Strona 61 z 352 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #601
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Z ustawieniami centralnego coś nie kombinowałeś? Są jakieś tam opcje że otwierają się tylko drzwi kierowcy i tak dalej, może któraś z tych opcji ma nieopisany ficzer taki, że klapka wlewu paliwa nie otwiera się dopóki nie zatańczysz czaczy i nie sypniesz ryżem przez lewe ramię.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #602
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Nic nie zmieniam (bo nie ma co w tym ubogim kompie)

    Tankuję zawsze tak samo. Stop. Wychodzę. "naduszam" tankuję, odjeżdżam (czasem płacę ).

    Tym razem nie zadziałało. Dopadła mnie klątwa wlewu paliwa. 2017 więc obarczona wadą "genetyczną"

    btw. Ryżem sypałem przez prawe. Może dlatego
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #603
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Dokulałem moje premium do 25300km i nic się nie działo z klapką paliwa. Ten fotel zaś wkurwia mnie niezmiennie i nieustająco....
    Prędzej mi dzieci wyrosną z fotelików, niż rozwiążą mój problem[emoji39]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #604
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Przez prawe to mogłeś sypać w 159 bo tam miałeś wlew z prawej strony, teraz syp przez lewe. Problem wyjaśniony, zamykam temat.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #605
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk66 Zobacz post
    Gwarancje mam, a w serwisie gdzie pytałem, to "za darmo" wycenili na 350 zł. Pytam co realnie zmienia nowy soft, bo albo zostaje szukać innego serwisu, kombinować coś, ze niby stary soft powoduje jakąś przypadłość i wymusić wgranie nowego albo zapłacić - tylko za co?
    W gdyni wczoraj mi wczoraj zupdatowali za darmo. Lecą z pendrive'a i tyle. Spoko serwis btw.

    Zgrali też stan centralek itd i przekarzą sprawę z fotelem (zgniatającym teściowym ale i fajnym ludziom nogi) do centrali.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #606
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Aktualny przebieg: 35600. Dzisiaj rano Stelvio odmówiło współpracy. Przy mocnym przyspieszaniu niemiłosiernie zaczęło szarpać i to niezależnie od ustawienia DNA. Sytuacja powtarzała się przez całą drogę raz ustępując raz wracając - z bezpieczeństwem podróżowania wspólnego to nic nie miało. Prędkość z jakimi dało się poruszać i reakcja na gaz także drastycznie spadła. Drogę do i z Wrocławia pokonała jednak o własnych siłach. Po dojechaniu do serwisu w Opolu i zapięciu komputera - błędów brak. W miedzy czasie zapaliła się kontrolka oleju co oznacza, że na 5600 km przebiegu Stelvio zjadło sobie ponad jeden litr. Tym razem w serwisie jednak zaobserwowano zgłaszany już problem szarpania na wolnych obrotach. Sprawa zgłoszona do Fiata i auto ląduje pierwszy raz na nieplanowany postój w serwisie w celu dalszego diagnozowania problemu z szarpaniem przy przyspieszaniu, szarpaniem na wolnych obrotach i poszukiwaniu zaginionego oleju.

  7. #607
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Słanina Zobacz post
    W miedzy czasie zapaliła się kontrolka oleju co oznacza, że na 5600 km przebiegu Stelvio zjadło sobie ponad jeden litr.
    a ja się martwię, że mi poszły dwie kreski w 14tys

    - - - Updated - - -

    Nie wiem jak w Stelvio ale w Giulii maksymalne zużycie oleju to 400g na 1000km (wg instrukcji)

    Także litr w 5600km to nie jest źle. I tak ponad litr zaoszczędziłeś
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #608
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Słanina Zobacz post
    Aktualny przebieg: 35600. Dzisiaj rano Stelvio odmówiło współpracy. Przy mocnym przyspieszaniu niemiłosiernie zaczęło szarpać i to niezależnie od ustawienia DNA. Sytuacja powtarzała się przez całą drogę raz ustępując raz wracając - z bezpieczeństwem podróżowania wspólnego to nic nie miało. Prędkość z jakimi dało się poruszać i reakcja na gaz także drastycznie spadła. Drogę do i z Wrocławia pokonała jednak o własnych siłach. Po dojechaniu do serwisu w Opolu i zapięciu komputera - błędów brak. W miedzy czasie zapaliła się kontrolka oleju co oznacza, że na 5600 km przebiegu Stelvio zjadło sobie ponad jeden litr. Tym razem w serwisie jednak zaobserwowano zgłaszany już problem szarpania na wolnych obrotach. Sprawa zgłoszona do Fiata i auto ląduje pierwszy raz na nieplanowany postój w serwisie w celu dalszego diagnozowania problemu z szarpaniem przy przyspieszaniu, szarpaniem na wolnych obrotach i poszukiwaniu zaginionego oleju.
    Przykro słyszeć.. chyba będę sie musial zastanowic jednak nad rozszerzeniem gwarancji na 5l.. na silnik chociaz..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #609
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Oj chyba trzeba będzie dokupić ...
    Ciekawe co spece z serwisu stwierdza ?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  10. #610
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Nad przedłużeniem się zastanawiałem. Kwota 33 000 netto za 5 lat i 200kkm jednak mnie wtedy odstraszyła. Leasing jest na 4 lata - znając jednak realia to po 3 pewnie wykupię do przodu więc muszę poszukać opcji 120kkm 3 lata - w pakiecie maximum care przy zakupie kosztowało to wówczas 11 000 netto i pewnie się na to skuszę. Póki co wlałem właśnie litr oleju - wskaźnik wrócił do poziomu prawie maksimum. W serwisie namierzyli też ślady łapek co może być jakimś tropem dzisiejszego zachowania. Szarpanie na zimnym jednak jest problemem od przebiegu 15 000 kiedy zgłosiłem to na przeglądzie a olej od 24 000 kiedy to pierwszy raz musiałem dolać pomiędzy przeglądami. Tym razem jak widać interwał dolewki skrócił się dość mocno, szczególnie, że jak zaczęło szarpać wskazanie pokazywało olej na poziomie 1/3. Brak normalnego bagnetu uważam za idiotyzm. Dam znać co znaleźli - chociaż widziałem lekkie przerażenie jak auto drżało jakby chodziło na 3 garach a komputer pokazywał wszystko ok i brak błędów...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory