Strona 101 z 352 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1001
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    co jest bez sensu bo silnik ma 20C i nie powinien byc wylaczany. u mnie teraz i tak ss nie dziala, a ta sytuacja wylaczania sie po wyjechaniu z garazu zdazala sie w lecie jak jeszcze dzialal, jednak tak czy siek silnik byl zimny nawet pierwszej kreski na pewno nie mial bo ile mogl miec po wyjechaniu z garazu i przejechaniu 100m?

  2. #1002
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Panowie, jest guzik, ktory wylacza to ( ustrojstwo wg mnie nie potrzebne) ale trzeba z tym zyc czekam niecierpliwie na swoje spelnienie marzen a w miedzyczasie czytam co tu sie pojawia i zaczynaja mnie przerazac te " usterki " , niczym nigdy nie jezdzilem co tak sie niesamowicie prowadzi, auto bajka i te wszystkie pierdoly wkolo znikaja przy calosci. Trzeba cieszyc sie i czerpac przyjemnosc z jazdym tymi autami. Ot takie moje skromne zdanie

  3. #1003
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    A gdzie jest czujnik temperatury?
    W lusterku czy gdzieś przy silniku?
    Jak pisałem wcześniej u mnie temperatura zewnętrzna po wyjeździe z garażu spada bardzo powoli, a w praktyce pokazuje prawidłowo jak auto postoi dłuższy czas na zewnątrz.
    Natomiast po dłuższej jeździe pokazuje trochę za dużo tak o 2-3 stopnie.

  4. #1004
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Innym mankamentem moim zdaniem jest to, że temperatura pokazywana jest tylko na ekranie z "dużym" prędkościomierzem. Ja zwykle mam inny ekran (TRIP A lub B), na którym nie ma temperatury. Poza tym, powolny spadek wskazań temperatury może być zgubny. Wyjeżdżam z garażu, nie wychodząc wcześniej z domu, wskazania temperatury "z garażu", a na drodze lód. Oczywiście ostrzeżenie pokazuje się po ok. 2-3 km, co może okazać się spóźnione. Raz faktycznie (na początku eksploatacji) wyjechałem z garażu i na pierwszym rondzie były momenty, bo okazało się, że to nie mokre tylko zamarznięte (temp. pokazywała jeszcze +7). Teraz już o tym wiem więc raczej nie dam się zaskoczyć ale warto zwrócić uwagę.

  5. #1005
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    I zdaje się, że pokazuje temperaturę zewnętrzną po uruchomieniu silnika a nie na włączonym zapłonie.

  6. #1006
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Klucz to wyjazd z garażu. Ja też od razu po wyjeździe mam przez SS wyłączany silnik. Jak zaparkuje się na zewnątrz na zimnie, SS tak szybko się nie włącza
    Tak. Myślę, że brana jest pod uwagę temp zewnętrzna. Niestety ten termometr ma strasznego laga.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Panowie, jest guzik, ktory wylacza to ( ustrojstwo wg mnie nie potrzebne) ale trzeba z tym zyc czekam niecierpliwie na swoje spelnienie marzen a w miedzyczasie czytam co tu sie pojawia i zaczynaja mnie przerazac te " usterki " , niczym nigdy nie jezdzilem co tak sie niesamowicie prowadzi, auto bajka i te wszystkie pierdoly wkolo znikaja przy calosci. Trzeba cieszyc sie i czerpac przyjemnosc z jazdym tymi autami. Ot takie moje skromne zdanie
    Takie podejście to jakby akceptować zarażenie hiv podczas stosunku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Poza tym, powolny spadek wskazań temperatury może być zgubny.
    Subaru chyba nie ma takiego problemu o ile dobrze pamiętam. Jak będę jechał następnym razem to zwrócę uwagę.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #1007
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Subaru chyba nie ma takiego problemu o ile dobrze pamiętam. Jak będę jechał następnym razem to zwrócę uwagę.
    Znaczy, Subaru ma taki dobry termometr czy tak się prowadzi?

  8. #1008
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Znaczy, Subaru ma taki dobry termometr czy tak się prowadzi?
    lol prowadzi to z pewnością nie

    Chodziło mi o odświeżanie temperatury.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #1009
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Panowie, jest guzik, ktory wylacza to ( ustrojstwo wg mnie nie potrzebne) ale trzeba z tym zyc czekam niecierpliwie na swoje spelnienie marzen a w miedzyczasie czytam co tu sie pojawia i zaczynaja mnie przerazac te " usterki " , niczym nigdy nie jezdzilem co tak sie niesamowicie prowadzi, auto bajka i te wszystkie pierdoly wkolo znikaja przy calosci. Trzeba cieszyc sie i czerpac przyjemnosc z jazdym tymi autami. Ot takie moje skromne zdanie
    Nie przerażaj się większość to narzekanie dla zasady, ja mam Giulię od czerwca i mam gdzieś jak coś się nie włączy lub wyłączy. Ten samochód służy do poruszania się z dziką przyjemnością ( u mnie do tej pory nie wystąpiły problemy tu wymieniane - jak lusterka, fotele, uszczelki itp ). Ostatnio zamarzły guziczki od keyless , zamykałem pilotem i tyle. Koła mi przeskakują po mokrej kostce i mam to też gdzieś. Niczego nie docierałem poza tylnymi oponami na rondach. Nie narzekam może dlatego że nie mam gwarancji i nie mam kogo nękać że coś jest nie tak. Po mieście poruszam się 164 24v, tam to dopiero skrzypi, trzęsie się, wyje , ryczy i dopiero w tym samochodzie czuje że jadę . Jednak na autostrady wolę Giulię z tempomatem i wynalazkami które nie pozwalają zrobić z samochodem tego co chcesz. Bo przecież europejski poseł wie lepiej co tobie wolno ,a co nie.

  10. #1010
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak. Myślę, że brana jest pod uwagę temp zewnętrzna. Niestety ten termometr ma strasznego laga.

    - - - Updated - - -



    Takie podejście to jakby akceptować zarażenie hiv podczas stosunku


    - - - Updated - - -



    Subaru chyba nie ma takiego problemu o ile dobrze pamiętam. Jak będę jechał następnym razem to zwrócę uwagę.
    w sumie zyciowa sprawa dylemat z termometrem zewnetrznym w jakim czasie i odlegloci od garazu zacznie wskazywac prawidlowa temerature, czy otwieranie bagaznika pod gorke czy z górki nie obrazajac oczywiscie nikogo dla mnie to szukanie dziur tam gdzie ich nie ma...no i ogolnie strata czasu, ale kazdy ma swój i go wykorzystuje tak jak uwaza, peace

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory