar wybrać się gdzieś żeby mi wyłączyli start-stop i otworzyli przepustnice na Dynamic mode.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Jak coś podłączam się do akcji. Tez zależy mi żeby na dynamiku ryczał głośniej bo jak przy przełączaniu zmienia ustawienia to można tym sterować. A i zależy mi na tym lusterku po stronie pasażera które przy wstecznym opuszcza się. Moje pobożne życzenie również, żeby może zwiększyli zakres regulacji HK żeby można było cos ustawić i muza popłynęła jak przystało na HK . Fajnie byłoby mieć również info miedzy zegarami o chwilowym zużyciu a nie jakiś pasek jak za czasów old BMW.
    Mozna by poprawić również sterowanie skrzynia. W BMW gdzie jest taka sama ZFoska, aby przełączyć z biegu R na D wystarczy raz klepnąć joystick do siebie w Giulii klepnięcie raz przełącza na N a dopiero dwa na D. Wiem można od razu prawa łopatka przy kierownicy ale z przyzwyczajenia sięgam do lewarka .
    Klima. Żeby się nie uruchamiała po każdym zejściu z temperatura na LOW tylko wtedy kiedy sami ja uruchomimy.
    Super było by tez gdybyśmy mogli przelaczac kontakty w telefonie ewentualnie ostatnich rozmówców pokrętłem na kierownicy a nie tylko na konsoli koło lewarka.
    Fajne byłoby tez jeżeli chodzi o telefon ze jak go aktywujemy słuchawka na kierownicy to po zakończonej roznowie ta słuchawka przechodzili do ostatniej funkcji przed.
    Wiem ze tego dużo ale może ............
    Więcej życzeń jak mi się coś przypomni
    Trzymam kciuki

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Niezły koncert życzeń - szczególnie z tym chwilowym spalaniem nie wiem kto Ci ogarnie grafikę na wyświetlaczu, a tak w ogóle, to chwilowe jest na trybie N.

    Mi np. brakuje jakiejkolwiek informacji o czasie podróży lub informacjach jak okrążenie, przyspieszenie itp w trybie torowym, a widziałem to w Giulieccie. Ogólnie nie zwracałbym uwagi na te pierdoły, bo jak wsiadłem do Q to patrzyłem tylko przed siebie i na obrotomierz, ale nie obraziłbym się gdyby miała takie bajery.

    Przełączanie na D działa od razu jak przytrzymasz przycisk z tyłu drążka. Zakres regulacji audio też myślę, że mało możliwe. Klima i telefon może jeszcze da radę, ale to już myślę wyższa szkoła. Sam poproszę o kod jak go zgrają, może coś wynajdę.
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 13-09-2017 o 23:12

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Hahahaha. Otworzyłeś puszkę pandory .......

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Zależy co ma być kodowane, ale wg. mnie nie powinno być problemu, czy to Włoszka, Niemka czy Japonka.
    Przecież to jest kluczowa sprawa – po pierwsze jak został napisany sterownik, po drugie jak dostać się do parametrów konfiguracyjnych. Np. BMW ma bardzo dużo ukrytych parametrów w sterownikach, które można modyfikować. Są one nieźle opisane i udokumentowane.

    To nie jest tak, że siada sobie jakiś "komputerowiec" klika i ma gotowe rozwiązanie. Sterowniki nie mają otwartej dokumentacji, nie wiadomo jakie są protokoły komunikacyjne itd.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dlatego potrzebny jest ktoś kto już to robił w produktach FCA. Ale trzymam kciuki za tego "komputerowca"

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Dlatego potrzebny jest ktoś kto już to robił w produktach FCA. Ale trzymam kciuki za tego "komputerowca"
    [MENTION=32867]Mały[/MENTION]_777 z naszego forum to taki ambitny typ z wielką wiedzą i zapleczem. Ale to nie jest takie proste. Jahu ma rację. Jedynie pocieszające jest to, że dla Nego nie ma rzeczy niemożliwych, czasem tylko się nie opłaca

    Poza tym niektórych kwestii nie przeskoczysz bez zmian mechanicznych. Proponuję odezwać się do Pogea Racing bo oni już wiele drzwi wyważyli i mają dużo praktyki z Giulią.
    Tutaj jest np układ wydechowy do Q: http://www.pogea-racing.com/news-det...abgasanlage/0/ , który spokojnie pasuje do modyfikacji w okolice 700 KM a cena zaczyna się od 4000 Euro...!
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-09-2017 o 14:32

Podobne wątki

  1. [Giulia] Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?
    Utworzone przez treboR L w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 09-12-2021, 13:38
  2. [Giulia] Transport Giulii z fabryki do salonu
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 10:23
  3. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  4. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  5. Alfa Romeo GT felgi 19" 5x110 z Giulii QV
    Utworzone przez GTBodek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 08:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory