Strona 94 z 352 PierwszyPierwszy ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #931
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że dobrze, ale nie sprawdzałem bo niby jak i po co Start stop działa dobrze, żadnych dodatkowych urządzeń nie mam.
    Zgłaszałem jedynie w ASO żarzące się tylne Ledy w klamkach (usterka występuje we wszystkich modelach z podświetleniem w klamkach) , ale one gasną całkowicie po 15 minutach wiec nie maja chyba z tym związku. Coś jest na rzeczy i chyba dotyczy to wszystkich modeli Giulia i Stelvio

  2. #932
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Zgłaszałem jedynie w ASO żarzące się tylne Ledy w klamkach (usterka występuje we wszystkich modelach z podświetleniem w klamkach) ,
    a co jest nie tak z tymi ledami?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #933
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    a co jest nie tak z tymi ledami?
    Nie gasną całkowicie tak jak w przednich drzwiach. Występuje to jedynie jak nie zamkniemy samochodu z pilota, sprawdź zamknij drzwi i obserwuj kiedy zgasną ledy w przednich klamkach tylne dalej delikatnie świecą w nocy dobrze to widać


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #934
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Hmm ok nie zauważyłem. Zobaczę później.
    To nie dziwota, że akumulator pada jak one potem po 15 min jeszcze świecą.

    btw szkoda, że nie ma "czujników" w tylnych klamkach i jak idę do samochodu z pasażerami to dopóki nie dotknę swojej klamki to jest szarpanina
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #935
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok to u mnie nie ma tej usterki.

    Po zamknięciu samochodu z przycisku na klamce gasną natychmiast wszystkie klamki do zera. Nic nie świeci. Przyglądałem się w ciemnym garażu.
    Po zamknięciu z kluczyka to samo. Po otworzeniu oświetlenie wnętrza i klamek świeci się przez ok 3 minuty po czym całkowicie wszystko gaśnie. Nic się "po kryjomu" nie świeci.

    To samo chyba miałem w Super. Nie przypominam sobie żeby coś było nie tak z oświetleniem klamek.
    Szczerze to pierwsze słyszę o tej usterce. Nawet na forum.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #936
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dzisiaj zauważyłem że regulacja tony wysokie/niskie/średnie nie działa dla audio puszczonego przez BT lub Android Auto (w obu przypadkach Spotify z komórki).
    Mam infotainment z firmwarem 059.xxx.xxx i ten średni pakiet audio (nie HK ale ze wzmacniaczem). próbowałem zmieniać zarówno w głównym menu audio, jak i wchodząc w Media czy tam inne. Dla radia działa OK. może ktoś sprawdzić jak to jest u niego i podać FW i rodzaj audio.

    Przez blutooth jakość ogólnie jest słaba, więc pewnie jakiś marny protokół używają (standardowy A2DP który jest marny?) - ten sam kawałek jak odtwarzam z tego samego Spotify przez Android Auto, jest po prostu dobrej jakości (Spotify Premium) - jest dynamiczny, czysty itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #937
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzisiaj zauważyłem że regulacja tony wysokie/niskie/średnie nie działa dla audio puszczonego przez BT lub Android Auto (w obu przypadkach Spotify z komórki).
    Mam infotainment z firmwarem 059.xxx.xxx i ten średni pakiet audio (nie HK ale ze wzmacniaczem). próbowałem zmieniać zarówno w głównym menu audio, jak i wchodząc w Media czy tam inne. Dla radia działa OK. może ktoś sprawdzić jak to jest u niego i podać FW i rodzaj audio.

    Przez blutooth jakość ogólnie jest słaba, więc pewnie jakiś marny protokół używają (standardowy A2DP który jest marny?) - ten sam kawałek jak odtwarzam z tego samego Spotify przez Android Auto, jest po prostu dobrej jakości (Spotify Premium) - jest dynamiczny, czysty itp.
    Ja mam zwykle radio i działa regulacja tonów.
    U mnie przez bluetooth jakość jest o wiele lepsza niż radio. Dla mnie jest ok

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  8. #938
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok to u mnie nie ma tej usterki.

    Po zamknięciu samochodu z przycisku na klamce gasną natychmiast wszystkie klamki do zera. Nic nie świeci. Przyglądałem się w ciemnym garażu.
    Po zamknięciu z kluczyka to samo. Po otworzeniu oświetlenie wnętrza i klamek świeci się przez ok 3 minuty po czym całkowicie wszystko gaśnie. Nic się "po kryjomu" nie świeci.

    To samo chyba miałem w Super. Nie przypominam sobie żeby coś było nie tak z oświetleniem klamek.
    Szczerze to pierwsze słyszę o tej usterce. Nawet na forum.
    Nie zamykaj samochodu z przycisku na klamce ani z pilota i wtedy sprawdź jak zgasną lampki w przednich klamkach czy w tylnych się nie żarzą

  9. #939
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Mam Spotify premium i używam BT w zestawie HK. Dźwięk jest ok Nie jest to jakość domowa ale do samochodu więcej niż wystarczająca. Z pewnością nie mogę powiedzieć, że jest marnej jakości. Sprawdzę co z tym EQ. Szczerze to nie jest mi to potrzebne do niczego bo jak sprzęt jest dobry to nie trzeba nic regulować W żadnym moim sprzęcie nie używam EQ.
    Z 159 pamiętam, że też jakoś osobno się ustawiało dla radia i reszty.

    W HK jedno mnie denerwuje, że jest dość cichy. Inna przypadłość to, że przez BT od czasu do czasu jest takie jakby czknięcie/przeskoczenie jakby się jakiś pakiet zgubił. Na szczęście występuje raz na 30min lub godzinę. Nie wykluczam, że to może być mój telefon.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Nie zamykaj samochodu z przycisku na klamce ani z pilota i wtedy sprawdź jak zgasną lampki w przednich klamkach czy w tylnych się nie żarzą
    Czyli gaszę silnik, wychodzę, zamykam drzwi i czekam aż wszystko zgaśnie bez zamykania zamka?
    Ostatnio edytowane przez azar ; 05-12-2018 o 00:45
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #940
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Nie zamykaj samochodu z przycisku na klamce ani z pilota i wtedy sprawdź jak zgasną lampki w przednich klamkach czy w tylnych się nie żarzą
    jest to u mnie i żarzą wszystkie ledy w 4 klamkach tak samo. tylko czy nie przesadzasz, czy to faktycznie usterka? przy tak słabym świeceniu LEDa, prąd który przez niego płynie to ułamki mA, takie coś nie ma znaczenia bo sam alarm czy zamek centralny pobierają kilkadziesiąt razy więcej.

    Jak przyszedłem do auta po kilku godzinach od jazdy (nie zamykam w garażu), to tego nie zauważyłem, ale też było właczone światło. może gasną całkowicie po tych ok 20minutach - w alfach generalnie jest obwód odłączany z opóźnieniem po wyłączeniu stacyjki, który odłącza wiele modułów żeby nie żarły nawet prądu w czuwaniu.

    to nie jest usterka tylko cecha. większe znaczenie dla mnie mają drobne niedoróbki firmwarowe - czy to infotainmentu/Android Auto które przeszkadzają w codziennym użytkowaniu, czy np to że jak wjedziesz na miejsce parkingowe/na stację benzynową pod dystrybutor a akurat S&S wyłączy silnik, to przyciskiem na kierownicy nie wyłączysz auta. musisz albo odpalić puszczając lekko hamulec, albo włączyć P ręcznie i dopiero wtedy zadziała -to głupie i denerwujące. to że w Dynamicu redukcja na 2 bieg mocno szarpie. lag przy ruszaniu w wersjach 280HP, to że jak S&S wyłączy silnik to nie można włączyć ogrzewania tylnej szyby (niech włączy silnik skoro nie chce tego uruchamiać przy wyłączonym) itp itd.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    am Spotify premium i używam BT w zestawie HK. Dźwięk jest ok Nie jest to jakość domowa ale do samochodu więcej niż wystarczająca. Z pewnością nie mogę powiedzieć, że jest marnej jakości. Sprawdzę co z tym EQ. Szczerze to nie jest mi to potrzebne do niczego bo jak sprzęt jest dobry to nie trzeba nic regulować W żadnym moim sprzęcie nie używam EQ.
    Z 159 pamiętam, że też jakoś osobno się ustawiało dla radia i reszty.

    W HK jedno mnie denerwuje, że jest dość cichy. Inna przypadłość to, że przez BT od czasu do czasu jest takie jakby czknięcie/przeskoczenie jakby się jakiś pakiet zgubił. Na szczęście występuje raz na 30min lub godzinę. Nie wykluczam, że to może być mój telefon.
    ja słyszę wyraźną różnice w jakości pomiędzy BT a Android Auto. nie wiem czy to jakiś bug infotainmentu, czy np mój telefon nie obsługuje jakiegoś lepszego protokołu BT (czy wiesz jak to jest przy AA, dźwięk leci po kablu USB w innym formacie, czy dalej przez BT)?

    EQ próbowałem ustawiać wchodząc głębiej w menu, miał ustawienia i tak z głównego menu (np Media) i regulacja nie przynosi żadnego skutku dla BT/AA. Przy słuchaniu przez AA menu do Bluetootha było niedostępne, stąd próbowałem ustawiać w Media.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory