Strona 92 z 354 PierwszyPierwszy ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #911
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    A na temat - nie mogę się nadziwić tym problemom z accu w Giuliach - Stelvio rzadko jeżdżone obecnie, zero kłopotów żeby raz czy dwa w tygodniu odpalić i zrobić kilkanaście km... Przecież teoretycznie to ta sama platforma...
    Widzisz u mnie w obu Giuliach też zero problemów a to "stare" roczniki. Pewnie na którymś etapie produkcji coś zmienili.

    Btw w sumie to nigdy jeszcze nie włączałem ogrzewania tylnej szyby bo nie miałem potrzeby
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #912
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Ogólnie patrząc na problemy kolegi epsonix'a to najwięcej z nich sprawia serwis.
    Samo auto jakichś większych wad nie ma.
    Opisane ostatnio problemy na 99% są wynikiem słabego akumulatora (nie wiem jaki typ aku jest w Giulii, ale te nowe się ładuje trochę inaczej - to tak na marginesie).
    I napięcie było faktycznie dość niskie - stąd zapewne różne wariacje.

    Co do wymiany BC to nie wiem czy można, ale ja bym odmówił takiej usługi.
    Jeśli problemem dla ASO jest wpięcie bezpiecznika czy wymiana tego pokrętła co powyginali, nie wspominając już o nawiewach z tyłu, to ja bym zrezygnował z wymiany. Bo to raczej nie pomoże, a tylko jeszcze zaszkodzi.
    Jeśli już, to faktycznie można ewentualnie coś z tym IBS-em walczyć.

    A póki co, to bym naładował aku i zobaczył czy coś się będzie jeszcze działo.

    Odnośnie SS - aby się załączył, to potrzeba kilku czynników. Na pewno odpowiednio naładowane aku.
    W Audi przykładowo było tak, że jeśłi żądana temperatura nie została uzyskana we wnętrzu auta, a klima była włączona, to SS to się nie włączy w takiej sytuacji. Czy przy zaparowaniu szyb.
    W AR zapewne jest tak samo.

    Ja bym się w sumie cieszył, że się nie włącza

    PS.
    Faktycznie - powinni zrobić tak, że użytkownik wie, że przez zbyt niskie naładowanie aku niektóre systemy są odłączane...

    I nie ma się co zrażać do auta. Bo to serwis powoduje takie odczucia raczej, a nie samo auto
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 29-11-2018 o 12:56

  3. #913
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Serwis to ASO , to jedność z autem, zwłaszcza nowym. Ma błogosławieństwo producenta, producent szkoli najwyraźniej tak serwisantów, że to użytkownik później szuka w eLeran'ie rozwiązania usterek _samochodu_ , poprawia po nich bezpieczniki, poświęca swój czas na domyślanie się "co tym razem mogli sknocić?".
    Użytkownik w ogóle nie powinien wiedzieć, że jakiś eLearn istnieje, a nie sprawdzać jego aktualizacje. Nie po to się nowe auto kupuje, w którego to przypadku właśnie jest ono jednością z serwisem, zwłaszcza w przypadku leasingu gdzie pole manewru wyboru serwisu raczej małe.
    I żadna naprawdę różnica z jakiego powodu 12 razy w miesiącach zaraz po zakupie wóz ląduje w serwisie, żadna . Czy nawiew, czy tłok wyskoczył. To może być różnica dla kolejnego właściciela, po gwarancji itd. Na gwarancji nie ma znaczenia - nowego auta nie ma, rata leci, użytkownik traci pół dnia aby dostać doblo itd. A celem zakupu takowego (nowego) jest kompletny brak zastanawiania się nad sprawami serwisowymi. Spokojna od tego głowa, wsiadać i jeździć 3 lata.
    Rozwiązania są dwa - nauczyć serwisy naprawiać i sprawdzać przed oddaniem (swoją drogą - jakby sprawdzali, to mieliby 2x mniej wizyt, jeszcze by redukcje jakieś nastąpiły, a tak - robota jest, klient wraca - pewnie zadowolony skoro wraca, redukcji nie będzie) , lub produkować mniej skomplikowane auta - widać te są zbyt jak na Alfa Romeo skomplikowane. No jeszcze jedno rozwiązanie, ale to już giga fantazja - produkować auta bezawaryjne.

  4. #914
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Faktycznie - powinni zrobić tak, że użytkownik wie, że przez zbyt niskie naładowanie aku niektóre systemy są odłączane...
    Wystarczy wyświetlić komunikat o niskim naładowaniu. W Audi chyba tak jest i Mieciach.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #915
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Bo serwis powinien płacić proporcjonalną część raty leasingowej czy wynajmu za czas pobytu w ASO. Stara prawda, że jak tracisz finansowo to się inaczej starasz czy pracujesz. No, chyba, że dostanę zastępcze auto adekwatne do posiadanego i czas pobytu w serwisie to będzie tylko czas na przesiadkę.

  6. #916
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę powiem, że u mnie S&S działa już po przejechaniu jakichś 20m. Tzn wyjeżdżam tyłem z garażu na uliczkę, podjeżdżam 15m do ulicy osiedlowej i tu już S&S łapie jak nie zapomnę go wyłączyć. Bardzo mało jeżdżę, ale widać aku jeszcze żyje. Ktoś coś pisał o wadliwych akumulatorach, może to jest problem a nie elektryka modelu sama w sobie? No i oczywiście indolencja serwisów, ale to dłuższa historia jak wiadomo.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #917
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Pewnie tak jest. A żeby się o tym przekonać, wystarczy, oprócz dyskusji na kilku stronach:
    1. Odłączyć accu, ew. - wyjąć z samochodu
    2. Podłączyć pod jakąkolwiek sensowną ładowarkę do AGM do pełnego naładowania, i najlepiej jeszcze pozostawić na kolejnych kilka godzin w podtrzymaniu
    3. Odłączyć od łądowarki, i pozostawić na parę-kilka godzin w dodatniej temperaturze, bez podłączenia do instalacji. Zmierzyć napięcie - jeżeli poniżej 12.6 - test oblany, accu do wymiany. Inaczej:
    4. Zamontować, podłączyć accu z powrotem. Zmierzyć napięcie - jeżeli poniżej 12.6 - test oblany, accu do wymiany. Inaczej:
    5. Eksploatować normalnie samochód i obserwować stan accu. Wszystko ok - zapomnieć o kłopotach. Problem jest nadal - niestety, wizyta w warsztacie, ale ze świadomością, że na 3/4 mamy sprawny accu.
    Proste. Koszt - max 200zł za sensowną ładowarkę i najtańszy multimetr, jeżeli przypadkiem jeszcze się takowych nie posiada... Czyli - dużo mniej niż koszt czasu, straconego na wizyty w ASO (przy założeniu, zarabiamy tyle, że stać nas na samochód za +/- 200kPLN).

    A nie ciągle kursować do ASO i z powrotem, jakby tam potrafili jakąś magię odprawić nad wozem, żeby był grzeczny przez następne 10 lat... Chyba, że się jeszcze nie zrozumiało, że ASO opłąca się naprawiać, nie naprawić - stąd dziwaczne słownictwo, jakie obowiązuje od kilku-kilkunastu już lat w ASO - "usprawnić" zamiast "naprawić", itp.

    No, chyba, że akumulator z jakichś powodów był już rozładowany "do zera" - wtedy od razu należałoby trupa wymienić. W konkretnym przypadku 12.1V bez obciążenia - żadna rewelacja, imho - szykowałbym gotówkę na nową baterię...

  8. #918
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    12.6V to u mnie nigdy nie było, nawet jak auto było nowe, w lecie i przejechałem długą trasę. po paru godzinach coś w stylu 12.3-12.4V.
    Co do multimetrów, mam nawet takie laboratoryjne za 4k bo projektuję pomiarowe urządzenia W aucie wożę mały/tani DMM - taki nawyk z poprzednich alf
    Sam za ASO problemów nie będę rozwiązywał. Jeśli przestaje grzać szyba, a w pierwszym dniu zmierzyłem 12.2V, to nie spodziewam się że aku jest winny. Przy takim naładowaniu IMHO wszystko powinno działać OK. Rozumiem że nie włączy bez włączonego silnika/ładowania, ale jak już jadę, i po 15min pokazuje mi po wyłączeniu chwilowo np 12.4-12.5V to nie zakładam że jest jakiś durny program od BC który jednak decyduje nie uraczyć mnie ogrzewaniem.
    W środę jak byłem u nich powiedziałem żeby zamówili na stan nowy aku i IBS i z tego co wiem zrobili. Powiedziałem im też że nie jestem chętny na wymianę BC.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #919
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    12.6V to u mnie nigdy nie było, nawet jak auto było nowe, w lecie i przejechałem długą trasę. po paru godzinach coś w stylu 12.3-12.4V.
    ....
    W porządku, ja pisałem o kontroli napięcia po ładowaniu ładowarką sieciową - a wtedy i 12.8V spokojnie powinien trzymać sprawny akumulator.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W aucie wożę mały/tani DMM - taki nawyk z poprzednich alf
    ....
    Nie strasz ludzi

  10. #920
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    W porządku, ja pisałem o kontroli napięcia po ładowaniu ładowarką sieciową - a wtedy i 12.8V spokojnie powinien trzymać sprawny akumulator.
    a, to bylo 12.9V zaraz po skonczeniu ladowania (przerwalem ladowanie jak pokazywalo napiecie 14.8V). nie wiem czy moj prostownik jest na tyle inteligentny zeby ograniczyc sie do tej bezpiecznej wartosci-prostownik taki za ok 250zl ktory kupilem z 6 lat temu; nie wiem czy to do agm ale w instrukcji giulii nic nie ma na ten temat, to samo w aso mi powiedzieli. dopiero po ilus godzinach po skonczeniu ladowania pokazywal 12.4V. dzisiaj mi start stop zadzialal pierwszy raz od wielu tygodni

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory