Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1101
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A fcw sam się. Naprawił. W ASO powiedzieli ze trzeba kilbrowac. Ale je mieli czasu dziś tego robić. W drodze do domu nagle kontrolka zglasla i wrócił do żywych [emoji4]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #1102
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Lusterko prosta sprawa - tapicerka , nakładka na ramkę od wew strony ( wciśnięta na samą uszczelkę ) i 3 sruby na torx t30

  3. #1103
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    A fcw sam się. Naprawił.
    Sam się naprawił , to się zapewne wkrótce sam znów zepsuje [emoji38]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1104
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukicrx Zobacz post
    Sam się naprawił , to się zapewne wkrótce sam znów zepsuje [emoji38]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Pożyjemy zobaczymy. Póki co działa.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #1105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Pożyjemy zobaczymy. Póki co działa.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Niech tak będzie oczywiście , ale osobiście w cuda nie wierze, w ostatnim tygodniu 2 razy miałem przyjemność lawetować z powodu awarii wycieraczek, za pierwszym razem tez się same naprawiły...za drugim już była wiązka uszkodzona. Btw , mega to wkur*** , auto za 1/4 bańki a ja się zaczynam zastanawiać czy mi rano auto raczy zadziałać 3 awarie w 3 tygodnie, słabe to jest


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1106
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Samochód odebrany z salonu, opony zmienione na zimowe, po kilku km jazdy wyrzuciło komunikat, że czujniki ciśnienia niedostępne i kontrolka nie znika - jakiś czujnik jest wadliwy?

  7. #1107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Szkolenia organizowane przez Bielsko słabe
    pewnie że słabe, skoro już kilku mechaników w Bielsku którzy grzebali mi w aucie pokazało na co ich stać - co drugi raz coś jest nie tak jak się tylko dotkną auta:
    1.marne luty dokładanego alarmu (zresztą temat też był taki sam w mojej pierwszej 159 w której też ASO w BB zakładało podobny alarm przed wydaniem auta) - alarm zaczął fiksować, trzeba było wymienić go w końcu na nowy
    2.przy próbie wyjaśnienia dlaczego ogrzewanie tylnej szyby nie działa (gdyby robili/diagnozowali dobrze i pewnie czytali dokumentację to by wiedzieli że wynika to z faktu że IBS wykrywał zbyt rozładowany aku) popełnili następujące grzechy:
    a)boczek przy oparciu tylnej kanapy źle założyli - była szpara 2cm widoczna od wewnątrz - zauważyłem po tygoniu
    b)poza tym że odpinali mi grzane lusterka i grzanie dysz spryskiwaczy niepotrzebnie (zamiast podładować aku), to przełożyli mi bezpiecznik od nadmuchu w miejsce obok - zorientowałem się na 2 dzień po odbiorze auta że nie działa nadmuch. jakby sprawdzili kompem po poprzedniej robocie jakie są błędy, czy oddają auto "czyste" od błędów po robocie przy elektryce, to by zauważyli jak byk błąd aktywny braku zasilania nadmuchu..
    3.przy wymianie pokrętła sterującego infotainmentem:
    a)nie założyli nawiewów na tylną kanapę - leżało sobie za siedzieniem - zorientowałem się w domu dopiero
    b)podziubali mi maskownicę czarną plastikową tą w okół pokrętła/drążka zmiany biegów (niby mają kiedyś wymienić, ale się nie kwapią)\
    c)panelem aluminiowym zarysowali mi plastik tunelu z prawej strony drążka zmiany biegów

    tak więc skoro swoich mechaników nie potrafią przeszkolić to w innych ASO osiągną lepszy rezultat?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Samochód odebrany z salonu, opony zmienione na zimowe, po kilku km jazdy wyrzuciło komunikat, że czujniki ciśnienia niedostępne i kontrolka nie znika - jakiś czujnik jest wadliwy?
    Giulietta czy nie zmieniłeś auta w profilu? przekładane były czujniki, czy kupowałeś jakieś nowe. Jak nowe to ori w ASO czy jakieś programowalne z netu? Jak programowalne, to zostały zaprogramowane pod dany samochód, czy są czyste? Niektóre też trzeba aktywować, inne same się aktywują, ale gdzieś słyszałem że niektóre potrzebują na chwile wyższego ciśnienia niż nominał żeby ruszyć. Jeśli nieoryginalne to trzeba jechać do wulkanizatora który ma jakiś dobry programator którym zczyta ID - jednak z tym może być problem - ostatnio w ojca Hyundai-u (kupił używkę i akurat mięliśmy zmienić opony) zleciłem sprawdzenie czujników, gość miał programator Cub, i żadnego nie był w stanie zczytać (czujnik był już nei pamiętam, Continental albo Schrader). Na ryzyko założyłem zimówki, i po paru km błąd ładnie zniknął - czyli może być tak że niektóre programatory jednak sobie nie radzą z wszystkimi czujnikami.

    Jest temat o czujnikach, nie odpisuj tu, lepiej tam - znajdź sobie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Czyli to, że podgrzewanie lusterek i szyby nie działa, to znaczy, że mam aku w słabej kondycji?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  9. #1109
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    , to znaczy, że mam aku w słabej kondycji?
    tak i nie - tzn wg IBS-a niedoładowany, najlepsze jest to że żadnych oznak słabszego aku nie miałem i pewnie jest jeszcze był całkiem dobrze naładowany - jakiś przygasających świateł czy gorszego kręcenia - cały ten system IBS oceny aku jest do bani skoro nowy aku naładowany na max pokazywał u mnie 72% max, rano juz 70%, a z testów widzę że poniżej 67% start&stop już nie działa. Nie wiem jaki jest próg na niedziałanie ogrzewania szyby/lusterek/dysz - szkoda że nie podłączyłem swojego komputera żeby sprawdzić co raportuje IBS, a w ASO po prostu po teście aku który im kazałem zrobić aku został podładowany - tester mieli taki co ładował i testował przez 3h i po tym zaczęło działać.
    ciekawe jest też to że kontrolka od ogrzewania szyby działa i nie ma komunikatu żadnego że jednak nie ma ogrzewania - kapniesz się bądź nie. na alfaowner w UK jest chyba z 10-ciu gości którzy z tym jeździli juz do serwisu, wielu już zaopatrzyło się w ładowarki i co jakiś czas Giulię podładowują. innym wymienili na nowe aku i przestali się skarżyć (może na dobre, może tylko na jakiś czas)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-01-2019 o 23:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1110
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez per2u ; 20-01-2019 o 08:44

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory