Strona 88 z 354 PierwszyPierwszy ... 38787980818283848586878889909192939495969798138188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #871
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    nie mogli używki jakieś dać na dzień z salonu? przecież tam tyle tego leży.

  2. #872
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Oddając w Szczecinie na serwis dostałem Fiata Tipo.....również z tego nie byłem zadowolony, oddając auto danej klasy, powinienem otrzymać samochód tej samej klasy.... Niestety , nie mieli nic innego , więc wyjścia nie było

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  3. #873
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał per2u Zobacz post
    Oddając w Szczecinie na serwis dostałem Fiata Tipo.....również z tego nie byłem zadowolony, oddając auto danej klasy, powinienem otrzymać samochód tej samej klasy.... Niestety , nie mieli nic innego , więc wyjścia nie było

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    Sytuacja jest prosta jak samochód nie może jechać. Wtedy płaci gwarant AR i dają dobre auta. Polecam [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  4. #874
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    W sprawie niedziałającego ogrzewania tylnej szyby. Auto było diagnozowane w ASO przez 2h (widziałem że mieli podrukowane schematy). Sprawdzali, przejścia są, bezpiecznik OK, kontrolka świeci. Okazuje się że ogrewanie działa ale tylko przez pierwsze kilka sekund. Powiedzieli że na jednym obwodzie jest też grzanie dysz spryskiwaczy i grzanie lusterek - odłączali każde po kolei i dalej to tak samo działało - parę sekund i koniec.

    Ze względu że to już chyba z 10 czy 12-ta wizyta w ASO za 0.5 roku jak mam samochód z różnymi problemami, i za każdym razem mam kolekcję błędów z różnych modułów, kierownik serwisu zadecydował że następny krok to wymiana Body Computera na nowy. Podejżewają że on może być lekko niesprawny. W poniedziałek ma podobno przyjść. Oczywiście dam znać czy wymiana rozwiązała problem(y). Mam mieszane uczucia, ale przynajmniej cieszę się że tym razem poważniej podeszli do tematu i od razu z grubej rury próbują go ugryźć. Byle dali jakiś sensowny samochód zastępczy i najlepiej z AWD bo dzisiaj rano było lodowisko u mnie.

    EDIT,
    trochę pogooglowałem i na alfaowner jest iluś gości którzy mieli takie problemy. z tego co tak na szybko przeczytałem 3 wątki tam, to u jednego pomogło naładowanie akumulatora, ale u innych już nie, i wymieniali im akumulatory na nowe i te układy IBS (detekcją stanu naładowania akumulatora - to chyba takie małe urządzonko co jest zaraz przy klemie). generalnie dużo było krytyki systemu ładowania (tzw inteligentny alternator) no i samego układu IBS i tego jak jak tego używają - IBS wykrywa słaby aku (niekoniecznie prawidłowo) i żeby go lepiej podładować odłącza rzeczy typu ogrzewanie szyb itp (w dodatku bez komunikatu dla użytkownika)
    sugerowałem w ASO że gdzieś na forum kiedyś coś na ten temat widziałem, ale oni mają swoje metody działania, i skoro zdecydowali wymieniać BC to niech wymieniają - tym bardziej że w moim aucie za dużo różnych jaj się dzieje i moze inny BC (nowsza wersja hardware, może nawet firmware bo wiemy że z updatami w AR aut już sprzedanych ciężko) poprawi to jak auto działa. A jak nie poskutkuje to im dopiero zasugeruję nowy aku i IBS.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-11-2018 o 15:53
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #875
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    A jak nie poskutkuje to im dopiero zasugeruję nowy aku i IBS.
    Nie chce kolegi martwić, ale z mojego doświadczenia z ASO to jak decydują się na wymianę bodu kompa oznacza, że nie potrafią znaleźć przyczyny i szukają po omacku.
    Wymieniali mi w 159 body bo był problem z zawieszaniem się sterownika klimy a to sterownik był winny.

  6. #876
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Serwis robi to co mu każe centrala, oni już nie naprawiają tylko wymieniają kolejne klocki ...


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  7. #877
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Nie chce kolegi martwić, ale z mojego doświadczenia z ASO to jak decydują się na wymianę bodu kompa oznacza, że nie potrafią znaleźć przyczyny i szukają po omacku.
    Wymieniali mi w 159 body bo był problem z zawieszaniem się sterownika klimy a to sterownik był winny.
    tak, to dosc prawdopodobne, ale co mnie to, niech zmieniaja jak uwazaja ze trzeba. koszty po ich stronie, z mojej fatyga z oddaniem auta. tylko tym razem im powiem ze chce jakis dobry samochód zastepczy. pewnie i tak bedzie kolejna wizyta i wymiana ibs a moze i aku.zobaczymy.

  8. #878
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, to dosc prawdopodobne, ale co mnie to, niech zmieniaja jak uwazaja ze trzeba. koszty po ich stronie, z mojej fatyga z oddaniem auta. tylko tym razem im powiem ze chce jakis dobry samochód zastepczy. pewnie i tak bedzie kolejna wizyta i wymiana ibs a moze i aku.zobaczymy.
    A ja bym się nie zgodził - więcej popsują, niż naprawią. Co ma komputer do tego, że dostaje błędne sygnały z czujników. Sprawdzili chociaż, jaki jest stan naładowania tego akumulatora, gdy wyłączał obwód ogrzewania tylnej szyby? Jak przy mojej 147-ce miałem taką diagnozę, to zmieniałem serwis, bo to oznaczało tylko tyle, że NIE CHCE NAM SIĘ szukać przyczyny

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Serwis robi to co mu każe centrala, oni już nie naprawiają tylko wymieniają kolejne klocki ...
    Nie mam nic przeciwko takiemu działaniu, pod warunkiem, że na 100% wiedzą, co wymienić, a nie na chybił-trafił, bo płaci gwarant
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #879
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wymiana body to chyba nie jest skomplikowana sprawa? wkładają nowy moduł i uruchamiają procedurę wgrania konfiguracji (proxi?)
    błędy które się zapisują to typu brak komunikacji itp z tego co wiem (przy gwarancyjnych naprawach nie dają protokołu) - jakaś mała szansa jest że nowy body coś pomoże (zakładając że np ulepszyli coś hardware/firmware). Choć, jak pisałem, bardziej skłaniam się w kierunku problemów od strony napięcia z aku albo tego układu IBS.

    Nie wiem czy mierzyli napięcie aku, zmierzyłem ja - odebrałem auto, przejechałem jakieś 7km pod firmę (a rano przejechałem ze 30km i wtedy nie działało), a po paru godzinach zrobiłem pomiar - przy zapalonej lampce bagażnika i schowka wewnątrz pokazywał 12.2V - to nie jest rewelka, ale tez nie tragedia. Tyle że wtedy już ogrzewanie działało, może było ciut mniej wcześniej, albo później coś przestało szwankować?

    Nie powinno to tak działać. Jeśli faktycznie jest coś takiego że BC odcina mniej krytyczne obwody przy słabym aku, to jednak powinien być albo komunikat na wyświetlaczu, albo chociaż jak odcina ogrzewnie szyby, to np dioda na przycisku zamiast dalej świecić stale, powinna zacząć np migać - coś byłoby wiadomo że jest nie tak (mogło by być opisane w instrukcji).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #880
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Dzisiaj tragedia - nie działa mi już nawiew - do pracy przyjechalem autem z zaparowanymi szybami! Zmierzyłem napięcie po zatrzymaniu auta pod pracą, 12.34V, odpaliłem jeszcze raz dalej nie działa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory