Strona 93 z 352 PierwszyPierwszy ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143193 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #921
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a... dzisiaj mi start stop zadzialal pierwszy raz od wielu tygodni
    Zrozumiał, że jak nie ruszy to go czeka wizyta w ASO - i się przeraził

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a, to bylo 12.9V zaraz po skonczeniu ladowania (przerwalem ladowanie jak pokazywalo napiecie 14.8V). nie wiem czy moj prostownik jest na tyle inteligentny zeby ograniczyc sie do tej bezpiecznej wartosci-prostownik taki za ok 250zl ktory kupilem z 6 lat temu; nie wiem czy to do agm ale w instrukcji giulii nic nie ma na ten temat, to samo w aso mi powiedzieli. dopiero po ilus godzinach po skonczeniu ladowania pokazywal 12.4V.
    Po naładowaniu czekamy parę godzin przed pomiarem, tak samo - jeżeli mierzymy w samochodzie, nie mierzymy zaraz po zartzymaniu silnika, tylko przynajmniej godzinkę po.
    Niestety, nie mam pojęcia co to za ładowarka - ale spodziewałbym się, że dowolna sprawna "mikroprocesorowa" krzywdy akumulatorowi nie zrobi... Z drugiej strony - 14.8V? - robi się dużo, tego typu łądowarki chyba operują w zakresie do 14.4V. Spadek do 12.4 wygląda mi na przerwane ładowanie albo słaby accu - u mnie klasyczny kwasowy spokojnie sobie siedzi nawet i dobę na 12.7-12.8V po pełnym ładowaniu (w temp. pokojowej).

  2. #922
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dzisiaj zaczął działać S&S, ale po jeździe zmierzyłem napięcie na aku, jakieś 2h po ostatniej jeździe, ale mam tylko 12.1V. Aku 2 dni temu był naładowany raczej na max (ASO podładowało a ja w domu 4h dodatkowo), a od tego czasu zrobiłem tylko 7 przejazdów, powiedzmy po 5km każdy. No chyba lekka przesada, aku nie miał prawa się rozładować.
    Coś się obawiam że wątek z alfaowner dotyczący rozładowującego się akumulatora (albo nieładowanego) też mnie dotyczy. Kupiłem dzisiaj taki prosty Voltomierz wkładany do zapalnikczki, będę przez weekend obserwował w miare możliwości podczas jazdy(tzn na skrzyżowaniach jak będę stał) czy jest ładowanie dobre.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #923
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzisiaj zaczął działać S&S, ale po jeździe zmierzyłem napięcie na aku, jakieś 2h po ostatniej jeździe, ale mam tylko 12.1V. Aku 2 dni temu był naładowany raczej na max (ASO podładowało a ja w domu 4h dodatkowo), a od tego czasu zrobiłem tylko 7 przejazdów, powiedzmy po 5km każdy. No chyba lekka przesada, aku nie miał prawa się rozładować.
    Coś się obawiam że wątek z alfaowner dotyczący rozładowującego się akumulatora (albo nieładowanego) też mnie dotyczy. Kupiłem dzisiaj taki prosty Voltomierz wkładany do zapalnikczki, będę przez weekend obserwował w miare możliwości podczas jazdy(tzn na skrzyżowaniach jak będę stał) czy jest ładowanie dobre.
    A jakie tam wskazują rozwiązania? Wymiana akumulatora czy coś nie tak z ładowaniem?
    Mam nadzieję że po wymianie u mnie to już nie będę mieć niespodzianek

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  4. #924
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nie rozmawiałem z ASO od wczoraj rana, poza tym za każdym razem rozmawiam z kimś innym. póki co plan zdecydowany we wtorek przez kierownika serwisu to wymiana Body Compa, ale od środy go nie było, i po moich wizytach, przekazaniu informacji z alfaowner itp, mistrz zamówił na stan aku i IBS.
    W poniedziałek będę rozmawiał.

    BTW, w międzyczasie na mój ostani post w tej sprawie na alfaowner, odpisał mi taki aktywny forumowicz z UK, jemu w Giulii zdiagnozowali podobno jakieś upływy prądu przez BC (gość pisał że fachman z ASO wydawał się kumaty i podobno mierzyli a nie zgadywali) i na dniach będzie miał wymieniany BC. Może coś jest na rzeczy? Chyba dam sobie wymienić też BC, ale umówię to tak żeby było pod moim nadzorem - nie ufam gościom z ASO bo co drugą naprawę to sknocą coś albo grzebią na oślep rozmontowując niepotrzebnie auto.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #925
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Kozak opróżnij skrzynkę


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #926
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    U mnie wymienili uszczelkę górna ta z listwa chromowana, jak wiało tak dalej wieje.

    Czy ktoś może sprawdzić czy po jednym krótkim naciśnięciu guzika od otwierania szyby szum pozostaje ten sam? Upodsjrzeewm uszczelkę przy szybie albo że Szyba nie do końca idzie w górę.

    Bo jak nacisne raz i Szyba lekko idzie w dół szum mam taki sam.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka
    moj problem po czesci zdiagnozowny, zakleiłem taśmą szczeline między lusterkiem a listwą ( w moim przypadku ta chromowaną) i ucichło.

  7. #927
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ale z taśmą chyba nie będziesz jeździł? może coś źle zmontowane? piszesz o listwie tej ukośnej czy dolnej? albo wpuścić tam trochę silikonu żeby szczelina nie była tak głęboka - może też nie będzie świszczało? albo do ASO z tym info i niech coś tam z tym sami zrobią?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #928
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No oczywiście że nie [emoji16]
    Jutro jestem w ASO umówiony. Mają miejsce znalezione i niech naprwiaja. Listwa dolna zaraz pod plastikiem od lusterka.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  9. #929
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A u mnie dzisiaj nowa usterka, przychodzę rano do samochodu a on otwarty i wszystkie światełka w środku i klamki się świecą Nie otwierałem go i światełka nie zgasły bo czekałem specjalnie. Na bank go zamykałem wieczorem, nawet lusterka były złożone. No nic zgłosiłem do ASO


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #930
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    A u mnie dzisiaj nowa usterka, przychodzę rano do samochodu a on otwarty i wszystkie światełka w środku i klamki się świecą Nie otwierałem go i światełka nie zgasły bo czekałem specjalnie. Na bank go zamykałem wieczorem, nawet lusterka były złożone. No nic zgłosiłem do ASO


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    aku naladowany dobrze? dzialal start stop? nie masz czegos podpietego pod 12v niezaleznegobod stacyjki - typu wideorejestrator albo inne urządzenie?

    alfu nigdy nie lubily slabych aku i po swojej giulii widze ze wprzy slabym aku miala pare kaprysow i dziwactw.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory