Strona 30 z 352 PierwszyPierwszy ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #291
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przy jezdzie glównie na krótkie odcinki olej rozciencza sie paliwem. normalna sprawa w kazdym aucie na jakas skale
    Nie To nie jest normalna sprawa. To się zdarza w bardzo wyeksploatowanych silnikach gdy pierścienie są nieszczelne. Do oleju nie ma prawa przedostawać się nic. Nie ma prawa go przybywać. Może nieznacznie ubywać ale nie przybywać. Jeśli w nowym samochodzie przybywa oleju na tyle, że wskaźnik zmienia położenie to sygnał, że gdzieś jest jakaś usterka i to poważna.

    ok tu jest jakiś artykuł na ten temat
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...-silnika/ybhr5
    Ostatnio edytowane przez azar ; 17-04-2018 o 15:41
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #292
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie To nie jest normalna sprawa. To się zdarza w bardzo wyeksploatowanych silnikach gdy pierścienie są nieszczelne. Do oleju nie ma prawa przedostawać się nic. Nie ma prawa go przybywać. Może nieznacznie ubywać ale nie przybywać. Jeśli w nowym samochodzie przybywa oleju na tyle, że wskaźnik zmienia położenie to sygnał, że gdzieś jest jakaś usterka i to poważna.

    ok tu jest jakiś artykuł na ten temat
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...-silnika/ybhr5
    Nie no zaraz, to trochę inna skala niż tu myślimy. To już jakiś dhamat! Po 10000 km jest 25% benzyny w oleju?!?! Myślę, że takich wahań nikt tu nie ma.

    Kiedyś w Julce analizowałem swój olej to on dobił do bodajże 3.5% benzyny w oleju i był do wymiany, ale nie wyobrażam sobie, żeby mieć 10 czy 25%. Nawet jak są wahania wskazania (1.4 MA) to w stylu "2 kratki wyżej na bagnecie", to oznacza jakąś 1/8 objętości między min i max, czyli poniżej 100 ml. Na 3.5 litra, czyli procentowo to poniżej 3%. I to bez uwzględniania miernej dokładności pomiaru.

  3. #293
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie To nie jest normalna sprawa. To się zdarza w bardzo wyeksploatowanych silnikach gdy pierścienie są nieszczelne. Do oleju nie ma prawa przedostawać się nic. Nie ma prawa go przybywać. Może nieznacznie ubywać ale nie przybywać. Jeśli w nowym samochodzie przybywa oleju na tyle, że wskaźnik zmienia położenie to sygnał, że gdzieś jest jakaś usterka i to poważna.

    ok tu jest jakiś artykuł na ten temat
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...-silnika/ybhr5
    3-5% w autach które jeżdżą po mieście to norma. w Giulietcie żony (1.4TB) którą mamy od nowości, zadbana, AR9100 dolewany do oleju, olej wymieniany co 5-6tyś km, jak sprawdziłem przed wymianą to było 3.1% paliwa (jakieś 100ml). w 159 TBI też wtedy sprawdziłem (8tyś po wymianie oleju) I było 5% (czyli 250ml). Oba auta akurat wtedy jeździły tylko po mieście przez dłuższy czas. W obu od razu wymieniłem olej. W obu nie trzeba nic dolewać oleju pomiędzy wymianami, nie palą go itp.
    Dlatego tak ważna jest regularna wymiana dostosowana do tego ile I jak się jeździ, a do aut używanych częściej po mieście, ja uważam że dobry olej I dodatek typu AR9100/9200V2 to mus.

    Te 250ml zmiany oleju zobaczysz jako 1-2 kreski wskaźnika w TBi, I o tym pisałem. Po prostu, jak masz te 100-250ml paliwa w oleju, to na bardzo długiej trasie odparujesz I wskaźnik może pokazać mniej o tyle, potem zaczniesz jeździć przez kilka miesięcy tylko po mieście I powoli będzie podchodził w gore bo znów paliwo zacznie rozcieńczać olej. ta sama historia jest w dieslach przy wypalaniu dpf, gdzie inna mieszanka I temperature spalania powodują że część paliwa dostaje się do oleju (stąd właśnie ogólnie mówi się wypalanie dpf degraduje olej, a chodzi o rozcieńczanie go paliwem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #294
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dodatkowo teraz komp wskazuje dynamicznie wymianę oleju i jak ktoś jeździ na małych odcinkach to będzie musiał wymienić dużo wcześniej.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #295
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tutaj możecie posłuchać pana odnośnie paliwa w oleju bo widzę, że ze skrajności w skrajność uciekacie - a to 25%, a to nie ma prawa być nic...

    https://www.youtube.com/watch?v=nMX94zarLs4
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #296
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tylko ani slowa o procentowej ilosci paliwa w oleju, gdzie mniej wiecej jest granica

  7. #297
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    I dobrze, bo byś co miesiąc wysyłał próbkę na badanie i wyrywał włosy z głowy czy już przekroczyło te dopuszczalne 3,78% czy zatrzymało się na 3,76%... Wiadomo, że złe korporacje chcą, żeby wszystko zepsuło się dzień po gwarancji itd. itp. ale ja zamierzam słuchać tego, co wskazuje auto - czyli kiedy zmienić olej (i też forma wynajmu daje mi ten komfort, że nie muszę się bać "Jezu Maria przybyło 1ml oleju, silnik mi się rozpadnie w 4. roku eksploatacji" i siwieć przesadnie ). Nie jest to ponoć statyczny licznik 15kkm/365dni ale dynamiczny, uwzględniający eksploatację. Pożyjemy, zobaczymy. A jak ktoś ma kompletnego hopla, to tak jak mówił łysy pan, niech zmienia dwa razy częściej i tyle.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #298
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    A to nie jest tak ze serwis ustawia przebieg statyczy lub dynamiczny? Ja jezdze glownie na trasach, co prawda kilka tysiecy dopiero ale nie zauwazylem zeby sie dynamicznie zmienial dystans do kolejnego przegladu.

  9. #299
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    ja też nie zauważyłem, żeby dynamicznie pokazywał - na ten moment po prostu odlicza od 20000 w dół.

  10. #300
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Od 20000? U mnie od 15000.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory