Strona 14 z 354 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    Dwa tematy. Gdzieś na forum wyczytałem że przy max skręconych kołach np przy zawracaniu (przynajmniej w wersji RWD) występuje taki efekt jakbyśmy jechali przez chwile na kwadratowych kołach (przy okazji coś tam strzyka). Czy należy unikać max skręconych kół ? czy ktoś to zgłaszał w serwisie? czy idąc klasykiem ten typ ma tak mieć ?
    Druga sprawa. Nie macie problemu z mało precyzyjnymi wskazaniami poziomu paliwa/ zasięgu, zwłaszcza na rezerwie ? Przykład : zapala się rezerwa , zasięg ok 110km. Przejeżdżam ok 20 km i pokazuje zasięg 50km ...a po chwili (tj dosłownie po kolejnych 2,3 km) zasięg -- (czyli nie wiem czy zero czy ile , po prostu brak wskazania zasięgu). Mając zasięg -- (czyli chyba zero) weszło mi 54L. Czyli zostały 4 litry w zbiorniku a wskazanie zasięgu zwariowało ! Rezerwa wg instrukcji to 9L ...
    1. Ten typ tak ma - to coś związane z kątem wyprzedzenia. Przeraziłem się na początku ale już nie zwracam na to uwagi - szczególnie na mokrym jest straszny huk.
    2. Do tego też już się przyzwyczaiłem, bo jak się mocno przyciśnie, to znika zasięg (poniżej 50km do stacji) ale jak uspokoisz jazdę, to wraca do normalnego poziomu, mi potrawiło zmienić z 200km do niewidocznego, ale to przy pełnym ciśnięciu pedału. Warsawdrive siał propadandę, że coś jest nie tak z pływakiem i źle pokazuje zasięg, ale po prostu tak ma, że przelicza za szybko aktualny zasięg. W 2.0 to jeszcze nie taki problem, ale w 2.9 bak można zjeść i po 200km.

  2. #132
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    1 W sumie mam podobne uwagi ze przy manewrowaniu parkingowym koła „szuraja” po asfalcie, zmieniam właśnie opony na nie RF i ciekaw jestem czy cos sie odrobine zmieni w tej kwestii
    2 wskazania spalania to jakiś śmiech zwłaszcza w trybie n te słupki pokazują głupoty i nie maja wiele wspólnego z rzeczywistym spalaniem
    Jadę np 15 min średnie spalanie na wykresie np 8,5 a trip b z tego odcinka pokazuje powiedzmy 11

    Przebieg 10tkm bez problemów i z dużym bananem na twarzy, szczerze polecam to auto każdemu nie alfiscie, bo alfistom chyba nie trzeba


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #133
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    1 W sumie mam podobne uwagi ze przy manewrowaniu parkingowym koła „szuraja” po asfalcie, zmieniam właśnie opony na nie RF i ciekaw jestem czy cos sie odrobine zmieni w tej kwestii
    2 wskazania spalania to jakiś śmiech zwłaszcza w trybie n te słupki pokazują głupoty i nie maja wiele wspólnego z rzeczywistym spalaniem
    Jadę np 15 min średnie spalanie na wykresie np 8,5 a trip b z tego odcinka pokazuje powiedzmy 11

    Przebieg 10tkm bez problemów i z dużym bananem na twarzy, szczerze polecam to auto każdemu nie alfiscie, bo alfistom chyba nie trzeba


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kupiłeś coś do lepienia gumy czy będziesz dzwonił po pomoc?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #134
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Jak spray nie wystarczy to pomoc ale ile razy łapiesz kapcia? Bo ja raz na kilka lat


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    No wiadomo wlasnie z tego powodu rezygnuję z RF. W slk mam kompresorek i lepigum w płynie, przełożę to do giulii bo nią cześciej jeżdżę i będę spokojniejszy.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    2 wskazania spalania to jakiś śmiech zwłaszcza w trybie n te słupki pokazują głupoty i nie maja wiele wspólnego z rzeczywistym spalaniem
    Jadę np 15 min średnie spalanie na wykresie np 8,5 a trip b z tego odcinka pokazuje powiedzmy 11
    Dokładnie, też wyadaje mi się że to jakiś babol i słupek pokazuje co innego niż średnie zużycie paliwa z danej minuty. Tylko ten po prawej wskazujący chwilowe zużycie jest poprawny.
    Równierz nie ejstem pewien co pokazuje pozioma przerywana linia - pewnie w założeniu średnie spalanie z 10 słupków.

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    1 W sumie mam podobne uwagi ze przy manewrowaniu parkingowym koła „szuraja” po asfalcie, zmieniam właśnie opony na nie RF i ciekaw jestem czy cos sie odrobine zmieni w tej kwestii
    2 wskazania spalania to jakiś śmiech zwłaszcza w trybie n te słupki pokazują głupoty i nie maja wiele wspólnego z rzeczywistym spalaniem
    Jadę np 15 min średnie spalanie na wykresie np 8,5 a trip b z tego odcinka pokazuje powiedzmy 11

    Przebieg 10tkm bez problemów i z dużym bananem na twarzy, szczerze polecam to auto każdemu nie alfiscie, bo alfistom chyba nie trzeba


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    1. Chyba nie zniknie po zdjęciu RF, w Q Corsa nie ma RF.

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Czyli podsumowując. Efekt kwadratowych kół - ten typ tak ma mieć.
    Po drugie tankować zaraz po komunikacie o rezerwie.

  9. #139
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Tankowanie: dwie czerwone kreski najbliższa stacja trzy "odbicia" i oto ciekawe wyniki - 61,62; 58,28; 60; 58,53; 59,38; .... . Zbiornik ma mieć 58 litrów. Oglądałem rurę do zbiornika - zmieści się może 2 litry. Pytanie czy nie ma przeszacowania rezerwy.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Tankowanie: dwie czerwone kreski najbliższa stacja trzy "odbicia" i oto ciekawe wyniki - 61,62; 58,28; 60; 58,53; 59,38; .... . Zbiornik ma mieć 58 litrów. Oglądałem rurę do zbiornika - zmieści się może 2 litry. Pytanie czy nie ma przeszacowania rezerwy.
    zbiornik 58 a ja wlałem 61 raz

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory