Strona 29 z 354 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637383979129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 3532

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #281
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Proszę bardzo http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2078686

    Ale wiesz co robisz? Zastanów się czy na prawdę chcesz pytać o wskazania oleju Wszystko jest ok ciesz się jazdą Jak będziesz miał sucho to ci się kontrolka zapali i git Nie przejmuj się. Po co w ogóle bawisz się tymi pomiarami. Ciesz się jazdą Super samochód. Aha i zaparz sobie melisy

    Dalszą dyskusję odnośnie do oleju proponuję prowadzić pod powyższym linkiem. Tam jeden niewdzięcznik opisał pomiary "z innego kraju"
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #282
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dziękuję za fotki i objaśnienia, jakoś ten temat o pomiarze poziomu mi uciekł. Co do samego wskazania, z mojego doświadczenia serwisowego wynika, że jak wyświetla się komunikat często jest to już zbyt późno dla kondycji motoru więc generalnie korzystam ze wskaźników w aucie. Nie tylko z kontrolek i komunikatów. Myślę, że dzięki temu nie zdarzył się jeszcze, żeby jakieś auto mnie zawiodło w sposób niespodziewany. A przyjemność z jazdy mam nie mniejszą.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 15-04-2018 o 08:09

  3. #283
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] napisałeś też że niektórzy mają lekką paranoję...

    faktycznie dziwne, że użytkownicy samochodu, który kosztuje niemałe pieniądze oczekują, że będzie pozbawiony defektów i wad (innych niż te, które Alfa ma a mimo to została kupiona)..

    Giulia jest świetna, ale nie jest idealna.


    [MENTION=67999]michal35[/MENTION] - u mnie nie zaobserwowałem pęknięcia

  4. #284
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    Giulia jest świetna, ale nie jest idealna.
    Uuu coś drgnęło
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #285
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] u mnie on jest OK:

    Załącznik 244016

    Pojawia się u mnie parę sekund po włączeniu zapłonu (również bez uruchamiania silnika). To jest ta wersja co działa. azar ma taką, co nie działa Nie wiem dlaczego są dwie, inny soft? Ja mam wyświetlacz między zegarami ten większy (7") i infotainment też ten duży (8,8" Navi 3D), może np. na 6" wyśw. jest inny wskaźnik, ten co nie działa (z szarym tłem)?

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] "Tak to idealny samochód bez jednej wady."
    Ja nie twierdzę, że nie ma wad. Napisałem tylko, że u mnie nie ma usterek, czyli że wszystko działa tak jak powinno - vel "nie ma się do czego przyczepić".
    Ja też mam taką, która nie działa, pokazuje wskaźnik, na którym nie widać poziomu. Poza tym pokazuje się tylko przy włączeniu zapłonu, bez uruchamiania. Przy zwykłym uruchamianiu nic się nie pokazuje. A na tym w Alfa Connect poziom w ogóle się nie zmienia, jest równy max, jak 11 tysięcy temu. Oczywiście stałem na luzie nawet 10 minut - i nic. Natomiast, jak stałem na "przekręconej stacyjce" kilka minut, to się uaktualnił... a po uruchomieniu silnika znowu wskoczył na max.

    Reasumując - elektroniczny wskaźnik to g. Nie tylko oleju zresztą, paliwa też jest do kitu.

  6. #286
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Stara wersja softu miała taki beznadziejny wskaźnik, nic dziwnego więc, że zmienili. A poziom masz cały czas taki sam, bo może faktycznie taki jest? Spodziewasz się, że sporo ubyło (jedna "kreska" to ok. 250ml) bo "bierze olej" czy że powinno przybyć?
    Gdybyś miał klasyczny bagnet to też możesz 3 razy zmierzyć w ciągu godziny i mieć 3 różne wyniki... Ważne, czy jest w odpowiednim zakresie a nie czy co do mililitra jest dokładnie. Z resztą na giuliaforums ziomek z alfy pisał, że dokładność wskazania poziomu min i max jest bardzo wysoka, natomiast wskazanie pomiędzy jest orientacyjne bo nie jest zbyt istotne.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #287
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Trochę mnie zaskakuje, jakoby poziom oleju od nowości do 11000 km nie uległ ŻADNEJ zmianie. Sam wiem z Żulietty, że poziom oleju ogólnie się waha. Trochę ubywa, trochę benzyny wpadnie, trochę odparuje. Raczej nie jest niezmienny. Coś czuję, że się zmienił, tylko tego nie widać.

  8. #288
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To zależy od silnika. Może ten jest "szczelny". Miałem dwie 159. Jedna 150KM. Nigdy nie dolewałem oleju. Nawet grama nie brała. Druga 170KM. Zawsze trzeba było dolewać. Obie znałem od nowości i jeździły nimi te same osoby. Były tak samo serwisowane. Miałem jeszcze 156. Też grama nawet nie brała ale już w 147 musiałem z bańką jeździć. Teraz mam jeszcze Giuliettę i przy ostatnim przeglądzie wszystko w normie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #289
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Co racja to racja, ale jednak teraz nie mam nawet pewności, że wskaźnik się uaktualnia.

  10. #290
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    jest jeszcze jedna mozliwosc, silnik minimalnie zuzywa olej (z reszta kazdy minimalne ilosci musi zjesc) ale przy jezdzie glównie na krótkie odcinki olej rozciencza sie paliwem. normalna sprawa w kazdym aucie na jakas skale - nie pisze o Giulii/Stelvio konkretnie, tylko ogólnie o silnikach - byly przypadki ze jak ktos tylko jezdzil krotkie odcinki to mu wyraznie przybywalo "oleju", a po parogodzinnej trasie ubywalo - po prostu paliwo zdazylo wyparowac z oleju. minimalne ilosci paliwa dostaja sie do oleju podczas rozruchu zimnego silnika I chyba tez na poczatku jazdy na zimnym.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory