Strona 6 z 354 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 3534

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Aktualizacja nic nie zmieniła, rozrząd brzęczy, zapłon wypada nadal.
    Nie jest to przypadkiem procedura podobna jak w VW TSI - zamiast dodawać pompę powietrza wtórnego do rozgrzania katalizatora po odpaleniu w pewnych warunkach dodawany jest dotrysk paliwa i zwiększane doładowanie na niskich obrotach. Ja tak mam w 1.4 TSI i jest to opisane w dokumentacji serwisowej. Niestety do tej pory nic nie znalazłem dla AR (może ktoś ma jakieś linki?).

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    No w bagażniku jest sauna, ale to kwestia tego, że dupka jest maksymalnie odchudzona i nie ma tam za bardzo co oddzielić wydechu od podłogi, dlatego się bardzo mocno grzeje.
    Nie przesadzacie? W każdym sedanie praktycznie bagażnik się grzeje, ja podczas dalszych wyjazdów (pojazd innej marki) otwieram "okienko" na narty i jest ok.

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co się stało ? miałeś CHOLERNE szczęście żeś żyw, a przynajmniej niepoparzony poważnie !

    Paliwo wyciekło w komorze silnika (całe???) . No cudnie po prostu.
    Na szczęście zaraz zatrzymałem się i wtedy dopiero wszystko momentalnie wyciekło w komorze silnika. Nie chce myśleć co byłoby gdybym był w trasie i jechał z "przyzwoitą" prędkością!!!
    Świetna reklama marki

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Nie jest to przypadkiem procedura podobna jak w VW TSI - zamiast dodawać pompę powietrza wtórnego do rozgrzania katalizatora po odpaleniu w pewnych warunkach dodawany jest dotrysk paliwa i zwiększane doładowanie na niskich obrotach. Ja tak mam w 1.4 TSI i jest to opisane w dokumentacji serwisowej. Niestety do tej pory nic nie znalazłem dla AR (może ktoś ma jakieś linki?).


    Nie przesadzacie? W każdym sedanie praktycznie bagażnik się grzeje, ja podczas dalszych wyjazdów (pojazd innej marki) otwieram "okienko" na narty i jest ok.
    Ponad 60st. to chyba nie przesada, plastik progu bagażnika jest tak gorący, że długo ręki na nim nie przytrzymasz.

    Od 6 lat jeżdżę sedanem i nigdy nie zwróciłem nawet uwagi na coś takiego


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #54
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej340 Zobacz post
    Na szczęście zaraz zatrzymałem się i wtedy dopiero wszystko momentalnie wyciekło w komorze silnika. Nie chce myśleć co byłoby gdybym był w trasie i jechał z "przyzwoitą" prędkością!!!
    Świetna reklama marki
    Lub rozpalił ognisko a Alfy w korku, roznosząc ogień na otaczajace wozy, oj nie wiem czy ubezpieczyciel chętnie by pokrył takie koszty, w końcu za stan techniczny auta odpowiada właściciel, z drugiej strony auto nowe, z badaniem technicznym na 3 lata .

    W wątku obok kolega burzę robił z wymianą auta włącznie z powodu jakiejś pierdołki, a tu benzyna w komorze silnika !!! - z kolektorami wydechowymi w niej, wydechem pod spodem, elektryką...
    Reklamy w tej dziedzinie ta marka to nie potrzebuje, oczywista jest jej awaryjność, ale dotąd chociaż Alfy nie starały się zabijać właściciela

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    już nie dramatyzujmy - czym się tam niby miał poparzyć? co mu silnik pracujący wpadł do kabiny na twarz?


    Parafrazując Sthura "oj jak ty mało wiesz o życiu"

    Wiesz, ja kilka pożarów aut widziałem.

    Nie no, brzęczenie głośniczka to dramat i oburzenie, a lejąca się do komory silnika benzyna to luzik i przesadne dramatyzowanie

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    18

    Domyślnie

    To jest niewiarygodne!!!
    Właśnie dzwonili z serwisu i oznajmili mi, że złączka "puściła"
    Ku... mać w samochodzie za 200 tys. po przejechaniu 5 tyś. złączka puściła!!!
    To jest karygodne i niedopuszczalne.
    Nie wiem gdzie ale ja tego tak nie zostawię.
    Poradzi ktoś gdzie się zwrócić aby komuś innemu nie wydarzyła się tragedia na drodze?

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wszędzie ale to wszędzie nagłośnić!

    I załóż oddzielny temat, bo tu zaginie zaraz pod górą nieusterek innych.

    Tu poniżej z dużym prawdopodobieństwem przyczyną była właśnie awaria układu paliwowego - czyli najprawdopodobniej właśnie połączenie jakieś. Można próbować gasić jakiś plastik itp., ale paliwo pod maską - to koniec, uciekać gdzie pieprz rośnie !
    [notranslate]Alfa[/notranslate] aspiruje aby być 'sportową marką' , no ale nie musi zaraz w tak drastyczny sposób emocji dostarczać klientom ...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170615_002.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	235530

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak zrobię

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    W temacie usterki albo według mnie wady jest bardzo miękki lakier metaliczny. Zauważyłem ze nawet jak lekko zachcieć paznokciem to wychodzi od razu nie tyle ryska co mały wgniótł. Inne lakiery w innych samochodach rysują się tez ale nie maja tych wgniotow.
    Dla mnie, człowieka który dba o samochody , trochę mnie to denerwuje. Ma czarny metalic. A jak jest u was?

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    A "wgniot" nie robi się na części z aluminium/karbonu? Aluminium jest generalnie miękkim metalem i smartfony są często z rysami na elementach aluminiowych

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    No ale karbon chyba miękki nie jest, poza tym żeby paznokciem robić wgniotki? To chyba w rtęci )

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory