Strona 43 z 354 PierwszyPierwszy ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 3534

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #421
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Mogę prosić o komentarz kogoś kto naprawił to i w jakim serwisie , skoro tak , chyba będę musiał bardziej "zmotywować " swój Szczeciński oddział.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  2. #422
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W Veloce to samo mam ale jakos specjalnie mi nie przeszkadza To raczej kwestia mocowania a nie foteli

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #423
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    W zasadzie mi również nie przeszkadza , ale jeżeli samochód ma 2500 km przebiegu i od nowości występują drgania , zastanawiam się co będzie przy 50 tys, czy wibracje nie spowodują obluzowanie się jakichś elementów

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  4. #424
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Kolega na alfaowner zalozyl temat, zrobil rowniez swego rodzaju ankiete ( w sumie 24 samochody, czyli cos juz mozna powiedziec )

    https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...on-if-any.html

    UPDATED - Based on the responses so far:

    Base/Super - 16 responses (including 2 demo cars). Vibration = 9 to various extent, Non vibrating seats are primarily Electric-full leather either as an option or as Lusso pack.

    Veloce - 5 responses = NO Vibration

    Speciale - 3 responses = NO Vibration

    None of the Veloce/speciale models have ANY vibration or rattle whatsoever.

    Ja mam Veloce i zadne wibracje, stuki, puki i inne takie nie wystepuja.

  5. #425
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Veloce i Super nie zauważyłem drgań ani skrzypienia.

  6. #426
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Zanim zaczniecie składać reklamacje do ASO sugerowałbym najpierw zrobić test drogowy opon, ale nie w ASO, tylko w dobrej firmie oponiarskiej, która potrafi na wyważarce zasymulować również jazdę drogową. Okazuje się, że dzisiaj nawet nowe opony marki premium potrafią mieć małe bąble powodujące wibracje/drżenie przy pewnych prędkościach. Nie zawadziłoby również sprawdzenie zbieżności na przyrządach optycznych (nie w ASO), żeby po jednym/dwóch sezonach nie okazało się, że na fabrycznych ustawieniach kolejne modele Alfy ciachają opony od wewnątrz, jak to miało miejsce w moich dwóch nowych Alfach.
    P.S. Szkoda, że w tej ankiecie nie podawano rozmiaru felg i marki opon, które powodują wibracje, bo to byłby jakiś konkretny sygnał.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #427
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ale to chodzi o drganie fotela i jego stukanie/trzeszczenie, co to ma z oponami wspólnego?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #428
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    witam,
    trzeszczący fotel poddany 4x "poprawie" w ASO w Bielsku. 2-3 dni dobrze potem powrót.
    Dzis odbierałem auto z serwisu, bo ma "x" wad które próbuje rozwiązać przed upływem gwarancji, m.in. trzeszcżacy fotel kierowcy, ścinanie opon przód od wewnątrz, wypiaskowane przednie lampy, głośna praca silnika (diesel) na wolnych obrotach. Tylko prosze nie wpisywac od razu "diesel to ma byc głosny". NIE. Nie pierwsza moja Alfa i nie pierwszy diesel. Temat oparł sie o Włochy w tym momencie. Nasza polska obsługa jest po mojej stronie akurat w tym temacie, a ze z fotelem czy innymi tematami słabo im idzie to inna "bajka'. Auto 2 tyg. stało w serwisie - testy, badania, ściąganie danych itp. Przesyłanie do Włoch czy gdziekolwiek. Nie wiem. Moje "x" tel to Włoch i rozmowy z miłymi Paniami mówiącymi po włosku NIE WNOSZĄ NIC.
    Odbierałem auto dzis z ASO po 2 tyg. Decyzji zadnej z Włoch i jesli jej nie będzie teraz (Lipiec mamy za pasem) to zapomnij ze w sierpniu ktokolwiek tym sie zajmie. A do tego uszkodzony lakier do czarnego plastiku na przednim zderzaku podczas "postoju" w ASO. Tu plus, bo wzięli temat na siebie.
    Geometria kół ustawiona, auto idzie jak po sznurku, ale podczas jazdy na wprost kierownica skręcona w prawo. Więc powrót. Poprawa na miejscu. Potem jeszcze raz poprawa. I jest OK. A co z oponami ? A odnośnie ścinania opon to zobaczymy za jakis czas.

    Zwróćcie uwage jak wyglądają plastikowe reflektory przednie u Was. Wystarczy ze jest ciemno i włączone światła dzienne. U mnie "katastrofa" juz w innym wątku poruszałem ten temat i równie jest zgłoszony. Ale "oni leją" na to, bo to jeden czy dwa przypadki.

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dominika222 Zobacz post
    Tak, zgłosiłam do ASO wymienili stelaż fotela, bo popękały jakieś plastiki.
    Ale zrobili to dopiero za 2 razem.
    ... wymienili stelaż fotela ? Kto, który dealer ?
    Mozesz przesłać mi jakies info, cokolwiek na prv ? Ja własnie 4 raz byłem na "poprawe" !!!! i nie odpuszcze tematu. Zresztą to nie jedyny jak mozesz poczytać
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 29-06-2018 o 23:13

  9. #429
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jak śmiesz krytykować model premium marki premium z wielką historią Ten samochód miażdży BMW na Nurburgringu Ciesz się jazdą a nie na głupoty zwracasz uwagę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #430
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak śmiesz krytykować model premium marki premium z wielką historią Ten samochód miażdży BMW na Nurburgringu Ciesz się jazdą a nie na głupoty zwracasz uwagę
    a do kogo piszesz ? Do mnie czy tak ogólnie ? Bo każdy Twoj "mądry" wpis tak wygląda. Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia to po co to ?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory