Strona 105 z 354 PierwszyPierwszy ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,041 do 1,050 z 3534

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1041
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Najbardziej to się brudzi kamerka cofania
    Konkurencja już dawno rozwiązała ten problem. A my? No cóż ja już sobie wyrobiłem nawyk przetarcia jak korzystam z bagażnika. Tak samo jak nawyk wyłączania S&S. Tak samo jak ręczne kasowanie trybu B. Wiele dodatkowej uwagi wymagają nasze belle
    Bardzo dobrze, że SS nie wyłącza się ma stałe, bo wielu zapomniało by włączyć ten system pomownie. Niewielu konkurentów zresztą ma taką możliwość. Kasowanie tripu z automatu jest mega irytujące, to ja mam decydować kiedy będzie kasowany! Jak jeździłem Seatem mocno mnie to wkurzało ale co się dziwić, jak tam resetowanie Trip jest mocno utrudnione, ze względu na przycisk resetu przy samych zegarach...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1042
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Kasowanie tripu z automatu jest mega irytujące, to ja mam decydować kiedy będzie kasowany!
    Przecież tryb A nigdy się sam nie kasował a automatyczne kasowanie drugiego ustawiało się w kompie. To chyba było najlepsze rozwiązanie.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bardzo dobrze, że SS nie wyłącza się ma stałe, bo wielu zapomniało by włączyć ten system pomownie.
    Tak wiem panie ekologu. Niedźwiedzie polarne giną Samochody w ogóle nie powinny się włączać jak stężenie smogu przekracza 100% normy
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #1043
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Pierd... ta ekologie !! Jakieś starty stopy dpfy i inne badziewie , auto ma strzelać w wydech i pachnieć spalinami a nie fiolkami , ad blue jeszcze brakuje w giuli ..

  4. #1044
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    W Stelvio tez się brudzą, dodatkowo szyba boczna kierowcy łapie brud z przedniej przy włączonych wycieraczkach.
    Zaraz po zakupie zamontowałem owiewki wszystkich szyb - takie od Heko, https://e-heko.com.
    Dzięki temu nie mam problemów z brudnymi bocznymi szybami - a też można szyby sobie spokojnie uchylić przy w deszczu i przy większych prędkościach.
    Mam je też na innych moich samochodach, i dla Stelvio również są wykonane dokładnie i estetycznie. Nie mam żadnych powiązań z producentem

  5. #1045
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Samochody w ogóle nie powinny się włączać jak stężenie smogu przekracza 100% normy
    Żebyś nie wykrakał, bo panowie z różnych komisji w EU są bardzo podatni na takie sugestie, żeby uzasadnić sens swego istnienia i pobierania za to sporej kasy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #1046
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Przecież tryb A nigdy się sam nie kasował a automatyczne kasowanie drugiego ustawiało się w kompie. To chyba było najlepsze rozwiązanie.
    Tak było chyba w 156, ja i tak bym miał ustawione żeby samo się nie kasowało. W Seacie nie mogłem dojść, jak to zablokować.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak wiem panie ekologu. Niedźwiedzie polarne giną Samochody w ogóle nie powinny się włączać jak stężenie smogu przekracza 100% normy
    Dzięki za komplement ale nie uważam się za takowego. Mieszkam w mieście i chciałbym oddychać w miarę czystym powietrzem, na misiach niestety mniej mi zależy...
    Masz rację, że nie powinno używać się prywatnych samochodów spalinowych w centrach miast, jeśli stężenie smogu drastycznie przekracza normę ale u nas nikt takiego zakazu nie wprowadzi a Unia nic do tego nie ma. Dlatego dalej będzie umierać u nas w kraju kilkadziesiąt tysięcy ludzi przedwcześnie, z powodu złej jakości powietrza. Kilkanaście razy więcej niż rocznie w wypadkach drogowych...

  7. #1047
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tak było chyba w 156, ja i tak bym miał ustawione żeby samo się nie kasowało.
    No widzisz. Miałeś wybór. To samo w 159. W Giuliettcie zdaje się, że też to jest. Obie strony zadowolone. W Giulii ... nie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dzięki za komplement ale nie uważam się za takowego. Mieszkam w mieście i chciałbym oddychać w miarę czystym powietrzem
    To walcz o to żeby nie były budowane mieszkania na drodze korytarzy powietrznych i żeby sąsiad nie palił g... w piecu. Żeby nie wycinał DPF w passacie i żeby jego 1.8 nie paliło oleju. O to żeby nie wycinać bez sensu lasów. Nowoczesne samochody zostaw w spokoju.
    Kiedyś mieszkałem na Gocławiu i przejeżdżając siekierkami w pobliżu domów jednorodzinnych nie dało się oddychać stojąc na światłach przy zamkniętych szybach w nocy. To z samochodów? Wątpię. Jakoś w lato smogu nie ma a samochodów jeździ tyle samo lub nawet więcej w okresie wakacyjnym.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Masz rację, że nie powinno używać się prywatnych samochodów spalinowych w centrach miast,
    Mam nadzieję, że świecisz przykładem
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #1048
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsza awaria - odpadł korek spryskiwacza reflektora.

  9. #1049
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Klasyk Do serwisu na wymianę i po sprawie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #1050
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No widzisz. Miałeś wybór. To samo w 159. W Giuliettcie zdaje się, że też to jest. Obie strony zadowolone. W Giulii ... nie
    Od Mito zmienili ten system, w Giulietcie też się nie kasuje ale mi to odpowiada.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To walcz o to żeby nie były budowane mieszkania na drodze korytarzy powietrznych i żeby sąsiad nie palił g... w piecu. Żeby nie wycinał DPF w passacie i żeby jego 1.8 nie paliło oleju. O to żeby nie wycinać bez sensu lasów. Nowoczesne samochody zostaw w spokoju.
    Robię co mogę, zwracam uwagę każdemu debilowi co nie gasi silnika na dłuższym postoju lub gdy czuć olej z jego spalin. Niestety, nie zawsze spotykam się ze zrozumieniem Jakbyś jeździł nowym wozem o mniejszej pojemności i z pośrednim wtryskiem to może bym się mocno nie czepiał ale przy takiej chochli jak Giulia, która pali kilkanaście litrów w mieście i dzięki bezpośredniemu wtryskowi wali tlenkami azotu aż miło, ciężko nazwać ten model ekologicznym. Jeśli już musisz jeździć nim po mieście, to uruchom chociaż system SS, korona Ci z głowy nie spadnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Mam nadzieję, że świecisz przykładem
    Byś się zdziwił, w tym roku wprowadzili rowery miejskie w Płocku i zacząłem z nich aktywnie korzystać. Jak samochód nie był mi niezbędny, to do pracy jechałem rowerem, bo nie mam aż tak daleko i ... spodobało mi się. Jedzie się niewiele dłużej niż samochodem, jedyny warunek to przyzwoita pogoda

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory