Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1281
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U nas (OPEL) też dosyć częste przypadki, tyle, że raz wiązki elektryczne, a czasem wężyki od spryskiwaczy. Widocznie różne są gusta smakowe.

  2. #1282
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No najwidoczniej , u nas rypią przeważnie przewody wysokiego napięcia, aż w końcu zastosowali dodatkowy oplot, a tak najczęściej to się rozsmakowały w wężykach podciśnieniowych

  3. #1283
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Czyli jaka marka?

  4. #1284
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Skoda, ale VW i seat to samo

  5. #1285
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Czyli mało kto jeździ marką, w której pracuje.

  6. #1286
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No ja dłuższy czas jeździłem, octavia, superb, żona leon, ale mówię coś bym zmienił, no i padło na urodziwą Włoszkę

  7. #1287
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.2JTD 210 2017
    Postów
    5

    Domyślnie

    Samochód dzisiaj był do odbioru, z powodu braku czasu odbieram jutro.

    Z tego co dowiedziałem się przez telefon nic konkretnego nie znaleźli:
    - po podłączeniu pod komputer było "dużo błędów"
    - wszystkie błędy były w pamięci, ale żaden nie był aktywny
    - zrobili jakiś upgrade softu osprzętu silnika i powiedzieli" jak coś było nie tak, to pewnie update softu to naprawi"

    Pytali tylko jeszcze czy działał system start stop jak jeździłem, bo podejrzewają, że mógł to być jakiś skok napięcia lub coś.
    Nie pamiętam na 100% czy akurat tego dnia mi system start stop zadziałał bo krotki dystans jechałem, ale ogólnie działał mi system start stop bez zarzutu, cały czas bo mnie wkurwiał i musiałem wyłączać.
    Zresztą śledzę forum i wiem ze nie działający system jest to tez oznaka słabego ładowania wiec zwracałem na to uwagę(chociaż raz świeżo po zakupie miałem przypadek całkowicie rozładowanego aku z dnia na dzień total dead, ale od tamtej pory i po soft updates, których nie miałem było ok)



    Zobaczymy jak będzie. Mam nadzieje ze kolejnej nie planowanej wizyty w serwisie nie będę miał, tym bardziej na lawecie.
    Jedno wiem na pewno. Gwarancje przedłużam na 100%.

    Mimo tego wszystkiego i kilku nie planowanych wizyt(aku,oba spryskiwacze reflektorów, zaparowana tylna lampa i teraz to) uważam, że auto jest świetne. Oby nie zmienił mi się pogląd.

    Pozdrawiam wszystkich

  8. #1288
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    - po podłączeniu pod komputer było "dużo błędów"
    - wszystkie błędy były w pamięci, ale żaden nie był aktywny
    standard nawet jak w aucie nic się nie dzieje a aku naładowany

    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    - zrobili jakiś upgrade softu osprzętu silnika i powiedzieli" jak coś było nie tak, to pewnie update softu to naprawi"
    sami nie wiedzą, jak zadziała albo problem nie powróci to fajnie, jak nie to narazie kupili czas


    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    Pytali tylko jeszcze czy działał system start stop jak jeździłem, bo podejrzewają, że mógł to być jakiś skok napięcia lub coś.
    cóż, auta z SS FCA robi już jakieś 10 lat, wypadałoby żeby to było dopracowane a nie generowało problemy


    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    Nie pamiętam na 100% czy akurat tego dnia mi system start stop zadziałał bo krotki dystans jechałem, ale ogólnie działał mi system start stop bez zarzutu, cały czas bo mnie wkurwiał i musiałem wyłączać.
    jeśli SS Ci działał to aku był naładowany na minimum 75% wg IBSa (SoC)


    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    Zresztą śledzę forum i wiem ze nie działający system jest to tez oznaka słabego ładowania wiec zwracałem na to uwagę
    poprawię kolegę, w Giulii/Stelvio algorytm "inteligentnego ładowania", działa tak że do 75% SoC ładuje cały czas regulując napięcie ładowania na max czyli 14.4V, ale w tym czasie SS nie ma szans zadziałać. Powyżej 14.4V jest tylko jak hamujesz, inne warunki to mniej więcej liniowo zmniejsza ładowanie pomiędzy 75 a 85% SoC od tych 14.4 do jakiś 12.7V (czyli już brak ładowania, tylko podtrzymanie). Powyzej 85% utrzymuje algorytm jak dla 85%. generalnie jest tak, że jak jeździsz żadko i po mieście, to raczej jest się gdzieś w okolicach 75-80% a jak jeździsz to jest szansa osiągnąć coś więcej, jednak nigdy nie ma szans na porządne doładowanie (czytaj po jakimś czasie aku traci swoją pierwotną pojemnosć i szybciej leci do kosza albo powoduje problemy)

    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    Mimo tego wszystkiego i kilku nie planowanych wizyt(aku,oba spryskiwacze reflektorów, zaparowana tylna lampa i teraz to) uważam, że auto jest świetne. Oby nie zmienił mi się pogląd.
    a coś z tymi lampami robili i poprawili czy wytłumaczyli że to normalne?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1289
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    wrzucam poradę do usterek,
    dość średnio zamykał mi się bagażnik, odskakiwał, trzeba było użyć dużo siły;
    przy ostatniej wizycie w serwisie wymieniono mi odboje, które są obecnie inne niż początkowo, pewnie zauważyli problem i je poprawili;
    lepiej można teraz wyregulować klapę - zamyka się normalnie.
    Jesteś w stanie określić co na co wymienili (jakieś nr części, albo wygląd), bo mnie też średnio się zamyka..

  10. #1290
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.2JTD 210 2017
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a coś z tymi lampami robili i poprawili czy wytłumaczyli że to normalne?

    Wymienili na nową, nic więcej nie mówili, że coś poprawiali albo co było powodem.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory