Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Kontrolka check engine

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkkn1ght Zobacz post
    Byłem w Carserwisie na wgraniu nowego oprogramowania sterującego silnikiem (najnowsza dostępna wersja). Generalnie nie zauważyłem żadnych większych zmian po tej aktualizacji. Zaraz po uruchomieniu silnika obroty utrzymują się na około 1450 po około 3 minutach spadają do roboczych 900. Czuć też lekkie drgania ,poszarpywanie ,ale tak było od początku. Odnośnie obrotów w serwisie twierdzą ,że to normalne i że te silniki tak mają. Też macie tak wysokie obroty po zimnym rozruchu w pozycji skrzyni na P?
    To jest standardowe zachowanie silnika przy niższej temperaturze, rozgrzewa go szybciej, żeby na zimnym nie piłować, ale że 3 minuty? W zależności od temperatury u mnie trwa do od kilku do max 30 sekund.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zmierzyłem to stoperem dokładnie wyszło 2.35 temperatura na zewnątrz 12 stopni wydaje mi się ,że coś jest nie tak po za tym obroty aż, 1450 to trochę za dużo, ciekawe jak zimą będzie to wyglądało przy ujemnych temperaturach.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja jedynie mogę napisać że również niepokoiło mnie lekkie drgania silnika na luzie, ale po wypytaniu w serwisie we Wrocławiu również usłyszałem odpowiedź że jest to kwestia wyśrubowanych norm emisji spalin i oszczędności. Tak więc "ten typ tak ma".

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    na postoju dają mniejszą dawkę paliwa i silnik ma małe obroty, w passacie B8 jak się ludzie czepiali to czasem im podnosili dawkę w kompie na jałowych obrotach

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semen Zobacz post
    Ja jedynie mogę napisać że również niepokoiło mnie lekkie drgania silnika na luzie, ale po wypytaniu w serwisie we Wrocławiu również usłyszałem odpowiedź że jest to kwestia wyśrubowanych norm emisji spalin i oszczędności. Tak więc "ten typ tak ma".
    Ok, a jakie masz obroty silnika po zimnym rozruchu gdy skrzynia jest w pozycji P?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Normalne, 900-1000 tyle że auto odebrałem na początku września i jeszcze nie byłem na przeglądzie, więc nie mam nowego oprogramowania.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Miałem 3 razy checka na paliwie shell vpower nitro 100. Jeden bak i tylko wtedy. Na 95 nie mialem takich przygód.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    odgrzebuje stary temat, tez dostalem CEL po zatankowaniu vpower racing 100 do pełna, ale blad pojawil sie nie bezpośrednio po zatankowaniu, ale po przejechaniu ok 500km i w miedzy czasie dolalem 98ke, poniewaz nie bylo w zasiegu shella.
    Po zgaszeniu silnika/auta na noc i rano jak wlaczylem zaplon to CEL i DNA niedostępne.

    Auto po remapie, przed remapa tankowałem zawsze też 100 do pełna i nie bylo problemow.

    Ktos robil jakis szerszy research??

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Sprawdź jakie masz błędy wtedy będzie można coś powiedzieć. Narazie może to być przypadek jeżeli chodzi o paliwo. Zgaś zapał parę razy i check zniknie. Ale warto sprawdzić co się stało. Raczej wątpię że chodzi o paliwo..

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał racepool Zobacz post
    Sprawdź jakie masz błędy wtedy będzie można coś powiedzieć. Narazie może to być przypadek jeżeli chodzi o paliwo. Zgaś zapał parę razy i check zniknie. Ale warto sprawdzić co się stało. Raczej wątpię że chodzi o paliwo..
    błąd miałem taki U0415 P0401. Check nie zniknal po chyba 3-4 razach zgaszenia i odpalenia. Dopiero gosc co sie podlaczyl przez obd wykasowal i byla jakas duza litania bledow. Ja torquiem nie moglem usunac, chociaz blad mi znajdowal. MESa nie posiadam.
    Jezdzilem jakies 2 tyg po remapie i nie bylo problemow, taknowalem do pelna 100 pare razy, ale pozniej dolozylem filtr powietrza mniej restrykcyjny Sprint, wiec zwiekszyla sie tez ilosc powietrza, moze cos z mieszanka sie porobilo tak czytalem ze sonda lamba moze przyswirowala, ale fakt mozna gdybac co sie stalo ;/ niedlugo zbliza sie tankowanie, wiec zobacze czy to jednorazowa akcja czy moze powtarzalne bedzie

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Pięciokrotne włączenie/wyłączenie silnika powinno skasować check engine na desce. Chyba że błąd wyskakuje znów przy odpaleniu.

Podobne wątki

  1. Alfa 156 kontrolka check engine
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 04:44
  2. [159] Have engine check(kontrolka silnika)
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:15
  3. kontrolka ABS + check engine 156 2,4 JTD 140 KM
    Utworzone przez raczex w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 18:32
  4. [159] Zgasła kontrolka 'Have Engine Check'
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:30
  5. Kontrolka ''check engine''. Auto osłabło JTD
    Utworzone przez marcopol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory