Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1351
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie maja tych 2 elementow w innym aso gdzies obok ciebie?
    ASO mam 100 m od siebie, ale ponoć trzeba po 10 szt. zamawiać :/

  2. #1352
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał ward Zobacz post
    Dzięki za podpowiedź. Pojechałem dzisiaj do Dukiewicza w Warszawie, żeby zrobić update. Zapytali co mi nie działa: wyłączenie autoplay radia, brak wyłączenia składanych lusterek i brak wyłączenia cofania fotela. Wzięli na warsztat, po 15 min, powiedzieli że update niczego nie zmieni dlatego go nie wgrają. Zapytałem czy poprostu nie mogą go wgrać jak już przyjechałem. Odpowiedź: Nie, nie możemy. Robimy update tylko jak coś nie działa.. Słabe to. Wolę sam nie wgrywać bo jak coś się wysypie to będę miał większy problem. Jak masz komputer lub telefon ze starym softem to na siłę cię zmuszają do updatów. Tutaj odmawiają ci update`u - dziwne.
    byłem w Łodzi (w Starowej), u Zasady,
    pytałem o soft z easy entry (alfa z 2016)
    otrzymałem informację, że w nowszych autach jest radio z innym hardwarem i prawdopodobnie aktualizacja softu na starszym radio nie pomoże, żeby np. dograć wyłączenie odjeżdzania foteli, które jest w standardzie (spróbują, ale nie obiecują) - jeszcze nie znam efektu, latam pomidorowym jeepem ;-)

  3. #1353
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Ależ to proste, lepiej nie ruszać jak coś działa bo się wysypie. Czy oni nie mogą dać tym informatykom odpowiedzialnym za oprogramowanie samochodu tych Giulii do jazdy? Niech sobie każdy wgrywa komplet softu i sprawdza na sobie - potem będą mieli większe parcie na sprawdzanie i usuwanie błędów. Tylko, że to kosztuje a testowanie na Klientach FCA nie nie kosztuje, jak im się wydaje. Nie wiem czy to bardziej mentalność włoska czy może amerykańska.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #1354
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    byłem w Łodzi (w Starowej), u Zasady,
    pytałem o soft z easy entry (alfa z 2016)
    otrzymałem informację, że w nowszych autach jest radio z innym hardwarem i prawdopodobnie aktualizacja softu na starszym radio nie pomoże, żeby np. dograć wyłączenie odjeżdzania foteli, które jest w standardzie (spróbują, ale nie obiecują) - jeszcze nie znam efektu, latam pomidorowym jeepem ;-)
    polecam przeczytać moją historię:
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul..._stacyjki.html
    firmware radia nie pomoże, to jest gdzie indziej aktywowane, ale ani w Witechu ani w MES tego nie ma. może ktoś kiedyś wyczai i dojdzie np do MESa? Wspominałem o tym koledze autora MESa, miał mu przekazać z listą 6 innych życzeń dla Giulii/Stelvio
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1355
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Moja Giulia już 3 tydzień stoi w serwisie. Powód: Cichutkie metaliczne stukanie na wolnych obrotach. Pierwszy strzał to multiair/łańcuch rozrządu. FCA kazało wymienić rozrząd. Pudło - po wymianie nic się nie zmieniło. Drugie podejrzenie - panewka. W poniedziałek mają ściągnąć miskę i je sprawdzić. Jak diagnoza będzie trafna to wymiana silnika -.-

  6. #1356
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Na zimnym czy ciepłym?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #1357
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Jaki masz przebieg ? Ja bym sobie nie dał rozbierać silnika bo szansa na panewkę jest żadna, to nie Twinspark


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1358
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Na zimnym czy ciepłym?
    Na każdym.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jaki masz przebieg ? Ja bym sobie nie dał rozbierać silnika bo szansa na panewkę jest żadna, to nie Twinspark


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    26,5 tys.

  9. #1359
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Na każdym.

    - - - Updated - - -


    26,5 tys.
    ty masz auto praktycznie z tego samego batcha co ja, updatuj prosze. u mnie narazie 16tys km. kiedy ci sie pojawily te odglosy? nasilaly sie z czasem? masz nagranie o co dokladnie chodzi?

  10. #1360
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ty masz auto praktycznie z tego samego batcha co ja, updatuj prosze. u mnie narazie 16tys km. kiedy ci sie pojawily te odglosy? nasilaly sie z czasem? masz nagranie o co dokladnie chodzi?
    Wydaje mi się, że około 25k. Ogólnie są słabo słyszalne. Ale bardzo dobrze je słychać jak się jest w zamkniętym pomieszczeniu. Ja to usłyszałem jak przejeżdżałem przez bramę zakładu i miałem otwartą szybę. Wróciłem do Polski na wymianę oleju i zgłosiłem to przy okazji w ASO. Z tego co mi mówili, to na serwisie nic nie słyszeli, ale jak wyjechali na pole już usłyszeli i auto zostało u nich. Nie mam nagrania. I szybko to zgłosiłem to nie wiem czy by się nasiliło. Bedę updatował. Najbardziej wkurza to, że płacę za sportowe auto a teraz jeżdze Jeepem Renagatem 1.3 -.-

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory