Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1201
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, na zimnym silniku jak auto chodzi na ssaniu potrafi " rzucac silnikiem" po zlapaniu temp i spadku obrotow wszystko idealnie. Olac czy zglaszac takie cos?

  2. #1202
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no, też to zauważyłem, powiedzmy pierwsze ~|30sek po odpaleniu zimnego kiedy auto chodzi na wyższych obrotach (np jak odpalę, włączę grzanie foteli/kierownicy/szyb) i odśnieżam samochód. jakoś mnie to nie ubodło na tyle żeby nawet w ASO wspominać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1203
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Jeszcze jedno, na zimnym silniku jak auto chodzi na ssaniu potrafi " rzucac silnikiem" po zlapaniu temp i spadku obrotow wszystko idealnie. Olac czy zglaszac takie cos?
    Przecież to normalne. Wtedy nawet wydech brzmi lepiej
    Tu ciekawostka, że na wstecznym obroty spadają
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #1204
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    tak na zewnatrz, troche bylo hamowane, ale wiem jaki zapach maja hamulce, a to cos innego, moze " pierwsze zlapanie temperatury" , po ok 40 km w trybie manualnym i Dynamic troche mocniej pojechalem, ale tylko przyspieszajac do ok 4 tys i przebicie kolejnych biegow w góre zeby sobie spokojnie zszedl z obrotow i tak pare razy. Auto jest niesamowite, wrocilem wczoraj z Holandii spiac tylko 2,5 h na dobe i wpadlem na pomysl zeby sie odstresowac i wkoncu przejechac autem ( byla ok 22 godzina ) auto jest niesamowite, jak to skreca i przyspiesza bajka, dzwiek dopiero fajny sie wydobywa z auta przy obciazeniu, przyspieszaniu i te szarpniecia przy zmianie biegow, ryj sam sie smial
    U mnie był taki smród nawet do 3000 km. A lakier położyłem ceramikę i minimalne odpryski powinny zostać na wierzchu, mam tez wrażenie ze wzmacnia to lakier. Możesz jeszcze położyć folie przezroczystą


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1205
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Chociaz na zderzak i progi sprobuje ogarnac folie.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 09-02-2019 o 11:49 Powód: P.5 regulaminu

  6. #1206
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    takie pytanie, to nie usterka ani wada, ale chcialbym zapytac czy w Waszych nowych autach po przejechaniu pierwszych km tez taki smród byl z rozgrzanego auta? Wiem, ze wszystko jest jeszcze swieze. Kolejna rzecz wczoraj pierwszy raz przejechalem sie swoim autem, (ok 120 km zrobione) po powrocie dokladnie ogladalem auto po jezdzie i pojawily sie pierwsze odpryski na zderzaku i na plastikowej dokladce progu ;/ od jakis kamieni pewnie, lakier jest strasznie delikatny, zwazywszy ze to competizione red za ktory sporo bylo doplaty zaczelo mnie to bolec i szukam jakiegos rozwiazania bo to dopiero pierwsze km...Mysle zeby okleic najbardziej wrazliwe miejsca bezbarwna folia.
    Potwierdzam zapach wypalania kata i całej reszty silnika przez nawet 2000km.
    Co do lakieru - raczej nie zauważyłem żeby były jakieś odpryski, może tak dokładnie się nie przypatrywałem...

  7. #1207
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Czy możecie zwrócić uwagę i wpisywać GIULIA lub STELVIO bo to niestety jest różnica.

  8. #1208
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Przyszło nowe radio do ASO, dziś odstawiam auto na wymianę. Ciekawe czy jakiś update firmware'u będzie.

  9. #1209
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Przyszło nowe radio do ASO, dziś odstawiam auto na wymianę. Ciekawe czy jakiś update firmware'u będzie.
    Bedzie, będzie!

  10. #1210
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    takie pytanie, to nie usterka ani wada, ale chcialbym zapytac czy w Waszych nowych autach po przejechaniu pierwszych km tez taki smród byl z rozgrzanego auta? Wiem, ze wszystko jest jeszcze swieze. Kolejna rzecz wczoraj pierwszy raz przejechalem sie swoim autem, (ok 120 km zrobione) po powrocie dokladnie ogladalem auto po jezdzie i pojawily sie pierwsze odpryski na zderzaku i na plastikowej dokladce progu ;/ od jakis kamieni pewnie, lakier jest strasznie delikatny, zwazywszy ze to competizione red za ktory sporo bylo doplaty zaczelo mnie to bolec i szukam jakiegos rozwiazania bo to dopiero pierwsze km...Mysle zeby okleic najbardziej wrazliwe miejsca bezbarwna folia.
    Tak potwierdzam, mialem ten kolor w Giulietta i jest on baaaardzo wrazliwy na cokolwiek, nawet trzeba uwazac na myjce samoobslugowej. Jak dla mnie szkoda pieniedzy.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory