Strona 11 z 354 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 3532

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #101
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja nie narzekam - żeby była jasność. Ale żeby wrócić do tematu- troszkę jestem przerażony raz ilością drobnych usterek ale i prawie zerową wiedzą. Naprawdę ciężko widzę przyszłość Alfy tym bardziej, z moich info wynika iz oferty Giulietta znika w 2019 r. a następcy raczej nie będzie przed 2020 r. Ja wiem choroby wieku dziecięcego 3-5 miesięcy ale jest na rynku ponad rok i na prawdę wtopa goni wtopę

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Darku nie miałem Ciebie personalnie na myśli tylko tych wszystkich co marudzą.....
    Drobne usterki zdarzają się pewnie każdej marce a jeśli Twoje info na temat "zniknięcia" Giulietty się potwierdzi to myślę, że tylko wpłynie to pozytywnie na wartość używanych... Co do ASO i ich wiedzy to chyba, tak przypuszczam, przez tyle lat tę wiedzę nabyli

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Porównując fora Merca, Audi i WV dochodzę do wniosku, że [notranslate]Alfa[/notranslate] wypada znacznie lepiej. Oczywiście ilość użytkowników tamtych marek jest o wiele większa, co lepiej oddaje wiarygodność statystyczną usterkowości pojazdów. Według mnie [notranslate]Alfa[/notranslate] ma słaby PIAR, którym zapracowali sobie w latach dwutysięcznych i opinia się ciągnie do dzisiaj. W mojej ocenie na podstawie praktycznego użytkowania to całkiem dobre auta. Mniej problemów niż w innych znanych markach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Semen Zobacz post
    Nie wiem czy jestem Kolumbem czy już ktoś o tym pisał, ale dziś właśnie odkryłem że Giulia ma jednak "normalne" kierunkowskazy. Przy zwykłym naciśnięciu migają tylko 3 razy natomiast jak się mocniej i zdecydowanie jednym ruchem pociągnie przełącznik (czuć przeskoczenie a'la "ząbka") to wtedy włącza się ciągły kierunkowskaz (sam odbija po wykonaniu skrętu).
    Brawo Jasiu ))

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Ładne przebiegi Marek.

    U mnie oprócz świrującego czujnika temperatury zewnętrznej zauważyłem, że nie działa, albo działa ale nie tak jak powinno ogrzewanie tylnej szyby i lusterek. Pierwszego dnia przy użyciu żadnej reakcji, drugiego po 20minutach przebłyski na tylnej szybie, na lusterkach nic się nie dzieje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jak masz problem z czujnikiem jedź na wymianę. Tamto też bym zgłosił, w końcu masz gwarancję.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Rozumiem, że też masz veloce. Jaką bene lejesz? U mnie był trzy razy check na vpower 100 oktan. To był pierwszy i ostatni bak a na 95 nigdy się check nie pojawił. 7000km


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Dokładnie o to chodzi. Trzeba lać tylko 95. Tak jest silnik skonstruowany, że nie radzi sobie z dłuższymi cyklami.

  4. #104
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ja co prawda zamówiłem nie Gulię, ale Stelvio FE, ale co do porównania różnych naszych narzekań na różnych forach - to studiując to forum (po raz drugi, bo kiedyś tu byłem mając GT) to powiem, że może [notranslate]Alfa[/notranslate] lepiej nie wygląda na tle np. BMW, ale prawda jest taka, że zazwyczaj mamy tendencję do pisania złych rzeczy niż dobrych i u nas narzekania są wszędzie. Jakby człowiek miał się sugerować forami - to nic by nie kupił, bo wszystko się jeb.e.
    Ale najlepsze jest to, że jak czytam fora anglojęzyczne np. z UK lub USA, to tam jest znacznie mniej narzekania - tam zauważyłem znacznie bardziej przyjemniejsze tematy, a awarie - jakby ich nie było, albo od problemów są serwisy a nie fora. Więc narzekanie to chyba nasz narodowy sport...
    Albo - nadal jesteśmy biednym krajem - jak już wybecalujemy furę kasy na nowe auto to nie przyjmujemy do wiadomości, że coś się może zepsuć - to siedzi w nas jeszcze chyba z lat '80 - jakie by auto się nie kupiło przechodzone z "enerefu" to był ideał - a dopiero teraz nowe!

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał szopp Zobacz post
    Porównując fora Merca, Audi i WV dochodzę do wniosku, że [notranslate]Alfa[/notranslate] wypada znacznie lepiej. Oczywiście ilość użytkowników tamtych marek jest o wiele większa, co lepiej oddaje wiarygodność statystyczną usterkowości pojazdów. Według mnie [notranslate]Alfa[/notranslate] ma słaby PIAR, którym zapracowali sobie w latach dwutysięcznych i opinia się ciągnie do dzisiaj. W mojej ocenie na podstawie praktycznego użytkowania to całkiem dobre auta. Mniej problemów niż w innych znanych markach.

    - - - Updated - - -



    Brawo Jasiu ))

    - - - Updated - - -


    Jak masz problem z czujnikiem jedź na wymianę. Tamto też bym zgłosił, w końcu masz gwarancję.

    - - - Updated - - -


    Dokładnie o to chodzi. Trzeba lać tylko 95. Tak jest silnik skonstruowany, że nie radzi sobie z dłuższymi cyklami.
    Ciekawe, gdyz od dilera uslyszalem, ze do Twinair 280 KM mam lac tylko 98 - rzekomo zalecenie producenta.

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Ciekawe, gdyz od dilera uslyszalem, ze do Twinair 280 KM mam lac tylko 98 - rzekomo zalecenie producenta.
    Sprawdź w instrukcji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  7. #107
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Znowu diler lepiej wie niż producent.

  8. #108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    ktoś zauważył jakieś różnice w pracy silnika lejąc 95 a np Verve czy inne "premium" mieszanki?

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    ktoś zauważył jakieś różnice w pracy silnika lejąc 95 a np Verve czy inne "premium" mieszanki?
    Brak... Leje teraz cały czas 95 i chodzi super.

  10. #110
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    ktoś zauważył jakieś różnice w pracy silnika lejąc 95 a np Verve czy inne "premium" mieszanki?
    U mnie była. 3 razy check engine na v power nitro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory