Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1191
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ok. Widać nie tylko ja się mało znam, bo nikt tutaj tego swietnego oleju nie poleca.
    Bo nie mają w sprzedaży

  2. #1192
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - jeśli możesz się podzielić informacją to jak serwis odniósł się do porysowanych tylnych tarcz?

  3. #1193
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    takie pytanie, to nie usterka ani wada, ale chcialbym zapytac czy w Waszych nowych autach po przejechaniu pierwszych km tez taki smród byl z rozgrzanego auta? Wiem, ze wszystko jest jeszcze swieze. Kolejna rzecz wczoraj pierwszy raz przejechalem sie swoim autem, (ok 120 km zrobione) po powrocie dokladnie ogladalem auto po jezdzie i pojawily sie pierwsze odpryski na zderzaku i na plastikowej dokladce progu ;/ od jakis kamieni pewnie, lakier jest strasznie delikatny, zwazywszy ze to competizione red za ktory sporo bylo doplaty zaczelo mnie to bolec i szukam jakiegos rozwiazania bo to dopiero pierwsze km...Mysle zeby okleic najbardziej wrazliwe miejsca bezbarwna folia.

  4. #1194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Na zewnątrz ten zapach?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #1195
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Na zewnątrz ten zapach?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    tak na zewnatrz, troche bylo hamowane, ale wiem jaki zapach maja hamulce, a to cos innego, moze " pierwsze zlapanie temperatury" , po ok 40 km w trybie manualnym i Dynamic troche mocniej pojechalem, ale tylko przyspieszajac do ok 4 tys i przebicie kolejnych biegow w góre zeby sobie spokojnie zszedl z obrotow i tak pare razy. Auto jest niesamowite, wrocilem wczoraj z Holandii spiac tylko 2,5 h na dobe i wpadlem na pomysl zeby sie odstresowac i wkoncu przejechac autem ( byla ok 22 godzina ) auto jest niesamowite, jak to skreca i przyspiesza bajka, dzwiek dopiero fajny sie wydobywa z auta przy obciazeniu, przyspieszaniu i te szarpniecia przy zmianie biegow, ryj sam sie smial
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 07-02-2019 o 12:55

  6. #1196
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Też tak miałem przez pierwsze 3 tysiące km. Szczególnie po ostrej jeździe. Charakterystyczne wypalanie katalizatora.

  7. #1197
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Dokładnie

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #1198
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Też tak miałem przez pierwsze 3 tysiące km. Szczególnie po ostrej jeździe. Charakterystyczne wypalanie katalizatora.
    dzieki za odp, mialem juz szukac czy jakis waz nie dotyka najgoretszych elementow.

  9. #1199
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - jeśli możesz się podzielić informacją to jak serwis odniósł się do porysowanych tylnych tarcz?
    oglądnąłem sobie przed salonem kilka sztuk Giulii/Stelvio demówek, to co zobaczyłem (również na przednich tarczach) było znacznie gorsze niż u mnie. Do tego na serwisie rzuciłem okiem na kilka innych aut, 1 Giulię, jakieś Jeepy, też porysowane. Oczywiście jest to na liście zgłoszeń jak wjeżdżałem na serwis, mechanik powiedział że szkoda rozbierać, mistrz też ale dał mi wybór. Niestety czas mnie cisnął - siedziałem w ASO od 6 rano do 12tej a miałem pilną robotę na wczoraj, więc powiedziałem żeby olali, jest zgłoszone niech napiszą że wg nich jest OK - w razie większych problemów w przyszłości będzie ślad że zgłaszałem a ASO uznało że jest OK i nic z tym nie robiło.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1200
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Też tak miałem przez pierwsze 3 tysiące km
    Ja mam do dzisiaj - 17 tys. Co do odprysków, to przez cały przebieg miałem dwa wielkości może 0,1 - 0,2 mm. Takie małe, że zamalowałem je takim markerem z farbą (mam czarne auto) i żadnego śladu, sam nie mogę znaleźć.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory