Strona 54 z 354 PierwszyPierwszy ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 3534

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #531
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Byłem w serwisie i lipa, czekają na mądre głowy z centrali , nie mogą zrobić aktualizacji softu bo nic nie ma dla tego modelu;(
    Sprawdziłem na modelu 2018 i ma wgrany xxx. 056 * jest inna czcionka na wyswietlaczu - mniejsza i ładniejsza.



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  2. #532
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Ciekawe, moje 2017 Stelvio Firsy Edition mialo aktualizowane oprogramowanie miesiac temu w Austrii w czasie racall'u i jest takie:

    MV-051.008.004
    TV-051.008.004

    Nic nie szwankuje ale numerki niezrozumiale... ???? Moze ktos zaopiniowac?
    i takie miałeś wcześniej czy inne? z taką wersją chyba wychodziły pierwsze alfy giulia/stelvio które miały nowy hardware (tzw 2018, wkładany gdzieś od połowy listopada 2017 wg informacji z Alfaowner). mam podejżenie że alfa albo niedoszkoliła serwisy w tym jak aktualizować infotainment, albo coś nawala z publikowaniem updatów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] Tak, u mnie wgrywali soft infotainmentu tak jak piszesz, z 002.009.04x na 002.009.055, trwało to z 40 minut może, bo zrobili to przy okazji wizyty w serwisie dotyczącej innego problemu. Nie była to ich inicjatywa, sam zapytałem bo miałem problem z rozłączaniem blutacza, więc to ja zapytałem czy przypadkiem nie ma aktualizacji softu (bo wiedziałem, że jest). Okazało się, że jest i ją zrobili. Można to zrobić samemu, gdzieś widziałem instrukcje (nie widziałem jak to robili w ASO bo siedziałem w salonie na kanapie, ale na 90% tak samo, czyli przez wgranie plików na pendrive USB, wkładasz pena w gniazdko pod klimą, resetujesz radio i ono samo wykrywa, że jest aktualizacja - z tego co pamiętam). Aktualizuje się soft, instrukcję, mapy - w tej kolejności. Instrukcji nie trzeba aktualizować jak ktoś ma na nią wywalone, więc można sam soft. Największy problem to dobrać odpowiedni soft do swojego auta (system audio, rodzaj navi itd), ale z tego co pamiętam to "radio" odrzuci aktualizację, jeśli nie pasuje (aktualizacja zaczyna się od weryfikacji plików).
    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] to stary soft masz
    dokładnie, radio odrzuca zły soft - ktoś na alfaowner próbował do aut ze starym hardwarem (2016/17) wgrywać ten 056.xxx.xxx i mu od razu wyleciał komunikat że jest niekomatybilny
    w Twoim serwisie zapewne wiedzą skąd bierze się te updaty, a w innych albo nie wiedzą, albo jest jakiś problem po stronie systemów informatycznych że np dla danego VIN nie wypluwa updatu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #533
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i takie miałeś wcześniej czy inne? z taką wersją chyba wychodziły pierwsze alfy giulia/stelvio które miały nowy hardware (tzw 2018, wkładany gdzieś od połowy listopada 2017 wg informacji z Alfaowner). mam podejżenie że alfa albo niedoszkoliła serwisy w tym jak aktualizować infotainment, albo coś nawala z publikowaniem updatów.
    Ja właśnie też na Recall 8233 W Dlugolece kolo wroclawia w serwisie dostalem taki update. Stelvio FE wlasnie z listopada jakos. Nie wiem jaki mialem wczesniej

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #534
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Byłem w serwisie i lipa, czekają na mądre głowy z centrali , nie mogą zrobić aktualizacji softu bo nic nie ma dla tego modelu;(
    Sprawdziłem na modelu 2018 i ma wgrany xxx. 056 * jest inna czcionka na wyswietlaczu - mniejsza i ładniejsza.



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    tak, tymi nowymi się nie interesuj, one nie podejdą. najnowszy dla starego hardwaru to 002.009.055 do ściągnięcia pod linkiem z postu 527 z forum alfaowner. poczytaj, ktoś tam go już wgrywał - on rozwiązuje problemy z blutaczem u wielu użytkowników z autami 2016/17(choćby anAlfaBeta)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #535
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Na razie zostawię ten problem specom z Carserwis. Zobaczymy ...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #536
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pogoń ich, niech się nauczą, albo zapytają w serwisie w którym anAlfaBeta robił skąd się bierze nowe firmwary.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #537
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No wiec dobrałem samochód i wszystko działa dobrze, jeszcze raz wygrali jakieś poprawki do softu. Rozmawiałem na temat aktualnej wersji oprogramowania i kierownik serwisu powiedział, ze do mojego modelu nic nowego nie ma ;(. Są natomiast do Gulii i stad może wynikać pomyłka


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  8. #538
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    blablabla, w stelvio ludzie mieli te same firmwary, po kolei wszystkie wersje. poszukaj sobie dla potwierdzenia, popytaj innych forumowicziw ktorzy maja stelvio, wejdz na alfaowner do dzialu stelvio i tam poszukaj screenshotow. moze ar robi jakies jaja i byle jak publikuje updaty i nie widac ich dla wiekszosci aut, stad i ja i inni w roznych autach z roznym sprzetem mamy problemy zeby dostac update w serwisie.


    rozumiem ze dalej masz ta wersje ktora miales wczesniej? moze tylko przywrocili domyslne ustawienia - takie cos pomagalo na jakis czas ale tylko nowsze firmwary rozwiazuja problemy na stale
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-07-2018 o 15:06

  9. #539
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    blablabla, w stelvio ludzie mieli te same firmwary, po kolei wszystkie wersje. poszukaj sobie dla potwierdzenia, popytaj innych forumowicziw ktorzy maja stelvio, wejdz na alfaowner do dzialu stelvio i tam poszukaj screenshotow. moze ar robi jakies jaja i byle jak publikuje updaty i nie widac ich dla wiekszosci aut, stad i ja i inni w roznych autach z roznym sprzetem mamy problemy zeby dostac update w serwisie.


    rozumiem ze dalej masz ta wersje ktora miales wczesniej? moze tylko przywrocili domyslne ustawienia - takie cos pomagalo na jakis czas ale tylko nowsze firmwary rozwiazuja problemy na stale
    Pewnie masz racje ale nie chce sam wgrywać aktualizacji i wolałbym aby zrobił to autoryzowany serwis sprawdzę w innych warszawskich serwisach.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  10. #540
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Pewnie masz racje ale nie chce sam wgrywać aktualizacji i wolałbym aby zrobił to autoryzowany serwis sprawdzę w innych warszawskich serwisach.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Zakładam że to działa standardowo ze jest baza vin I tam ktoś musi kliknąć ze jest dla tej partii ten update dostępny albo nie. Oni też to musza przetestować zeby sie nie okazalo ze bluetooth naprawia A na tle inne rzeczy przestanę działać. Możliwe że na początku tylko części udostępniają zeby sprawdzic czy nie będzie zgłoszeń o problemach. Konfiguracji maja duzo. Pewnie racja ze soft zadziała ale na ich portalu poprostu wyskakuje ze nie ma nic naszego.. standardowa praktyka.. I w sumie watpie ze beda chcieli ryzykować z takim update bo jak coś nie pójdzie to beda sie musieli tluclmaczyc chyba ze dostaną zielone światło z glownego serwisu zeby robic upgrade taki to pewnie zrobią. Niech otworzą ten techniczny ticket do centrali I pewnie wtedy to przejdzie.. daj znać jak poszlo

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory