Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1151
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To czasem jest świerszcz w dmuchawie czyli łożysko w silniczku? W każdym razie do wymiany U mnie jest podobny efekt ale ustaje jak się wyłączy dmuchawę. W dodatku pojawia się dość rzadko przeważnie przy dużych mrozach. Nie mam nawet jak tego pokazać w serwisie. Poczekam aż się rozleci
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #1152
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Dokładnie świerszcz pierdoła i nie występuje zawsze (chociaż ostatnio coraz częściej) więc czekam po prostu na przegląd bo szkoda mi czasu jeździć do aso tylko po to. 7kkm najechane przy 10 podjadę wymienić olej i to zrobię przy okazji + zauważyłem, że lewa dźwignia do składania kanapy nie działa (obluzowany przewód).

    W ogóle czy ASO tę selenię digitec leje z 25 litrowej beczki czy z 2l opakowań?

  3. #1153
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Radio gubi stacje

    Coraz częściej zdarza się, że raz ustawiona stacja "szumi". Jak się "odświeży" to jest ok do następnego razu.
    Z tego co pamiętam ktoś miał podobną usterkę tylko nie pamiętam czy wymieniał potem całe radio.

    https://streamable.com/eik8w
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #1154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    U mnie przy wymianie lali z 2 litrowych metalowych opakowań .

  5. #1155
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Kurła, czytam i nie wierzę, który to już akumulator, a przynajmniej podejrzenie? Jakaś partia wadliwa? Moje auto 1,5 roku stało na stocku, raczej nie wierzę, że ktoś w tym czasie dbał o baterię, a tym bardziej, że wymieniono ją przed wydaniem auta. Parkuję w nocy w garażu ale w dzień pod firmą, również na mrozie (jak jest). Jeżdżę po mieście, poza trasą raz na 2-3 tygodnie, same krótkie odcinki. No, do pracy mam 10 km, rano jadę z reguły w jednym kawałku ale wracam często krótkimi partiami, za każdym razem rozruch. I odpukać nic. Za kilka dni będzie rok, jak ją ujeżdżam.
    Miałem to samo, w ciągu ostatnich 2 tygodni 2 razy! Rozrusznik nie kręci, ale wszystko inne z elektryki działa (zamek, radio, fotele). W dwóch różnych ASO dwa razy to samo, twierdzą ze akumulator OK, doładowali, niby zaciski przewodów poluzowane/brudne. Jak to się stanie 3 raz to nie wiem co zrobię, chyba oddam samochód przed końcem leasu.
    Ostatnio edytowane przez Dbxx ; 30-01-2019 o 10:19

  6. #1156
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Dokładnie świerszcz pierdoła i nie występuje zawsze (chociaż ostatnio coraz częściej) więc czekam po prostu na przegląd bo szkoda mi czasu jeździć do aso tylko po to. 7kkm najechane przy 10 podjadę wymienić olej i to zrobię przy okazji + zauważyłem, że lewa dźwignia do składania kanapy nie działa (obluzowany przewód).

    W ogóle czy ASO tę selenię digitec leje z 25 litrowej beczki czy z 2l opakowań?
    Miałem to samo z lewą dźwignia , wymienili całość z linka

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  7. #1157
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Mam jedną usterkę w swojej giuli - jak otwieram maskę - znaczy jak pociągam wajchę to niestety maska nie odbija do góry i abym mógł ją otworzyć muszę wkładać palce między maskę a błotniki i lekko podważyć. Wtedy odskakuje i jest ok. Miał ktoś taka usterkę? Jechać z tym do ASO?

  8. #1158
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Mam jedną usterkę w swojej giuli - jak otwieram maskę - znaczy jak pociągam wajchę to niestety maska nie odbija do góry i abym mógł ją otworzyć muszę wkładać palce między maskę a błotniki i lekko podważyć. Wtedy odskakuje i jest ok. Miał ktoś taka usterkę? Jechać z tym do ASO?
    U mnie jest to samo, trzeba 2x pociągnąć za wajhe, lewy blokuje u mnie

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #1159
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Mam jedną usterkę w swojej giuli - jak otwieram maskę - znaczy jak pociągam wajchę to niestety maska nie odbija do góry i abym mógł ją otworzyć muszę wkładać palce między maskę a błotniki i lekko podważyć. Wtedy odskakuje i jest ok. Miał ktoś taka usterkę? Jechać z tym do ASO?
    Tak, jechać. To są odboje do poprawki i ja też to miałem na samym początku. To ma jeszcze efekt falowania maski w trakcie szybkiej jazdy.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #1160
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Tak, jechać. To są odboje do poprawki i ja też to miałem na samym początku. To ma jeszcze efekt falowania maski w trakcie szybkiej jazdy.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Oo u mnie też faluje, ale odboje trzeba bardziej wykręcić? Czy wymiana na inne?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory