Strona 52 z 354 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #511
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To ja również dodam swoje 3 grosze w tym temacie. [MENTION=73165]azar[/MENTION], takie relacje są możliwe również w polskich ASO, choć pewnie nie w każdym. To jest kwestia wzajemnego zaufania, a nie komuna, czy patologia. Sam kiedyś dostałem prywatną komórkę do kierownika zaprzyjaźnionego serwisu, bo mój wtedy nie miał szybkiego terminu, żeby mnie przyjąć i w ten sposób od 11 lat jestem ich stałym klientem. Przed wizytą w ASO dzwonię do kierownika i wyjaśniam problem, uzgadniamy najbliższy wolny termin, zostawiam moją Alfę, biorę zastępcze za free i czekam na telefon, kiedy mam przyjechać po odbiór. Gdy po oględzinach wyjdą jakieś dodatkowe koszty/wymiany wspólnie ustalamy sposób postępowania, zakupów części do wymiany, itp. Odbieram auto, dostaję fakturę na przelew z 14-dniowym terminem płatności, którą i tak płacę na drugi dzień i w taki sposób zostawiam u nich auto nawet na wymianę olejów, filtrów, przegląd klimy, itp.

    Kiedyś zapytałem kierownika serwisu, czy nie mają już dość wizyt takiego klienta, który przyjeżdża do ASO z każdą pierdołą w prawie 10-letnim aucie? I co usłyszałem w odpowiedzi? Panie Krzysztofie, czemu mamy mieć dosyć, w końcu my z tego żyjemy Tak więc to jest kwestia wzajemnego zaufania. Przez ponad 10 lat nie wpakowali mnie na żadną miną, sami proponują optymalne rozwiązania (np. wymiana jednej zużytej świecy żarowej po 120 tys km, a nie wszystkich, do dzisiaj wymieniłem dwie, a dwie pozostałe są nadal oryginalne przy prawie 200 tys. nalotu). Nie naciągają mnie na wymiany innych elementów, jeżeli nie są pewni, że wymiana tego konkretnego elementu rozwiąże problem (np. kod błędu wskazywał na awarię przepływomierza, a ja nadal mam oryginalny przepływomierz). Właśnie w taki sposób buduje się relacje z klientem, które procentują latami. Mnie się po prostu nawet nie chce szukać tańszego serwisu, który wymieni mi olej 100 zł taniej. Parę lat temu (jak jeszcze nie było Giulii i Stelvio) powiedziałem im, że chętnie zmieniłbym auto na nowe, ale nie chce mi się zmieniać serwisu

    P.S. Nigdy nie dostałem darmowej kawy w tym serwisie, bo nie zdążyłbym jej wypić. Spędzam tam 2 x po 10 minut, żeby zostawić i odebrać auto, a cała reszta jest uzgadniania na telefon. Do dzisiaj jestem z kierownikiem na Pan, a nie na Ty.
    Zogda
    Takie podejście jest wzorowe. Zarówno z twojej strony bo nie trujesz nie chodzisz nie zglądasz nie chcesz gadać od razu z kierownikiem, właścicielem itp, nie spoufalasz się na siłę aby potem odnieść korzyść. Ze strony kierownika, że ON SAM dał ci telefon i sam chciał pomóc w ustaleniu terminu. Jak przeczytałem do napraw też podchodzą profesjonalnie. I to procentuje To powinien być standard. Czy możesz napisać które to ASO?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #512
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Zogda
    Takie podejście jest wzorowe. Zarówno z twojej strony bo nie trujesz nie chodzisz nie zglądasz nie chcesz gadać od razu z kierownikiem, właścicielem itp, nie spoufalasz się na siłę aby potem odnieść korzyść. Ze strony kierownika, że ON SAM dał ci telefon i sam chciał pomóc w ustaleniu terminu. Jak przeczytałem do napraw też podchodzą profesjonalnie. I to procentuje To powinien być standard. Czy możesz napisać które to ASO?
    Nie pisałem tego po to, żeby im robić reklamę, tylko żeby pokazać, że u nas też może być "normalnie". Ludzie na Śląsku i w okolicach wiedzą, który to serwis. To mała rodzinna firma, w której brat kierownika serwisu prowadzi salon Fiata, ale serwis ma autoryzację ASO na Alfę Romeo od lat 90-tych i na parkingu serwisu zawsze stoi więcej Alf, niż Fiatów
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #513
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie pisałem tego po to, żeby im robić reklamę, tylko żeby pokazać, że u nas też może być "normalnie". Ludzie na Śląsku i w okolicach wiedzą, który to serwis. To mała rodzinna firma, w której brat kierownika serwisu prowadzi salon Fiata, ale serwis ma autoryzację ASO na Alfę Romeo od lat 90-tych i na parkingu serwisu zawsze stoi więcej Alf, niż Fiatów
    No ale reklamę zrobiłeś i to dobrą Nie rozumiem dlaczego nie wskazywać i doceniać kogoś kto robi coś dobrze.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #514
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No ale reklamę zrobiłeś i to dobrą Nie rozumiem dlaczego nie wskazywać i doceniać kogoś kto robi coś dobrze.
    A po co mi to? Żeby mieć dłuższe terminy na wizytę? Kto będzie chciał, to i tak znajdzie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #515
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja stoję cały czas w serwisie, Bluetooth złe działa i trwa diagnoza
    Powiedzcie proszę jaki macie numer oprogramowania u siebie - Stelvio 2017, ja mam 002.009.043
    Mechanicy mówili, ze jest nowe oprogramowanie wygrywali 5 h a ja ciagle to samo widzie


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #516
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ja stoję cały czas w serwisie, Bluetooth złe działa i trwa diagnoza
    Powiedzcie proszę jaki macie numer oprogramowania u siebie - Stelvio 2017, ja mam 002.009.043
    Mechanicy mówili, ze jest nowe oprogramowanie wygrywali 5 h a ja ciagle to samo widzie


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    5h to CI pewnie aktualiizowali mapy a to nic nie ma wspólnego z aktualizacją infotainmentu. jest wersja dużo nowsza która poprawia bluetooth, numer chyba 002.009.055 czy coś w ten deseń. wez ich zrugaj zeby się dowiedzieli jak się wgrywa update infotainmentu. z tym ogolnie jest problem - w Bielsku też nie wiedzą jak moją 2018 059.xxx.xxx zupdatować do obecnej 072.xxx.xxx, jest założony ticket i mają się dowiadywać przez dział TESEO
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #517
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ja stoję cały czas w serwisie, Bluetooth złe działa i trwa diagnoza
    Powiedzcie proszę jaki macie numer oprogramowania u siebie - Stelvio 2017, ja mam 002.009.043
    Mechanicy mówili, ze jest nowe oprogramowanie wygrywali 5 h a ja ciagle to samo widzie


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    5h to CI pewnie aktualiizowali mapy a to nic nie ma wspólnego z aktualizacją infotainmentu. jest wersja dużo nowsza która poprawia bluetooth, numer chyba 002.009.055 czy coś w ten deseń. wez ich zrugaj zeby się dowiedzieli jak się wgrywa update infotainmentu. z tym ogolnie jest problem - w Bielsku też nie wiedzą jak moją 2018 059.xxx.xxx zupdatować do obecnej 072.xxx.xxx, jest założony ticket i mają się dowiadywać przez dział TESEO
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #518
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ja stoję cały czas w serwisie, Bluetooth złe działa i trwa diagnoza
    Powiedzcie proszę jaki macie numer oprogramowania u siebie - Stelvio 2017, ja mam 002.009.043
    Mechanicy mówili, ze jest nowe oprogramowanie wygrywali 5 h a ja ciagle to samo widzie


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    A cóż to za serwis?.

  9. #519
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Byłem teraz sprawdzić Stelvio FE aktualizowane nie tak dawno

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #520
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    A cóż to za serwis?.
    Warszawa Carserwis, ogólnie jest Ok ale w tym temacie coś nie idzie, wymienili już górny panel, teraz biorą się za radio i komputer
    Może ten soft nie jest do wszystkich wersji?, pojadę dzisiaj i popytam...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory